Zpět na » Ostatní » Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny A

Ostatní - Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny A

Fortuna Víkend šampionů - Výsledky skupiny A © FotbalPortal.cz - Slavia - Žilina 2:6

0

05.01. - ODEHRÁNO! FotbalPortal.cz Vám přináší čerstvé výsledky a komentáře k zápasům týmů ze skupina A. Do semifinále halového turnaje postoupila slovenská Žilina a pražská Viktoria Žižkov. Velkým propadákem skončilo vystoupení pražské Slavie, která skončila ve skupině na poslední příčce.

Zápasy skupiny A

Tabulka skupiny A

SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov 7:3 (4:1)

Zápas jsme sledovali ONLINE

Zahajovací zápas obstaralo střetnutí dvou pražských celků Sk Slavia Praha a Fk Viktoria Žižkov. Za Slavii nastoupili Toleski i Jarolím.

V první minutě se Slavia ujala vedení gólem Daniela Pudila, pak se do utkání dostávala i Viktoria Žižkov. Ale ve 4. minutě zvýšil sešívaných Ladislav Volešák. V páté minutě byl vyloučen na dvě minuty za žlutou kartu žižkovský Kropík po hrubém faulu na Šenkeříka a sám utočník Slavie přidal v přesilovce další gól. Žižkov ale nedopustil debakl a snížil brankou Procházky. Před koncem poločasu se však trefil nováček v sešívaném dresu Goce Toleski.

Po minutové přestávce a výměně stran přidal gól Volešák a Slavia vedla 5:1. Pak ale přišly velké chvíle Roberta Dejmana, který vsítil dvě branky a snížil na 3:5. Slavia nepřipustila překvapení, přidala dva góly Jablonským a posilou Jarolímem a v pohodě zvítězila 7:3.

Góly: 1. Pudil, 4. a 16. Volešák, 5. Šenkeřík, 15. Toleski, 24. Jablonský, 30. Jarolím - 7. Procházka, 18., 18, Dejman
ŽK: Kropík, Švancara

Slavia: Diviš - Hubáček, Kovařík, Šourek, Suchý, Krajčík - Kobler, Costa, Pudil, Volešák, Jablonský, Gebre Selassie, Jarolím, Tavares - Gaúcho, Toleski, Šenkeřík, Necid

Viktoria Žižkov: Pařízek, Kolář - Besta, Herve, Jambor, Kropík, Kučera, Kušnír, Labant, Šťastný - Moughfire, Novotný, Procházka, Stracený - Bukač, Demjan, Kalod, Švancara, Blaha

MŠK Žilina - FC Viktoria Plzeň 4:1 (1:0)

Úvodní zápas nasadil vysokou laťku, ale druhé utkání mezi Žilinou, za kterou nastoupil i exslávista Adauto, a Plzní ji nepřekonalo.

První poločas přinesl jednu velkou nudu, Sazka Aréna po odchodu příznivců Slavie utichla, atmosféra byla jako v divadle. A podle toho vypadal také fotbal. Jedinou světlou výjimkou prvního dějiství byl gól explzeňského Ježe v sedmé minutě. Za zmínku snad už jen stojí vysoký nákop brankáře Plzně Krbečka, který málem zaskočil jeho kolegu v žilinské brance.

Ve druhém polčase se Plzeň ve velmi tvrdém utkání tlačila za vyrovnaním, které přišlo ve 22. minutě utkání, kdy se trefil kapitán Tomáš Rada. Ale ve 24. minutě vrátil vedení na stranu žiliny Ivan Belák po závaru před plzeňskou brankou, další góly slovenského celku vstřelili Čech Pavel Devátý a ve 28. zvýšil Vladavič a Žilina zvítězila 4:1.

Góly: 7. Jež, 24. Belák, 25. Devátý, 28. Vladavič-22. Rada

Žilina: Kuciak, Dubravka - Pečálka, Poleť, Hubočan, Minarčík, Sorád, Chupáč - Tesák, Devátý, Ančic, Ďurica, Jež, Belák, Vladavič - Lietava, Štyvár, Adauto, Breška

Plzeň: Krbeček, Ticháček - Rada, Zakopal, Smola, Šmejkal - Susser, Trapp, Šíma, Róth, Šimr, Borek, Malcharek - Psohlavec, Brožík, Krbeček, Vrzal

FC Viktoria Žižkov - MŠK Žilina 4:1 (1:0)

Skupina A měla na programu další utkání, tentokrát zápas Žižkov-Žilina.

První poločas přinesl oboustranně vyrovnaný souboj s minimem šancí a zajímavých momentů. Jediný gól prvního dějiství vstřelil populární "mercedes" Petr Švancara. Žižkov po zbytek poločasu kontroloval a Žilina se moc neprosazovala. O atmosféru v aréně se starali především příznivci Žižkova.

V úvodu druhého poločasu se prakticky nic nezměnilo. Žižkov tlačil, Žilina se až na střelu Ančice do horního sektoru Sazka Arény pouze bránila. Postupem času se však i Slováci hnali za vyrovnáním, ale Ondřej Kušnír ve 24. minutě utkání zvýšil vedení na 2:0. Žižkov to navnadilo a v přesilovce ve 25. minutě přidal branku Radek Bukač. Ve 28. minutě snížil Ivan Lietava, ale hráči Viktorie prakticky z protiútoku upravili na konečných 4:1 gólem Roberta Demjana. Poté fanoušci Viktorie Žižkov spolu se sparťany začali fandit, což nenechalo v klidu slávisty, kteří o sobě dali vědět. Ke konci utkání vládla v Sazka Aréně báječná atmoséra.

