Zpět na » Ostatní » Portugalsko - Review 19. kola

Portugalsko - Review 19. kola © fotbalportal.cz - Portuguese Liga

19.02. - Všechny tři velkokluby dokázaly zvítězit. Nejvíce se dařilo týmům z hlavního města. V čele je nadále Porto, které vede o deset bodů před Benficou. Poslední je osmibodová Leiria a stává se z ní nejvážnější kandidát na sestup.

Pátek 15. února

Maritimo Funchal - FC Porto 0:3 (0:1)
Stadión: Estadio dos Barreiros

Draci nastoupili bez dvou opor základní sestavy. Porto se šetřilo na dnešní zápas Ligy mistrů. Trenér hostí vsadil na útočnou dvojici Farias a Lopez. Ukázalo se to jako dobrá volba, protože argentinský útočník Lisandro López vstřelil dva góly.
Lídr tabulky vyhrál 3:0. Maritimo mělo pouze pět šancí v zápase, ale ani jednu nevyužilo. V 61. minutě hráli domácí v deseti. Záložník Djalma dostal červenou a předčasně tak putoval do sprch.
Branky: 45. Lisandro, 68. Tarik, 76. Lisandro

Marítimo Funchal: Oliveira, Esteves, Van der Linden, Evaldo, Edigle, Bruno, Marcinho, Djalma, Mossoro (73. Goncalo), Joao, Pinto (64. E. Kanu).
FC Porto: Helton, Emanuel, Alves, Cech, Fucile (70. Paulo), Assuncao, Gonzalez, Meireles (72. Kazmierczak), Quaresma, Farias (65. Sektioui), Lopez
Diváci: 9000

Sobota 16. února

Leixoes SC - Boavista Porto 2:2 (0:0)
Stadión: Estádio do Mar

Toto utkání je často nazýváno jako malé portské derby. Oba celky se nachází v klidném středu tabulky.
První půle góly nepřinesla. Portské kluby hrály vyrovnanou partii. Hosté šli do vedení zásluhou útočníka Charelsa Obiho. Leixoes poté hodně zaměstnávalo hostujícího brankáře Jehleho. Dvakrát se podařilo skórovat Jorgemu Goncalvesovi. Domácí tak vedli 2:1, ale o tři body přišli v 89. minutě, kdy se trefil stoper Anderson Marcelao.
Branky: 74. Goncalves J, 80. Goncalves J - 56. Obi, 89. A Marcelao

Leixoes SC: Beto, Ezequias, N. Silva, Elvis, Junior (64. Cervantes), Morais, Valente, China, V. F. Oliveira, Goncalves, Alcantara
Boavista Porto: Jehle, Moises, Ribeiro, Marcelao, Angulo, Diakite (70. F. M. Silva), Fleurival, S. Gilberto, Moreira, Obi, Laionel
Diváci: 5000

Neděle 17. února

FC Pacos de Ferreira - Academica Coimbra 1:1 (0:0)
Stadión: Estádio da Mata Real

V utkání mezi Ferreirou a Coimbrou převládala defenzíva nad útokem. Střel na bránu bylo jako šafránu. Až posledních deset minut se začal hrát pořádný fotbal. Hosté šli do vedení zásluhou Lita. Domácí pak zvýšili tlak a tempo. Díky tomu se jim podařilo vyrovnat. Oba trenéři byli po zápase s bodem spokojení.
Branky: 90. Wesley - 80. Lito

Pacos de Ferreira: Pecanha, Ferreira, Carlos, Roversio, Pedrinha (56. W. Dede), Sousa, Wesley, M. O. Cristiano, Valdir (83. Queiros), Edson Di, Furtado (56. William)
Academica Coimbra: P. Roma, Orlando, C.B da Silva Kaka, Vinha, Piloto, Pavlovic, Tiero (89. F. P. Sergio), C. S. Cris, Ivanildo (58. A. Lito), B. Edgar (64. Joeano), Pedrinho
Diváci: 2500

Nacional Funchal - Vitória Guimaraes 1:0 (0:0)
Stadión: Estádio da Madeira

Tento zápas se musel hrát nadvakrát. Kvůli silné mlze se muselo utkání v sobotu přerušit. Nebylo vidět na dva metry, a proto rozhodčí raději zápas předčasně ukončil. Oba týmy se střetly v neděli. Do ochozů přišlo pouze 1500 lidí, což byla nejmenší návštěva kola.
Branky: 53. F. Oliveira

Nacional Funchal: Bracali, Patacas, Fernandes, M. Alonso, Cardozo, Cleber, Spadacio (90. Reinaldo), Coentrao (76. J. Juninho), Edson, F. Oliveira, R. Silva (86. da Silva Adriano)
Vitória Guimaraes: Nilson, Geromel, Sereno, Meireles, Moreno (60. Andrezinho), J. Alves, Ghilas (60. Fajardo), Desmarets, Alan, Carlitos (60. Roberto), Mrdakovic
Diváci: 1500

