Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fortuna Víkend šampionů: Souboje nejen na hřišti, ale také v hledišti

Ostatní - Fortuna Víkend šampionů: Souboje nejen na hřišti, ale také v hledišti

Fortuna Víkend šampionů: Souboje nejen na hřišti, ale také v hledišti © mhavli - Fanoušci Bohemians

0

Líbilo se

06.01. - Fotbalportal pro Vás nesledoval jenom samotnou hru, ale také fanoušky a jejich souboje v hledišti. Dokonce jsme pro Vás vyzpovídali tři příznivce, kteří si našli cestu do Sazka Arény.

Atmosféra v hledišti byla opravdu bouřlivá. Nejlepší kulisa byla na konci skupiny A, když hrála Slavia a Žilina, a na začátku "béčka" při souboji Bohemians a Sparty. Slavii fandili nejen slávisté, ale také "zelenobílí", kteří spolu uzavřeli "vršovický pakt". Naopak na druhé straně arény uzavřely "protislávistické" spojenectví kotel Sparty, který nebyl zdaleka tak početný jako slávistický a bohemácký, a kotlík Žižkova. Sparťanský kotel fandil celkem slušně, staré známé "Jude Slavia" zaměnil za pokřik "antislavia". Slávisté by si mohli odpustit "Smrt Spartě", ale celkově se projevovali také korektně. Fanoušků Viktorie Žižkov sice nebylo tolik, zato právě oni byli nejvtipnější. Kotel Bohemians s jejich Klokanem byl slyšet asi nejvíce. Bylo vidět, jak chtějí příznivci "zelenobílých" zase slavit úspěch, protože v lize se zatím "rozkopávají" a příliš se jim nedaří.

Zápas Bohemians-Sparta přinesl báječnou atmosféru, která by slušela každému prvoligovému stadionu. Jenom škoda, že když nehrály pražské týmy, bylo ticho skoro jako v divadle. Za zmínku také stojí hlouček asi deseti příznivců Ružomberoka.

Vyzpovídali jsme pro Vás tři fanoušky:

Lukáš Palas, 17 let

Komu fandíte?
Spartě, už od malička.
Jak se Vám první den líbil?
Velice, turnaj díky učásti silných družstev má vysokou úroveň.
A jak jste se bavil fotbalem?
Jak říkám, dnešní fotbal byl na vysoké úrovni, takže jsem byl spokojený.
Jaký hráč na Vás nejvíce zapůsobil?
Mým oblíbencem je Ludovic Sylvestre a dneska mě určitě nezklamal. Nakonec rozhodl utkání s Rožumberokem, takže on.
Co vůbec říkáte na Sazka Arenu a proč jste přišel?
Sazka Aréna je velice dobře zařízená a krasně projektovaná hala. Je označována za jednu z nejlepších ve střední Evropě. Jsem rád, že i Česká republika má možnost pořádat takovéto akce. Třeba jako koncerty známých skupin, freestyle motocross a v neposlední řadě právě fotbal.

Filip Moucha, 17 let

Komu fandíte?
Spartě.
Jak se Vám první den líbil?
Jsem velice spokojený, skvělá atmosféra, pěkný fotbal, zítra jdu samozřejmě znovu.
A jak jste se bavil fotbalem?
Čistá hra bez přerušování, krásné akce, hodně gólů. Co více si může fanoušek přát.
Co jste říkal na souboje fanoušků-kotel Slavie s kotlem Bohemky versus kotel Sparty a Žižkova?
Sice hrozně nerad, ale musím přiznat, že dnes měl kotel Slavie+Bohemka jednoznačně navrch. Ale je všeobecně známo, že Bohemka má skvělé fanoušky, jsem trochu zklamaný, že do našeho kotle nepřišlo více lidí. Je to možná způsobeno stálým bojkotem ultras.
Jaký hráč na Vás nejvíce zapůsobil?
Ludovic Sylvestre, hlavně v utkání Sparta-Ružomberok, hrál pro tým, nedělal chyby a navíc dal jediné dva góly - a krásné.
Co vůbec říkáte na Sazka Arenu a proč jste přišel?
Přišel jsem, protože je to jedinečná akce, která se koná jednou za rok, taky protože je zimní přestávka a fotbal mi chybí a samozřejmě, abych podpořil svůj klub - Spartu. V Sazka Aréně jsem byl podruhé v životě, takže ji až tak neznám, ale dělá na mě dobrý dojem.

