Zpět na » Ostatní » Eredivisie: Výsledky 26. kola

Ostatní - Eredivisie: Výsledky 26. kola

Eredivisie: Výsledky 26. kola © fotbalportal.cz - Eredivisie

0

26.02. - Eindhoven a Ajax naplno bodovali. Heerenveen ztratil vyhraný zápas s Nijmegenem. Groningen zdolal nováčka a posunul se na čtvrté místo. Feyenoord Rotterdam pouze remizoval na hřišti Almela.

Pátek 22. února

Sparta Rotterdam - FC Utrecht 2:1 (1:0)
Stadión: ENECO Stadion

Sparta Rotterdam porazila Utrecht 2:1. Díky tomuto vítězství se vzdálila od sestupových míst. Domácí šli do vedení po trefě útočníka Marvin Emnesa. Utrechtu chybělo několik hráčů ze základu a na jeho hře to bylo hodně znát. Přesto se mu podařilo skórovat v 56. minutě. Rotterdamský klub na to reagoval rychlostí blesku. Hosté se pak už na nic nezmohli.

Branky: 39. Marvin Emnes, 57. Boukhari - 56. Kruys

Sparta Rotterdam: Sander Westerveld, Kim Jaggy, Jerold Promes (71. Cees Toet), Dwight Tiendalli, Danny Schenkel, Olaf Lindenbergh, Arne Slot (84. Erik Falkenburg), Charles Dissels, Nourdin Boukhari, Darryl Roberts (77. Joshua John), Marvin Emnes
FC Utrecht: Wesley De Ruiter, Alje Schut, Francis Dickoh, Kees van Buuren, Erik Pieters, Tom Caluwe, Ricky Kruys (78. Kevin Vandenbergh), Gregoor Van Dijk, Robin Nelisse (72. Randy Wolters), Guiseppe Rossini, Leroy Georgie
Počet diváků: 10 000

Sobota 23. února

AZ Alkmaar - Twente Enschede 0:0
Stadión: Alkmaarder Haut
Byl to souboj dvou týmů, kterým to v lize nejde. Alkmaar i Twente jsou převážně útočně laděné celky. Konečný výsledek 0:0 tomu vůbec neodpovídá. Celý zápas provázely nevyužité šance na obou stranách. Nerozhodný výsledek je spravedlivý pro oba, škoda jen toho, že nebylo vidět branky.

AZ Alkmaar: Sergio Romero, Kew Jaliens, Barry Opdam, Ryan Donk, David Mendes Da Silva, Simon Cziommer (83. Kemy Agustien), Demy De Zeeuw, Ruud Vormer, Simon Poulsen (71. Sebastien Pocognoli), Julian Jenner (75. Graziano Pelle), Moussa Dembele
Twente Enschede: Sander Boschker, Jeroen Heubach, Rob Wielaert, Edson Braafheid, Douglas Franco, Luke Wilkshire (58. Wout Brama), Karim El Ahmadi, Youssouf Hersi, Stein Huysegems, Eljero Elia (71. Romano Denneboom), Blaise N´Kufo
Počet diváků: 16 500

SC Heracles - Feyenoord Rotterdam 3:3 (2:2)
Stadión:Polman-stadion
Pravá gólová úroda byla vidět na stadiónu Polman. Domácí Heracles bojuje o záchranu a každý bod má cenu zlata. Feyenoord má úplně jiné starosti. Nejznámější rotterdamský celek se přetahuje o druhé místo se třemi kluby.
Od začátku až dokonce se hrál útočný fotbal. Již v první minutě padl gól do hostující sítě. Feyenoord vyrovnal za patnáct minut a pak následovala hotová přestřelka. Brankostroj se zastavil v šedesáté minutě, kdy na světelné obrazovce svítil stav 3:3. Hosté se pokoušeli strhnou vítězství na svou stranu, ale Almelo se dokázalo ubránit.

Branky: 1. Ramos da Silva, 27. Lakic, 60. Lakic (pen.) - 17. Bahia, 31. Landzaat, 57. Hofs

SC Heracles: Martin Pieckenhagen, Ragnar Klavan, Emanuel Boakye, Rob Maas (64. Robbert Schilder), Jan Wuytens, Marnix Smit, Garcia Garcia Gonzalo, Kwame Quansah, Kai Michalke (90. Ricky van den Bergh), Everton Ramos da Silva (86. Igor Gluscevic), Srdjan Lakic
Feyenoord Rotterdam: Henk Timmer, Giovanni Van Bronckhorst, Kevin Hofland, Serginho Greene, Luiz Santos Viana Andre Bahia, Denny Landzaat, Nicky Hofs (90. Michael Mols), Jonathan De Guzman (81. Andwele Slory), Luigi Bruins, Leroy Fer (76. Danny Buijs), Roy Makaay
Počet diváků: 8 500

Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 1:1 (0:0)
Stadión: Gelredome

Domácí celek prodloužil svoji neporazitelnost. Arnhem se nehnal do bezhlavého útočení, vycházel z dobře zajištěné obrany. Útočná Roda se nemohla prosadit přes tento val. Ani z jeden týmů nedělal žádné zbytečné chyby, které by mohly být potrestány.
Do vedení šel Arnhem zásluhou Janssena. Kerkrade pak otevřelo hru a víc se tlačilo před domácí bránu. Tři minuty před koncem srovnal obránce Jan Paul Saeijs.

