Zpět na » Ostatní » Fortuna Víkend šampionů - Žilina skončila třetí

Ostatní - Fortuna Víkend šampionů - Žilina skončila třetí

Fortuna Víkend šampionů - Žilina skončila třetí © -

0

06.01. - AKTUALIZOVÁNO! FotbalPortal.cz Vám přináší čerstvé výsledky z vyřazovacích bojů halového turnaje Fortuna Víkend šampionů. Ve vysočanské Sazka Aréně právě v těchto chvílích vrcholí boje o medailové pozice. Třetí příčku obsadila po vítězství 6:3 nad Bohemkou Žilina.

Bohemians 1905 - MŠK Žilina 3:6 (0:3)

Zápas jsme sledovali ONLINE

V utkání o bronz bylo od prvních minut na hráčích a fanoušcích Bohemians znát zklamání z vyřazení v semifinále. Toho využila Žilina, která od začátku utkání začala diktovat tempo hry a nepustila "Klokany" do hry. Už ve druhé minutě otevřel skóre Peter Štyvar. V 11. přidal branku Ivan Lietava a ve 14. minutě zvýšil jeho jmenovec Belák.

Když v 18. minutě přidal další branku Robert Jež a ve dvacáté vstřelil svůj druhý gól v zápase Štyvar, bylo rozhodnuto. Za minutu sice snížil Marek, ale žilinský Pečálka ve 22. znovu udeřil do branky Lukáše Zicha. Hrozící debakl alespoň odčinili Růžička s Polodnou, kteří na konci snížili na 3:6. Bohemians skončili po loňském vítězství tentokrát čtvrtí, Žilina, s českým trenérem Pavlem Vrbou, se může radovat ze zisku bronzových medailí.

Góly:
21. Lukáš Marek, 26. Růžička, 28. Polodna- 2., 20. Štyvar, 11. Lietava, 14. Ivan Belák, 18. Jež, 22. Pečálka

Bohemians Sňozík, Zich - Šmarda, Knakal, Karal, Růžička, Marek, Pávek - Kunášek, Vágner, Hašek, Slezák, Moravec, Císař, Kotyza, Morávek, Adam - Bartek, Škoda, Bálek, Polodna, Ordoš

Žilina: Kuciak, Dubravka - Pečálka, Poleť, Hubočan, Minařík, Sorád, Chupáč - Tesák, Devátý, Ančic, Ďurica, Jež, Belák, Vladavič - Lietava, Štyvár, Adauto, Breška

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:2 (1:1)

Po dvou semifinálových zápasech nastalo v aréně hrobové ticho. Ne proto, že by se stala nějaká nečekaná událost, ale protože se hrálo pro pražské fanoušky nezáživné utkání o páté místo mezi Plzní a Teplicemi. Snad jen pro Michala Smejkala byl tento zápas atraktivní, protože tento týden přestoupil do Teplic právě z Plzně.

Viktoria se dostala do vedení již ve třetí minutě, kdy Belice v bráně prostřelil Jaromír Šimr. Hned za dvě minuty Teplice, se kterými nepřijel Pavel Verbíř, vyrovnaly. Brankáře Krbečka překonal Jan Štohanzl.
Druhý poločas přinesl opět jen nudný fotbal v uspávající atmosféře. Světlou výjimkou byla branka mladíka Jakuba Mareše, který si hezky zpracoval balón a ze vzduchu vystřelil. Na závěr se alespoň probrali diváci a to díky útočnému výletu brankáře Plzně Lukáše Krbečka. Viktoriáni však vyrovnat nestihli, skončili šestí a hráči Teplic obsadili pátou příčku.

Góly: Mareš, Štohanzl - Šimr

Plzeň: Krbeček, Ticháček - Rada, Zakopal, Smola, Šmejkal - Susser, Trapp, Šíma, Róth, Šimr, Borek, Malcharek - Psohlavec, Brožík, Krbeček, Vrzal

Teplice: Slavík, Belic - Kaufman, Klein, Viera, Merzič, Lukáš, Rosa, Ryška, Bartoš - Ljavakovič, Verbíř, Benát, Sabou, Doležal, Mareš, Štohanzl, Koukal - Rilke, Vondrášek, Smejkal, Veverka

AC Sparta Praha - MŠK Žilina 3:0 (1:0)

Po prvním semifinále, kdy Žižkov vyřadil Bohemians, se hrálo druhé a to mezi českým a slovenským mistrem, Spartou a Žilinou.
Spartu tradičně podporovali vlastní přízivci a jak se na turnaji stalo zvykem, tak také fanoušci Žižkova. Žilina měla čas od času přízeň "zelenobílých".