Sporting Braga - Vitória Setúbal 2:3 (1:2)
Stadión: 1. de Maio

Nejatraktivnější utkání se hrálo na stadióně 1. de Maio, který je domovem mužstva Sporting Braga. Na její hřiště přijela Vitória Setúbal.
Již od prvních minut se hrál oboustranně útočný fotbal. V prvním poločase šli hosté dvakrát do vedení. Braga se pak snažila o vyrovnání, ale inkasovala třetí branku z rychlého brejku. Domácí Jalson pouze upravil skóre na 2:3. Třináct tisíc diváků odměnilo potleskem výkon obou týmů.
Branky: 25. Linz, 90. Jailson - 11. Robson, 41. Chaves,77. Paulino

Sporting Braga: P. Santos, Frechaut (46. Brum), Contreras, C. Fernandes, J. Pereira, A. Rodriguez, de Sousa Jorginho (31. Jailson), Vandinho, Linz, Wender, Matheus (57. J.Tomas)
Vitória Setúbal: dos Reis Eduardo, Janicio, Auri, Robson, Jorginho, Sandro, Elias, R. Chaves (76. Filipe), Gama (70. P. Roberto), Pitbull, Branco (59. Severino)
Diváci: 13000

Naval Maio - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)
Stadión: Estádio José Bento Pessõ,,,a

Outsider přivítal na svém stadióně lisabonské Orly. Benfica hrála ve středu pohár UEFA proti Norimberku. Hosté ale působili svěžím dojmem, žádná únava nebyla na jejich hře znát.
Naval se marně pokoušel útočit, ale obrana Benficy byla nepropustná. Orly dostal do vedení Rodriguez v 19. minutě. Od té chvíle se hrál poklidný fotbal. Hosté se prostřídali a příležitost dostali i jiní hráči. Americký talent Freddy Adu se lehce zranil. Přitom pobyl na hřišti sotva dvacet minut. Na trávníku se ukázal i veterán Rui Costa. Benfica si pojistila vítězství gólem v samotném závěru utkání.
Branky: 19. Rodriguez, 90. Assis

Naval Maio: W. Junior, M. Sergio (74. T. Marinho), Gilmar, Paulao, A. Diego, Godemeche, Davide, Ribeiro, Igor (64. S. Dudu), Saulo (74. Elivelton), Marcelinho
Benfica Lisabon: Quim Luisao Luis Filipe Leo, Katsouranis, Assis, B. Rodriguez (72. Adu, 90. Sepsi), Pereira, Binya, Makukula, Cardozo (81. R. Costa)

Sporting Lisabon - Estrela Amadora 2:0 (1:0)
Stadión: Estádio José Alvalade

Nejvíce lidí přišlo na Sporting, který hostil Amadoru. Lisabonský klub hrál ve středu pohár UEFA proti týmu FC Basilej.
Sporting byl na hřišti pánem celých devadesát minut. Amadora hrála druhé housle a její hra postrádala pohyb. Místy to připomínalo hru kočky s myší. Domácí zaslouženě vyhráli a uhájili si třetí místo v tabulce. Branky: 17. Moutinho, 76. Liedson

Sporting Lisabon: Patricio, Tonel, Abel (69. A. P. Silva), Polga, Ronny, Moutinho, Celsinho (46 Romagnoli), Veloso, Pereirinha, Liedson, Tiui (78. Farnerud).
Estrela Amadora: Nelson, Duarte, Mauricio, Cabral, Moreno, Wagnao, Paulo (46. Carreira), Mateus (59. M. P. Alves), F. Fernando, S. Celestino, Mendonca.
Diváci: 16270

Pondělí 18. února

Uniao Leiria - Belenenses Lisabon 1:2 (0:1)
Stadión: Estadio Municipal Dr. Magalhaes Pessoa

Souboj dvou mužstev bojujících o setrvání v nejvyšší portugalské lize. Lisabonský celek naposledy zdolal Sporting. Jednalo se o městské derby. Tři body měl za úkol získat i proti poslední týmu ligy.
Leiria se snažila útočit, ale Belenenses si dokonale hlídal zadní vrátka. Navíc domácí celek inkasoval už ve 12. minutě z kopačky Weldona. Pak se dlouho hrálo na obě strany. Další gól padl v 69. minutě a opět ho dal Weldon. Domácí pouze zkorigovali výsledek. Leiria má pouze osm bodů a je nejvážnější kandidát na sestup.
Branky: 71. Harison - 12. Weldon, 69. Weldon