Branky: 67. Janssen - 87. Saeijs

Vitesse Arnhem: Piet Velthuizen, Civard Sprockel, Haim Magrashvili, Theo Janssen, Gill Swerts, Sebastien Sansoni, Onur Kaya (54. Jasar Takak), Santi Kolk, Mads Junker (83. De Souza Claudemir), Harrie Gommans (50. Juan Lorca), Anduele Prior
Roda Kerkrade: Bram Castro, Nuelson Jair Wau, Davy De Fauw (84. Pa-Modou Kah), Jan Paul Saeijs, Cheikh Tiote, Marcel Meeuwis, Marcel De Jong (83. Boldiszar Bodor), Willem Janssen, Roland Lamah, Anouar Hadouir, Jeanvion Yulu Matondo (56. Dieter Van Tornhout)
Počet diváků: 19 400

Excelsior Rotterdam - Willem II Tilburg 0:0
Stadion: Woudestein

Kluby ze spodní části tabulky se střetly na stadióně Woudestein. Rotterdamský klub byl v lepší pozici než Tilburg, který se nachází na posledním místě.
Ani jeden z týmů se nehnal do útoku. Čekalo se pouze na to, kdo udělá chybu. Excelsior byl o něco aktivnější, ale ztroskotal na obraně hostů. Druhý poločas měl navrch Tilburg, ale ani jeho hráči se nedokázali prosadit. Utkáni tak skončilo 0:0.

Excelsior Rotterdam: Ronald Graafland, Jos Van Nieuwstadt, Leendert van Steensel (31. Tjeerd Korf), Aykut Demir, Sigourney Bandjar, Ard Van Peppen, Sebastian Pardo, Kees Luyckx, Geert Den Ouden, Robert Braber, Sebastiaan Steur (74. Mitchell Pique)
Willem II Tilburg: Maikel Aerts, Delano Hill, Ibrahim Kargbo, Frank Van Der Struijk (66. Arjan Swinkels), Thomas Baelum, Danny Mathijssen, Christophe Gregoire, Said Boutahar (46. Niels Vorthoren), Jens Janse, Frank Demouge (81. Rodrigues Dos Santos Cristiano), George Moura
Počet diváků: 3 400

Neděle 24. února

NAC Breda - Ajax Amsterdam 2:3 (0:1)
Stadión: FujiFilm Stadium

Nejočekávanější zápas se hrál v neděli odpoledne. Bredě narostly křídla a to díky sedmi vyhraným utkáním v řadě. Tentokrát je čekalo velké sousto jménem Ajax. Domácí celek držel čisté konto přes 450 minut. Ve vzduchu kolovaly zprávy, který hráč Ajaxu tuto sérii ukončí. Hodně se mluvilo o mladém Huntelaarovi. Slova se stala realitou, jelikož nadaná holandská hvězda rozvlnila síť ve dvacáté minutě. Domácí hráči měli příliš velký respekt z amsterdamského velkoklubu.
Po změně stran to byl úplně jiný tým. Během osmi minut dokázalo NAC otočit zápas na svoji stranu. Hosté ale nepolevili. Podařilo se jim srovnat díky Emanuelsonovi. Rozhodující gól zápasu dal obránce Johnny Heitinga, který má poslední dobou střelecký apetit. Ve dvou zápasech dal tři branky.

Branky: 50. Amoah, 58. Penders - 20. Huntelaar, 76. Emanuelson, 82. Heitinga

NAC Breda: Jelle Ten Rouwelaar, Kurt Elshot, Patrick Zwaanswijk, Rob Penders, Rogier Molhoek, Csaba Feher (76. Victor Sikora), Ronnie Stam, Matthew Amoah, Joonas Kolkka (46. Fouad Idabdelhay), Anthony Lurling, Patrick Mtiliga
Ajax Amsterdam: Maarten Stekelenburg, Johnny Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson, Bruno Ramon Barone Silva, Edgar Davids, Garcia de la Torre Gabri, Jan Vertonghen, Dennis Rommedahl (67. Luis Suarez), Kenneth Perez (67. Siem De Jong), Klaas-Jan Huntelaar
Počet diváků: 16 300

PSV Eindhoven - De Graafschap Doetinchem 4:1 (1:1)
Stadión: Philips Stadion
PSV má dostatečný náskok v lize, ale nesmí usnout na vavřínech. Každé zaváhání se trestá. Eindhoven přivítal celek Doetinchemu. Hosté zaskočili favorita už v sedmé minutě. Lasse Schone se prokličkoval obranu domácích a bylo to 1:0. Z vedení se Graafschap netěšil dlouho. Srbský útočník Danko Lazovič za minutu srovnal skóre. Eindhoven byl aktivnější hlavně ve druhém poločase. Hráči Doetinchemu se vůbec nepotkávali s balónem.
V 52. minutě vedlo PSV 2:1 a pořád zaměstnávalo hostující obranu. Sedm minut před koncem fauloval obránce Léon Hese pronikajícího útočníka a musel do sprch. Specialista na penalty Timmy Simons se nemýlil. Výsledek 4:1 pečetil druho brankou Lazovič.