Radim Širl, 18 let

Komu fandíte?
Slávii samozřejmě! A myslím, že se všem ostatním pěkně pomstíme, až se bude hrát na pořádném hřišti.
Jak se Vám první den líbil?
Musím říct, že i přes nepříliš dobrý výsledek mého týmu se pořadatelům akce povedla, to ano. Ale stejně myslím, že náš výsledek nic neznamená, na hřišti této velikosti je vše úplně jiné.
A jak jste se bavil fotbalem?
Na ten se moc dobře koukalo, připomnělo mi to, jak jsme si kopali s kamarády, když jsem byl ještě malý. Tehdy ale to bylo na jiné úrovni. A některé góly byly fakt krásné.
Co jste říkal na souboje fanoušků-kotel Slavie s kotlem Bohemky versus kotel Sparty a Žižkova?
No, ač jsem nebyl úplně spokojen s vývojem zápasů, vynahradil mi to náš kotel. S fanoušky Bohemky jsme rozezněli celou Sazka Arénu a jen tak na to nezapomenu. Ty dva kotlíčky naproti nám nebyly ani slyšet, takže nevím, o jakých soubojích mluvíte. (smích)
Jaký hráč na Vás nejvíce zapůsobil?
Těžko říct, ale musím ocenit výkon Jarolíma, který je u nás nováček. A velmi mě překvapil Volešák, tři góly nejsou zanedbatelné číslo.
Co vůbec říkáte na Sazka Arenu a proč jste přišel?
No, víte, musím se přiznat, že do Sazky chodím opravdu rád, fascinuje mě svou velikostí a přijde mi opravdu světová. A proč že jsem přišel? No to je snad jasné - abych viděl Slavii!

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kovan - 06.01. Odpovědět

jo taky jsem tam byl atmoska byla fakt super velice me potesil vykon Sparty a Slavie :-D skoda ze nebylo vic fans Sparty (ale zase to bylo docela dost slusny zato slavisti me s tim smrt Sparte pekne se*ou)

Mattessks - 06.01. Odpovědět

Byl jsem tam a musím sohlasit,super akce která se jen tak nevidí kéž by byla obsazena více týmy ze zahraničí,příští ro má přijet třeba NK Dinamo Zagreb,či Lech Poznaň takže by to mohle mýt zas větší náboj,škoda že odmítnul Norimberk to by mohle být super Mintál,Blažek,Galásek a další doufám že příště to dopade,jinak nelíbylo se mě že třeba Tepličá´ků moc nepřijelo a nevi zda-li to byl zrovana dobrej tah pozvat FKT samozřejmě nic proti nim ale už měly za sebou zápas proti Ústí v Tipsport lize takže unavenost tam byl proto ty výsledky FKT-ACS 1:5,FKT-B1905 2:7,mno konečně my sme se taky nepředvedly takže můžu být zticha,ale kdybi tam přijeo místo Teplic třeba Brno tak podle mě s ním i velkej kotel ale třeba se pletu,ovšem nedivím se pořadatelům že si naposlední chvíly rozmyslely pozvat baník,protože fanoušci baníku a sparty by ze Sazky udělaly krabičku od sirek,ale jiank dobrá povedeá akce která měla skvělou kulisu a super atraktivitu,mě nejvíc potěšil marek Jarolím,jako jeden z mála mě opravdu nezklamal a naví sem si s nim dobře pokecal a jsem hrdej že mám jeho podpis na klubové šále je to simpaťák a super hráč...SKS 4 Ever

spar-tan - 06.01. Odpovědět

no jo slavista je takova nula

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články