Zpět na » Ostatní » Rangers jdou do čela

Ostatní - Rangers jdou do čela

Rangers  jdou do čela © -

0

06.01. - Kvůli tragické smrti hráče Motherwellu Phila O’Donnella byl včera odložen zápas mezi vedoucím Celticem a právě týmem Well. Této šance dokonale využili Rangers a díky vítězství 2:0 nad trápícím se Dundee United vévodí po 22. kole Skotské Premier League právě oni.

Dvě přesné hlavičky rozhodli o výhře Jezdců v duelu s Dundee. Tu první, jak se později ukázalo i vítěznou, domácí na po střechu zaplněném Ibrox Parku proměnili již v 9. minutě. Burke z pravé strany nacentroval na Naismithe, který se nemýlil. V druhém případě perfektně lízl hlavou centr opět od Chrise Burkea kapitán Barry Ferguson. V samém závěru mohl být náskok Gers ještě větší, ovšem Kris Boyd pokutový kop zahodil a Rangers nakonec vyhráli 2:0.

V dalším utkání potvrdilo dobrou formu z poslední doby i Inverness, které si na Caledonian Stadium pohrálo s Gretnou, jenž uzavírá tabulku celé ligy. Caley Jags třikrát udeřili na konci prvního poločasu a pro hosty to byly zásahy smrtelné. Dvakrát se trefil Rumun Marius Niculae a jednou Rankin. Druhá půle již nepřinesla nic zajímavého a Inverness zvítězili 3:0.

Ne dvakrát záživnou podívanou viděli diváci v Edinburghu a Falkirku. Hearts remizovali s Kilmarnockem ve velice ležérním tempu jen 1:1. Na Falkirk Stadium trpěli fanoušci snad ještě více. Domácí nedokázali vyzrát na obranu Aberdeenu a zase naopak. V duelu, při kterém by se nuda dala krájet, tedy nakonec branka nepadla.

Posledním nezmíněným utkáním je střetnutí St. Mirren s Hibernian. Buddies šli do vedení už ve čtvrté minutě, kdy se trefil Maxwell. Do přestávky přidal druhý zásah domácího celku Mason, a aniž by o tom věděl, přisoudil St. Mirren tři body, protože hosté se zmátožili na lehkou korekci až těsně před začátkem nastavení zásluhou Antoinea - Curiera.