Zpět na » Ostatní » Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny B

Ostatní - Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny B

Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny B © FotbalPortal.cz - Sparta - Bohemians 1905 2:2

0

05.01. - ODEHRÁNO! FotbalPortal.cz Vám přináší čerstvé výsledky a komentáře k zápasům týmů ze skupiny B. V posledním zápase Bohemka rozdrtila Teplice 7:2. Ze skupiny postoupila obě pražská mužstva, Sparta a Bohemians 1905. Boje o úmístění se odehrájí zítra.

Bohemians 1905 - FK Teplice 7:2 (5:0)

Zápas jsme sledovali ONLINE

Zápas o postup. Pokud by hráči Bohemians vyhráli, postoupili by do kýženého semifinále. Teplicím naopak stačí remíza.
Hráči Bohemky od začátku šli za svým cílem, blíže k němu měli již v 4. minutě, kdy se z úhlu prosadil Lukáš Adam. V té době hráči Bohemians tlačili a s pomocí svých fanoušků srazili Teplice na kolena. Nejprve v 8. minutě zvýšil po dorážce Haškova centru zvýšil Milan Škoda, v 10. vstřelil třetí gól David Bartek a chvilku na to vsítil čtrtou branku, tentokrát po Haškově přihrávce, Jan Morávek. Zelenobílí Teplice drtili, ve 14. minutě dal svůj druhý gól zápasu po parádičce Milan Škoda.

Druhý poločas začal jak jinak než brankou klubu z Ďolíčku. Nadílku severočechům v podobě půltuctu dokončil kapitán a ikona "klokanů" Dalibor Slezák. Za zostuděné Teplice korigovali v 19. minutě Petr Benát a ve 27. Tomáš Vondrášek. Ale poslední slovo měli opět "Klokani". Na konci se prosadil Jan Moravec. Hráči zelenobílých se od začátku utkání tlačili za vítězstvím a postupem, kterého se zaslouženě dočkali. Fanoušci a hráči mohou slavit a těšit se na zítřejší semifinále. Obhajoba titulu není nemožná.

Góly: 4. Adam, 8., 14. Škoda, 10. Bartek, 11. Morávek, 16. Slezák, 30. Moravec - 19. Benát, 27. Vondrášek

Bohemians: Sňozík, Zich - Šmarda, Knakal, Karal, Růžička, Marek, Pávek - Kunášek, Vágner, Hašek, Slezák, Moravec, Císař, Kotyza, Morávek, Adam - Bartek, Škoda, Bálek, Polodna, Ordoš

Teplice: Slavík, Belic - Kaufman, Klein, Viera, Merzič, Lukáš, Rosa, Ryška, Bartoš - Ljavakovič, Verbíř, Benát, Sabou, Doležal, Mareš, Štohanzl, Koukal - Rilke, Vondrášek, Smejkal, Veverka

AC Sparta Praha - MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Jiří Novotný proti "svým". Tak by se dalo charakterizovat poslední vystoupení Sparty proti Ružomberoku, který trénuje Přemysl Bičoský, ve skupině B. Do branky letenského týmu se tentokrát postavil po dlouhé doobě Matúš Kozáčik. V prvním zápase chytal Grigar, ve druhém Poštulka a ve třetím přišla řada na bývalého slávistu.
V osmé minutě otevřel skóre utkání oblíbenec fanoušků Sparty Ludovic Sylvestre. První poločas přinesl pouze mírný tlak Sparty, který vyvrcholil v 15. minutě, kdy se Sparta dostala do vedení 2:0. Střelec gólu? Kdo jiný než Sylvestre. Když se zrovna nedělo nic zajímavého na hřišti, tak si příznivci Sparty a Bohemians vyměňovali několik vzájemných antipatií přes celou halu.

Ružomberok, který porazil Bohemku 3:2 a prohrál s Teplicemi 2:3, snížil ve 21. minutě brankou Viliama Macka, který se na turnaji představil ve velmi dobré střelecké formě. Jenomže Sparta již vyrovnání nedopustila a vítězství si pohlídala. Sparta-Ružomberok 2:1. Sparta postupuje z prvního místa skupiny B do semifinále.

Góly: 8., 15. Sylvestre -21. Macko

Sparta: Poštulka, Kozáčik, Grigar - Beutel, Krob, Kúdela, Kladrubský, Pospěch, Kadlec - Petržela, Kolář, Sylvestre, Kisel, Voříšek, Vacek - Slepička, Rezek, Jeslínek, Nádeníček, Holenda

Ružomberok: Hajdúch, Šavol, Smieška - Gallo, Maslo, Jurč, Novotný, Demeter, Siva - Babic, Macko, Sivčevič, božok, Lačný, Maslo, Zošák, Kasaj, Kucka - Pilár, M. Bakoš, L. Bakoš, Števko

AC Sparta Praha - FK Teplice 5:1(3:0)

Sparta nastoupila ke svému druhému zápasu a po remíze s Bohemians chtěla vyhrát. Teplice naopak v prvním zápase porazily Ružomberok.

