Zpět na » Ostatní » Řecká Super League: PAOK rozdrtil Aris Soluň

Ostatní - Řecká Super League: PAOK rozdrtil Aris Soluň

Řecká Super League: PAOK rozdrtil Aris Soluň © superleaguegreece.net - Super League

0

11.02. - V "El Classicu" bitvy o Soluň porazil domácí PAOK Aris 3:0. Pro obyvatele Soluňe v ten den neexistovalo nic důležitějšího, než že se ve vzájemném zápase střetli tentokrát domácí PAOK proti Arisu, příznivci domácích už po konci prvního poločasu věděli, že jejich miláčkové se stanou vítězi.

Všechny tři branky stihnuli hráči PAOK dát v rozmezí 32. až 45. minuty. Bláznivá patnáctiminutovka domácích rozhodla jinak nepříliš atrkativní utkání, kde si největší šanci vypracovali jako první hosté až na začátku 25. minuty, bohužel pro ně brazilský veterán Amoroso nezamířil přesně - kdo ví, jak by se jinak zápas odvíjel. Na kdyby se ale nehraje, a tak Sotiris Balafas přesnou hlavičkou posunul domácí do vedení. O pět minut později Christodoulopoulos zvyšoval už na 2:0 a když Salmon v samém závěru první půle dával třetí gól svého týmu, bylo o vítězi rozhodnuto. Domácí se tak na čas stali hrdiny Soluňe, protože Aris porazili po čtyřech vzájemných prohrách za sebou.

V dalším zápase Olympiacos zvítězil jasně na hřišti Panionisu 4:0 a dostal se před AEK na druhé místo. Panionis nejvíce doplatil na brzké vyloučení Berthého, který dostal červenou kartu již v 26. minutě, to už stejně hosté vedli 1:0 díky Kovačevičovi. Červená karta domácích se stala navíc po faulu v pokutovém území, takže kapitán Djordjevič zahrával penaltu, kterou bez potíží proměnil. Rezignující Panionios dorazili v druhé půli ještě Kovačevič a Nunez.

Výsledky 20. kola Super League:

Asteras Tripoli 1:1 OFI Crete (47. Filomeno - 69. Sfakianakis)
Ergotelis 2:2 Apollon Kalamarias (82. Vakouftsis, 90. Mathis - 36. Brito, 55. Barkoglou)
FC Xanthi 4:1 Levadiakos (20. Tziortziopoulos, 38. Radzinski, 70. Grzelak, 88. Penco - 59. Oliveira)
PAOK Soluň 3:0 Aris Soluň (32. Balafas, 37. Christodoupoulos, 45. Salmon)
Panionios 0:4 Olympiakos (5. a 53. Kovačevič, 27. Djordjevič, 81. Nunez)
Iraklis 1:1 Atromitos (47. Fonseca - 90. D.S. Luciano)
Larissa 1:0 AEK Athens (77. Žurawski)
Panathinaikos 1:0 Veria (71. Ivanschitz)