Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Skandál v rakouské lize

Ostatní - Skandál v rakouské lize

Skandál v rakouské lize © -

0

Líbilo se

29.02. - Rakouským fotbalem v současné době otřásá pořádná aféra. Bude se totiž opakovat zápas nejvyšší soutěže mezi Altachem a Rapidem Vídeň, který se hrál 24. února. Domácí ho tenkrát vyhráli 2:1.

Důvod opakování zápasu je ale velmi prapodivný. Funkcionářům Rapidu se totiž nezdál úvodní gól domácích, který padl z penalty. V době provedení pokutového kopu stál hostující brankář zády k míči a nebyl na brankové čáře.


Hlavní rozhodčí zápasu Bernhard Brugger přesto dal pokyn k jeho provedení, což se nezdálo funkcionářům Rapidu Vídeň. Ti následně podali protest a s ním překvapivě uspěli. Altach se může ještě odvolat, ale jeho šance jsou minimální. Samotný rozhodčí byl potrestán zákazem činnosti na dobu neurčitou.


Jak v této situaci hovoří pravidla? „Brankář bránícího družstva musí být obrácen tváří k hráči provádějícímu pokutový kop a musí zůstat na vlastní brankové čáře mezi brankovými tyčemi, dokud kop není proveden“, toť přesná citace z Pravidel fotbalu. Je tedy jasné, že již zmiňovaná situace nebyla v souladu s platnými fotbalovými normami. Ale opakovat kvůli tomu zápas? To je trochu přehnané.


Zde si můžete prohlédnout již zmíněnou situaci na videu:Pokud by se mělo posuzovat vše, tak celou situaci posoudil rakouský svaz - tedy přesně podle pravidel, opakovat by se mělo hodně zápasů. Kolikrát jsme už například viděli nesprávně posouzené ofsajdové či penaltové situace? Určitě nespočet. Přeci nelze dělat rozdíly mezi jednotlivými pravidly. Každé je stejně důležité a každé se více či méně v zápase porušuje. Ale je nesmysl anulovat výsledek dosažený na hřišti.


Nechtějme ani přemýšlet nad tím, jaká mela by se rozpukla, kdyby se podobná situace stala u nás. V Rakousku je ještě navíc tato aféra velmi problematická, protože Rapid hraje o titul a v případě vítězství v opakovaném zápase by se posunul ze čtvrtého místa až na samotné čelo. Jeho soupeři se samozřejmě bouří a hovoří o neregulérnosti soutěže.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
janoas - 29.02. Odpovědět

Ale ak sa vážne ten zápas bude opakovať tak myslím, že už vopred môžme blahoželať Rapidu k prvému miestu! Neverím tomu, že hráči ako Hoffman, Payer či Bazina si nechajú ujsť takúto šancu Smajlík 10

janoas
janoas - 29.02. Odpovědět

Jooo, konečne vidím ORF1 Smajlík 2 , oki, teraz vážne, rozhodca to podla mna posúdil zle, ale zápas by som určite preto neopakoval, lebo u rakúskych rozhodcov sú chyby priam samozrejmosťou! Pametám si zápas Riedu s Austriou, kedy rozhodca rezal Austriu od začiatku až dokonca, ale aj tak mu to nič nepomohlo a Austria nakoniec dokazala vyhrať........Tým rezaním som myslel to, že útočníkovi Austrie Kuljičovi neuznali regulerny gol a Ried kopal vymyslenu penaltu, ktoru s rozvahou premenil Turek Akagundiz Smajlík 10

janoas
Reklama
Anketa

Je správné, že se bude opakovat zápas mezi Altachem a Rapidem Vídeň?

Ano (9)

Ano 39,1%

Ne (14)

Ne 60,9%
Celkový počet hlasů: 23
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články