Hned od úvodních minut převzala otěže do svých rukou, ve fotbalovém světě spíše nohou, pražská Sparta. V páté minutě se trefil navrátilec z Mostu Jan Holenda. Ve 12. a 13. minutě zasadila Sparta Teplicím smrtelný úder v podobě gólů mladíčka Nádeníčka a znovu Jana Holendy.

Svůj hattrick dokonal Jan Holenda v 18. minutě a zvýšil na 4:0. Ve 21. minutě korigoval Jakub Mareš, ale v poslední minutě dal Milan Petržela pátý gól a zpečetil tak na konečných 5:1. Kotel Sparťanských fanoušků fandil po celý zápas velmi slušně, za zmínku snad stojí jen jejich hromadné skandování "Křetínský demisi!" Sparta má za sebou výhru a remízu, Teplice výhru a prohru.

Góly: 5., 13., 18. Holenda, 12. Nádeníček, 30. Petržela - 21. Mareš

MFK Ružomberok - Bohemians 1905 3:2 (1:2)

Když je "Bohemka" na hřišti, v Aréně vládne výborná atmosféra. A nebylo tomu ani jinak při opakování loňského finále mezi "Klokany" a Ružomberokem. Hned v první minutě otevřel skóre Michal Ordoš, když tečoval míč za bezmocného gólmana Ružomberoku. Jenomže ve 4. minutě snížil Viliam Macko a bylo po zelenobílé euforii. Ale početný kotel "klokanů" potěšil ve 13. minutě Lukáš Marek, který svoji krásnou individuální akci pečetil střelou k levé tyči.

Druhý poločas začal ve 20. minutě brankou ružomberského Miroslava Kožocha, který srovnal na 2:2. Ve 26. minutě poslal slovenský celek do vedení opět Viliam Macko, jenž se trefil po úspěšném signálu ze standartní situace. Do konce zápasu se nic nestalo a Ružomberok vyhrál 3:2

Góly: 4., 26. Macko, 20., Kožoch - 1. Ordoš, 13. Marek

FK Teplice - MFK Ružomberok 3:2 (0:2)

Po strhující bitvě mezi Bohemians a Spartou, přineslo utkání mezi Teplicemi a Ružomberokem fotbal v tréninkovém tempu.. První poločas byl dlouho bezgólový, až ve 14. minutě se prosadil Michal Demeter a poslal Ružomberok do vedení.

V 16. minutě zvýši Štefan Zošák, ale v 19. minutě snížil mladíček v teplickém dresu Tomáš Vondrášek a v minutě 25. srovnal Antonín Rosa. Dokonalý obrat se povedl ve 26. minutě, kdy nasměroval Petr Benát FK Teplice k vítězství.

Góly: 19. Vondrášek, 25. Rosa, 26. Benát - 14. Demeter, 16. Zošák

AC Sparta Praha - Bohemians 1905 2:2 (1:2)

Spodní prstenec Sazka Arény je již zaplněný. Zápas začal v úžasném tempu a v ještě lepší atmosféře. Slávisté zůstali, aby pomohli "Klokanům" fandit "proti" Spartě. Kdyby tak takováto kulisa vládla na ligových stadionech, nikdo by se asi nezlobil.

Na úvod zápasu se hráči seznamovali s halou a s povrchem, ale postupně se dostávali do hry. V osmé minutě dali hrači Bohemians Sparťanům lekci z produktivity, kdy vsítil první gól mladík Jan Morávek. V desáte zvýšil David Bartek, ale z protiútoku snížil po krásné ráně do šibenice branky Radka Sňozíka Ludovic Silvestre. První poločas už další góly nepřinesl.

Začátek druhého dějiství Sparta tlačila, ale marně, na hřišti, "Klokani" pro změnu v hledištti. Časem se hra vyrovnávala, vrcholem byla žlutá karta pro Sňozíka, přesilovka Sparty a hokejový zámek před brankou Bohemians. V Aréně nebylo v tu dobu slyšet vlastního slova. Ale Sparta se trefila až v 14. minutě, kdy se krásně prosadil křižnou střelou Karol Kisel. Utkání v této chvíli gradovalo. Zápas za potlesku tribun skončil utkání 2:2.

Góly: 11. Silvestre, 28. Kisel - 8. Morávek, 10. Bartek

Michal Kepl / Petr Pomazal, foto: Milan Havlík, FotbalPortal.cz