Zpět na » Ostatní » Skotsko: Souhrn 29.kola

Skotsko: Souhrn 29.kola © -

0

01.03. - V článku přinášíme souhrn dnešních výsledků skotské nejvyšší ligy. Článek je průběžně aktualizován!

Hibernian - Celtic 0:2 (0:0)

První poločas zápasu nepřinesl žádnou branku, byť příležitosti se našly. Například ve 44. minutě bylo dusno hostím. Brian Kerr našel na bližší tyči Canninga, jehož hlavička jen těsně minula tyčku. Do zápisu byl ale uveden jen Donati, který si vyšlápnul na Nishe a inkasoval žlutou kartu. Favorit udeřil až v druhém poločase a dvakrát. V 65. minutě proběhl přes půl hřiště s míčem na kopačce Naylor a pravačkou vypálil nechytatelnou střelu, jenž se stala jeho první gólovou v dresu Celticu. Po deseti minutách hry se z penaltového puntíku opřel do míče hlavou Samaras a zdvojnásobil vedení klubu z Park Stadium.

Falkirk - Motherwell 0:0

Slova o zrádnosti favorizování zmíněná v preview právě k tomuto utkání se vyplnila. I když Motherwell byl papírově silnějším, nepodařilo se mu vstřelit ani jednu branku. Ovšem domácí Falkirk nebyl ani o gól lepší a tak utkání vyřešila dělba bodů.

Rangers - Aberdeen 3:1 (1:1)

U většiny dnešních utkání nepřesáhl počet diváků hranici 5500, ale zápas lídra tabulky proti Aberdeenu sledovalo desetinásobně více lidí. A bavili se dobře, jelikož utkání nechybělo ani napětí, i když jen v omezené míře. Do vedení se totiž dostal nejprve Aberdeen trefou Lovella z 28. minuty. Ale radost vydržela hostím pouhých deset minut po nichž se trefil Dailly. Necelé dvě minuty na přelomu šesté desetiminutovky pak udělala ráznou přítrž na snech hostí o bodovém zisku - dvakrát se trefil Adam a dvoubrankové vedení ještě pojistil 9 minut před koncem Boyd. Favorit splnil úlohu a udržel si náskok na svého největšího pronásledovaltele, Celtic.

Inverness - Hearts 0:3 (0:2)

Mužem utkání budiž vyhlášen Elliot. Velmi agilnímu dvacetiletému útočníkovi Hearts se povedlo dvakrát skórovat a příležitostí k uzavření hattricku neměl zrovna málo. Jeho úspěšné chvíle se datují na 33. a 47. minutu: Nejdříve využil Nadeova centru a na 0:3 zvýšil přesnou ranou. To jsme ale trochu předběhli události. Ve 22.minutě totiž utnul počáteční tlak Invernessu Christos Karipidis, jenž hlavičkou využil rohový kop Drivera, jenž byl nařízen po nebezpečném pokusu Nadea. Nikomu dalšímu se skórovat nepodařilo, Elliotovi se nepodařilo uzavřít hattrick, domácí nezvládli ani čestný úspěch, takže si Hearts odvážejí za třígólovou výhru tři body.

Kilmarnock - St. Mirren 1:0 (1:0)

Zápas o desátou příčku vyhrál Kilmarnock a jak velí letošní tradice obou mužstev, která velí dávat co nejméně branek, co to jen jde. Dnes padl černý petr na Invicibleho, jenž číhal na zadní tyčce při rohovém kopu Haye, na který nedosáhl Smith.