Zpět na » Ostatní » Sivasspor po odmlce opět ve vedení

Ostatní - Sivasspor po odmlce opět ve vedení

Sivasspor po odmlce opět ve vedení © fotbalportal.cz - Turecká SüperLig

0

23.12. - V čele ligy i po dohrávce Galatasarye, který vybojoval jen bezbrankovou remízu s Oftassporem, zůstal Sivasspor. Stejně bodů jako vedoucí celek má i Fenerbahce, na rozdíl pouhých tří bodů se k nim dostal i Besiktas.

Manisaspor - Besiktas 1:2 (24. Inceman - 41.pen. a 54. Bobo)

Besiktas měl v 17. kole příjemný los, protože jel na hřiště Manisasporu, který je tížen odchodem hlavního sponzora, tím pádem přicházejí škrty v rozpočtu a nálada v týmu rozhodně není dobrá. Pro domácí celek by přišla velice vhod výhra, aby se nezačal zcela vážně zabývat problémy se setrváním v nejvyšší soutěži, Besiktas se naopak stále snaží bodově dotáhnout na vedoucí trio. Úvodní minuty patřily hostům a předevšim jejich špílmachrovi Delgadovi, který zásoboval své spoluhráče nápaditými přihrávkami a měl velikou chuť do hry, moc spoluhráčů se k jeho nadšení ze začátku však nepřidalo a tak branku vstřelili domácí, konkrétně kapitán týmu Inceman, který po skrumáži ve vápně dostal míč nikým nehlídaný a pohotově pravou nohou poslal nechytatelnou střelu k pravé tyči. Besiktas pak po faulu na Tandogana vyrovnal čtyři minuty před koncem poločasu z penalty díky Bobovi, který poslal míč do levé strany, zcela opačně skákal domácí brankář. Souboj domácího brankáře Hakana a brazilského útočníka Boba měl pokračování v 54. minutě a znovu z něj vzešel vítězně forvard hostů. Těžkou střelou z úhlu z pravé strany k tyči měl pouze nechat vyniknout domácího brankáře, ten ale střelu podcenil a ta skončila za jeho zády. Manisaspor sílu k náporu neměl, Besiktas si odváží tři body a může si pouze přát, že některý z jeho konkurentů konečně zaváhá.

Fenerbahce - Trabzonspor 3:2 (4. Deivid, 17. Semih, 32. Alex - 21. a 34. Eris)

Fenerbahce se veze na vítězné vlně a rozhodně jí nemíní před domácími fanoušky přerušovat. Zápas patřil k nejlepším z probíhajícího ročníku, oba týmy vyznávaly za všech okolností nápaditou ofenzivu a diváci viděli v prvním poločase pět branek. Už ve čtvrté minutě se ujala nádherná střela Deivida z dálky, svůj gól znovu oslavil netradičním tanečkem se spoluhráči. Za okamžik zase hrozili hosté, střelu Erise ještě vyrazil Volkan před sebe, k míči pak dobíhal Umut připravený zarvat míč do sítě, ale obránce Fenerhabce na poslední chvíli míč zakopl do bezpečí. Obrovská chyba obránce Trabzonsporu Hüseyina pak dostala Fenerbahce už do dvougólového vedení. Hosté nevěděli jak dostat míč do bezpečí co nejdále od své brány, ale všichni alibisticky čekali, co udělá Hüseyin s míčem. Ten nepochopitelně místo odkopnutí si to zamířil ke své brance a přihrál na malou domů. Nevšiml si ovšem, že tam číhá Semih a ten touto velkorysou nabídkou nepohrdl a překonal hostujícího Ahmeta. Hosté se zdáli na ručník, ale dobrý centr Yattara, který prošel přes obránce a našel zcela volného Erise, ten z metru do prázdné brány nezaváhal. Ve 32. minutě už to zase bylo o dva góly, Ugur dlouhým výhozem z autu našel ne zcela pokrytého Semiha, ten stihl ještě hlavou ťuknout míč za sebe, kde nabíhal Alex a jemu se podařilo míč dostat na místo určení. Za dvě minuty už zase na druhé straně snižoval znovu Eris, tentokrát zaváhal obránce Fenerbahce s odkopem a byl obrán o míč Gökdenizem, ten už jen předložil míč Erisovi, který propálil vše co mu stálo v cestě. Do kabin se šlo za stavu 3:2 pro Fenerbahce, přes velkou snahu Trabzonsporu o vyrovnání v druhé půli se žádná jejich šance neujala, za svůj výkon se však hosté stydět rozhodně nemuseli, také díky nim bylo k vidění utkání špičkové úrovně.

Sivasspor - Genclerbirligi 2:0 (8. a 85. Yildiz)

Pro Sivasspor skvělá šance jak se dostat do čela mohl být právě zápas s Gencleribrligi, které se brodí ve spodních patrách tabulky. Dá se říct, že rozhodnuto bylo v osmé minutě, kdy vstřelil gól Yildiz a to pro tým, který ven jezdí s cílem ubránit bezbrankovou remízu zmamenalo pohromu. Domácí jakoby snad sami chtěli dát šanci hostujícímu celku na dobrý výsledek, po druhé žluté kartě šel do sprch Ayhan už ve 36. minutě. Genclerbirligi však hozenou rukavici nezvedlo a dále v útoku působilo více než bezzubě. I v deseti tempo hry udával Sivasspor, díky "aktivitě" hostů se o výsledek bát nemusel, v 86. minutě ještě přidal potvrzující branku znovu Yildiz a Sivasspor se díky této výhře dostal díky lepšímu skóre do čela ligy.

Oftasspor - Galatasaray 0:0

Díky výsledkům 17. kola už Galatasaray moc dobře věděl, že pokud chce být v čele, musí v dohrávce proti Oftassporu zvítězit. Tým z Ankary si zatím hraje bez starostí o sestup, urvat nějaký bod proti Galatasarayi by hráčům navíc jistě zvedl sebevědomí. To se nakonec ukázalo jako ne příliš obtížný úkol. Hosté nepůsobili v útoku nějak aktivně a jediné vzrušení v první půli přinesla potyčka mezi domácím Sahinem a Cetinem z Galatasaraye, která byla oceněna rozhodčím žlutou kartou pro oba aktéry. Od týmu z čela ligy se čekalo v druhé půli zlepšení, které ovšem nepřišlo, spíše Oftasspor se staral o ojedinělé šance zápasu, žádná z nich ale změnu skóre nepřinesla. Nudná bezbranková remíza tak byla pro oba týmy spravedlivá a Galatasaray se po ní propadl na třetí příčku.