Góly:
14. Švancara, 24. Kušnír, 25. Kalod, 29. Demjan - 28. Lietava

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 5:2 (1:1)

Čtrtý zápas skupiny A přinesl souboj Plzně a Slavie. Proti svému bývalému klubu nastoupil i Marek Jarolím.

První poločas nenabídl takovou podívanou jako utkání Slavie se Žižkovem. Padly pouze dva góly, za Slavii se trefil ve čtrté minutě utkání mladíček Jan Kovařík. Za Plzeň překonal gólmana Kubáska z levé strany hřiště Ferenc Róth.

Po krátké přestávce ukázal navrátilec ze Sokolova Michel Costa, že se s ním musí počítat. Nádherně se díky mantinelu uvolnil a předložil Jarolímovi báječný balon, který svůj bývalý tým potrestal. Pak ale ovládla hřiště Plzeň. Nejprve se krásně trefil ve 25. minutě Petr Šíma a za minutu zvýšil Tomáš Borek. Plzni to nestačilo a ve 28. minutě přidal pátý gól Jaromír Šimr. Na konci utkání Hubáček velmi tvrdě fauloval Psohlavce a po právu obdržel žlutou kartu. Celé utkání fandili příznvci Žižkova a hlavně Sparty proti Slavii.

Góly: 14. Róth, 21. Vrzal, 26. Šíma, 26. Borek, 28. Šimr - 4. Kovařík, 18. Jarolím
ŽK: Brožík - Hubáček

Slavia: Kubásek - Hubáček, Kovařík, Šourek, Suchý, Krajčík - Kobler, Costa, Pudil, Volešák, Jablonský, Gebre Selassie, Jarolím, Tavares - Gaúcho, Toleski, Šenkeřík

FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 0:6 (0:4)

Do utkání vlétli hráči Žižkova jako uragán a již v první minutě zápasu se střelecky prosadil Ondřej Kušnír, který tak dal svůj druhý gól na turnaji. V páte minutě přišla velká chvíle Petra Švancary, který krásně přeloboval brankáře Ticháčka. Gól s fanoušky náležitě oslavil. Další minututu si Ferenc Róth srazil míč do vlastní sítě. Ve 13. minutě vsítil branku Stracený a žižkovští příznivci začali skandovat "bůra, bůra".

Hned po pauze jejich přání vyslyšel velmi dobře hrající Petr Švancara, který dal třetí gól na turnaji. Po této brance se prosadil Richard Kalod a povzbuzování "bůra, bůra" se změnilo v "deset, deset". Žižkovští příznivci se fotbalem bavili. Jelikož tempo fotbalu ke konci poločasu mírně upadlo, aréna se začala bavit soubojem fanoušků Bohemians a Slavie proti Žižkovanům a Sparťanům. V zápase se již nic podstatného nestalo a tak utkání skončilo v báječné atmosféře 6:0 pro Žižkov.

Góly:
1. Kušnír, 5., 16. Švancara, 6. vlastní gól Róth, 13. Stracený, 16. Kalod

SK Slavia Praha - MŠK Žilina 2:6 (2:5)

Poslední utkání skupiny A přineslo velmi zajímavou podívanou. Soupeři z předkola Ligy Mistrů Slavia a Žilina se do sebe pustili na ostří nože. Aréna byla na nohou, Slavia měla podporu z hrdel svých a bohemáckých fanoušků, Žilinu naopak podporovali Sparťané se Žižkovany.

Již od první minuty utkání vypadalo, jakoby hráči Slavie nechali všechen svůj fotbalový um v šatně. Hráči Žiliny vzali toto utkání jako odvetu za vyřazení v předkole Ligy Mistrů velmi vážně. První minuta-gól vsítil Mario Breško, čtvrtá a pátá minuta-branky z kopaček Minarčíka. Když v sedmé minutě přidal gól Belák a v desáte Vladavič, Slávisté se mohli sbalit a jít domů. Neudělali to a v 11. a 15. minutě dali góly Volešák a Jablonský.

Ani dvě slávistické branky nepřinesly zlepšení, na začátku druhého poločasu nepadly žádné góly, až ve 21. minutě dal svůj druhý gól Ivan Belák. I za stavu 2:6 nepřestávali slávisté podporovat v tuto chvíli své odevzdané miláčky, kteří nevěděli kudy jim míč létá. Na závěr utkání, s příchodem hráčů Sparty a Bohemky, je znovu skvělá fotbalová kulisa. Žilina vyhrála 6:2. Do semifinále postupují Žižkov a Žilina, Plzeň bude hrát o páté místo, Slavia stejně jako loni o sedmé.

Góly: 11. Volešák, 15. Jablonský- 1. Breško, 4., 5. Minarčík, 7., 21. Belák, 10. Vladavič

Žilina: Kuciak, Dubravka - Pečálka, Poleť, Hubočan, Minařík, Sorád, Chupáč - Tesák, Devátý, Ančic, Ďurica, Jež, Belák, Vladavič - Lietava, Štyvár, Adauto, Breška

Michal Kepl / Petr Pomazal, foto: Milan Havlík, FotbalPortal.cz