Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Higuita se vrací do Kolumbie

Ostatní - Higuita se vrací do Kolumbie

Higuita se vrací do Kolumbie © goal.com - René Higuita

0

Líbilo se

23.01. - Ve věku jedenačtyřiceti let se bývalý skvělý brankář René Higuita vrací do Kolumbie, kde podepsal smlouvu s druholigovým týmem Deportivo Rionegro.

Higuita naposledy působil ve Venezuele, hrál pod kolumbijským trenérem Jaimem De La Pavou za tým Guaros de Lara. Nyní se vrací do své domoviny pomoci Deportivu Rionegru k návratu mezi elitu.

Higuita je znám hlavně kvůli svému výstřednímu stylu chytání a jeho chutí střílet góly, přestože by jim měl hlavně zabraňovat. Ve své kariéře nastřílel 41 branek, včetně tří gólů za reprezentaci Kolumbie.

Jeho riskantní styl chytání občas přinesl pořádný průšvih, například jeho chyba stála za vyřazením Kolumbie z Mistrovství Světa 1990 proti Kamerunu, Roger Milla využil jeho chybného rozehrání daleko od brány a zařídil tím vítězství 2:1 pro Kamerun.

Fanoušci v Anglii si ho budou asi navždy pamatovat pro jeho "škorpioní kop", kterým chytil střelu Jamieho Redknappa v přátelském utkání s Anglií v roce 1995.

Za svou dvaadvacetiletou kariéru Higuita nejvíce času strávil v Atlético Nacional, ale prošel i týmy v Mexiku, Venezuele, Ekvádoru a Španělsku. Kolumbii reprezentoval v 68 zápasech.

Jindřich Verner /

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
elvli - 24.01. Odpovědět

hodil by se do valencie letos se trapi v koncovce jiste by ozivil utok...

elvli - 23.01. Odpovědět

to je frajer Smajlík 9

Kokr - 23.01. Odpovědět

No doslova levou zadni to zvladl Smajlík 2

Arjen - 23.01. Odpovědět

jedním slovem- rasta Borec,...mno tak 2ma

Maty - 23.01. Odpovědět

To co udělal proti tomu Kamerunu,to ho museli spoluhráči opravdu pochválit..Ale jinak je to zajímavej brankář. Smajlík 2

Maty

hh,tak ten zákrok je fakt parádní Smajlík 1

Frankie_Yeah
Reklama
Reklama
Nejnovější články