Od začátku utkání byla překvapivě aktivnější Žilina, ale Spartu několika výbornými zákroky podržel Matúš Kozáčik. A tak se mohla z vedení radovat Sparta, protože ve 13. minutě letenští předvedli krásnou akci a Ludovic Sylvestre svým krásným průnikem do vápna zařídil pro Jana Holendu jeho čtvrtý gól na turnaji.
Sparta od té doby byla aktivnější, což vyvrcholilo brankou Milana Petržely v 19. minutě. Ve 27. minutě potvrdil sparťanský postup Ondřej Kúdela po akci velmi dobře hrajícího Jana Holendy. Sparta se dočkala finále, Žilina bude bojovat o bronzové medaile.

Góly: 13. Holenda, 19. Petržela, 27. Kúdela

Sparta: Poštulka, Kozáčik, Grigar - Beutel, Krob, Kúdela, Kladrubský, Pospěch, Kadlec - Petržela, Kolář, Sylvestre, Kisel, Voříšek, Vacek - Slepička, Rezek, Jeslínek, Nádeníček, Holenda

Bohemians 1905 - FK Viktoria Žižkov 3:4 na penalty

V 11:40 byl na programu jeden z vrcholů neděle. Derby dvou menších pražských klubů bylo od začátků vyrovnané s patřičným nábojem derby. ¨
Ve čtvrté minutě se ujali vedení "zelenobílí", kdy se prosadil Lukáš Adam, ale "klokaní" radost netrvala dlouho, protože za minutu vyrovnal Richard Kalod. Ale v páté minutě přišla velká chvíle oblíbence u fanoušků, Radka Sňozíka. Z půlky napřáhl a jeho projektil skončil v síti. V 8. minutě ale vyrovnal znovu Kalod.

Ve druhém poločase napětí gradovalo a padly i dva góly, za Bohemku se trefil David Bartek, za Žižkov srovnával kapitán Luděk Stracený. Po základní hrací době skončiil zápas remízou, rozhodovaly penalty. Za Bohemians se trefil i Radek Sňozík, ale přesto, že také stihl vychytat Petra Švancaru, hráči Bohemians nepostoupili, protože v penaltovém rozstřelu zklamali Bartek a Ordoš. Bohemians neobhájí vítězství a pořadatélé se nedočkali vysněného finále Sparta-Bohemians. Naopak Žižkované slaví nečekaný postup do finále.

Góly: 3. Adam, 5. Sňozík, 20. Bartek - 4.,8. Kalod, 23. Stracený
Penalty neproměnili: Ordoš, Bartek - Švancara

Viktoria Žižkov: Pařízek, Kolář - Besta, Herve, Jambor, Kropík, Kučera, Kušnír, Labant, Šťastný - Moughfire, Novotný, Procházka, Stracený - Bukač, Demjan, Kalod, Švancara, Blaha

Bohemians: Sňozík, Zich - Šmarda, Knakal, Karal, Růžička, Marek, Pávek - Kunášek, Vágner, Hašek, Slezák, Moravec, Císař, Kotyza, Morávek, Adam - Bartek, Škoda, Bálek, Polodna, Ordoš

SK Slavia Praha - MFK Ružomberok 2:3 (2:1)

Jako první měl Fortuna Víkend šampionů na programu duel o sedmé místo. Od začátku utkání bylo vidět, že hráči Slavie i Ružomberoku postrádají motivaci. Karel Jarolím nejen, že nepřivezl Šmicera, Brabce a Vaniaka jako včera, ale pro dnešek dostali volno i Šenkeřík, Tavares a nováčkové Toleski s Jarolímem.

Hráči Slavie, tentokrát v modrých dresech, vstoupili do utkání dobře, ve 3. minutě dal gól Kovařík a za minutu zvýšil Michel Costa. Ale co to bylo platné, když v 7. minutě Kucka snížil, ve 22. minutě Bakoš z první penalty na turnaji vyrovnal a ve 26. dokonal obrat Matej Siva. Ružomberok, s podporou fanoušků Sparty, obsadil sedmé místo, Slavia s jedinou výhrou za celý turnaj skončila poslední.

Góly: 3. Kovařík, 4. Costa -7. Kucka, 22. Bakoš z pen., 26. Siva

Slavia: Diviš - Hubáček, Kovařík, Šourek, Suchý, Krajčík - Kobler, Costa, Pudil, Volešák, Jablonský, Gebre Selassie, Jarolím, Tavares - Gaúcho, Toleski, Šenkeřík, Necid

Ružomberok: Hajdúch, Šavol, Smieška - Gallo, Maslo, Jurč, Novotný, Demeter, Siva - Babic, Macko, Sivčevič, božok, Lačný, Maslo, Zošák, Kasaj, Kucka - Pilár, M. Bakoš, L. Bakoš, Števko

Michal Kepl / Petr Pomazal, foto: Milan Havlík /fotbalportal.cz