Branky: 8. Lazovic, 52. Bakkal, 82. Simons (pen.), 90. Lazovic - 7. Schone

PSV Eindhoven: Gomes, Jan Kromkamp, Eduardo Mendes de Araujo Alves Alcides (78. Slobodan Rajkovic), Carlos Arnoldo Flores Salcido, Dirk Marcellis, Timmy Simons, Ibrahim Afellay, Balazs Dzsudzsak, Danko Lazovic, Jefferson Augustin Guadalupe Farfan (46. Edison Vicente Mendez Mendez), Otman Bakkal
De Graaf.: Jimmy Van Fessem, Purrel Frankel (76. Diego Biseswar), Resit Schuurman, Leon Hese, Cerezo Fung A Wing, Michael Jansen (68. Girts Karlsons), Jordy Buijs, Reinier Robbemond (74. Rene Bot), Lasse Schone, Rogier Meijer, Niklas Tarvajarvi
Počet diváků: 33 000

SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2:3 (2:0)
Stadión: Abe Lenstra Stadium
Jak prohrát téměř vyhraný zápas, tak to ukázalo mužstvo Heerenveenu. Ihned po úvodním hvizdu se domácí fotbalisté pustili do NEC. Poločasový výsledek byl 2:0. Jenže ještě v první půli musel jít pod sprchy domácí golman Brian Vandenbussche. Hosté pak předvedli, jak je snadné dát tři branky za necelých třicet minut. Hráči Heerenveenu byli na infarkt, protože třetí gól padl v závěrečné minutě zápasu. V jejich tvářích bylo vidět velké zklamání.

Branky: 2. Beerens, 29.Roorda - 63. Lens, 73. Holman, 90. El Akchaoui

SC Heerenveen: Brian Vandenbussche, Michael Dingsdag, Michel Breuer, Henrico Drost, Gianni Zuiverloon, Danijel Pranjic (70. Jacob Poulsen), Geert Arend Roorda, Gerald Sibon, Michael Bradley, Roy Beerens (24. Rob Van Dijk), Miralem Sulejmani
NEC Nijmegen: Gabor Babos, Peter Wisgerhof, Youssef El Akchaoui, Jonas Olsson, Bas Sibum, Muslu Nalbantoglu (40. Artola Dani Fernandez), Krisztian Vadocz, Kevin Bobson, Jhon Van Beukering, Brett Holman, Jeremain Lens
Počet diváků: 25 200

VVV Venlo - FC Groningen 2:5 (0:2)
Stadión:De Koel

Domácí nenavázali na výsledek 4:1, který dosáhli proti Utrechtu. O tři góly tentokrát prohráli. Groningen aktivně napadal domácí celek na jejich vlastní půlce. Nováček kupil chyby a hosté z toho těžili. Poločasový výsledek byl 0:2. Trenér Venla rozpoutal v kabině menší peklo. Svým svěřencům vytýkal zbytečné chyby.
Ti jeho slova vzali vážně a v 60. minutě bylo skóre 2:3. Groimgen pak ukázal, že je zkušený tým a ligu hraje už nějaký ten rok. Venlo se snažilo vyrovnaní, ale z protiútoku dostalo čtvrtou branku z kopačky útočníka Marcuse Berga. Tečku za utkáním udělal hostující Stefan Niljand. Groningen se tak v tabulce posunul na čtvrté místo. Před ním je pouze velká trojka.

Branky: 50. Leemans, 60. Oost - 16. Lovre ,45. Berg, 47. Powel, 85. Berg, 89. Niljand

VVV Venlo: Danny Wintjens, Ken Leemans, Peter Reekers, Sjors Verdellen, Niels Fleuren, Keisuke Honda, Ekrim Kahya, Jason Oost (76. Samir El Gaaouiri), Sandro Calabro, Mike Mampuya, Nordin Amrabat
FC Groningen: Brian van Loo, Arnold Kruiswijk, Fredrik Stenman, Gibril Sankoh, Tom Hiariej (69. Stefan Niljand), Goran Lovre, Danny Holla (89. Jeroen Veldmate), Shkodran Metaj, Martijn Meerdink, Berry Powel, Marcus Berg (86. Matias Cahais)
Počet diváků: 5 800