Zpět na » Ostatní » Celtic opět ztratil

Ostatní - Celtic opět ztratil

Celtic opět ztratil © -

0

23.12. - Katolíci z Glasgowa sice stále vedou tabulku Skotské Premier League i po 18. kole, avšak s výhledy Celticu to nevypadá nijak růžově, protože rivalové Rangers jsou hned za nimi s tříbodovým odstupem a třemi zápasy k dobru. Zásluhu na tom nese i včerejší zaváhání zelenobílých s Hibernian.

Další z řady nepřesvědčivých výkonů viděli v sobotu odpoledne diváci na Celtic Parku. Celtic přivítal edinburghský Hibernian, který v týdnu opustil trenér John Collins, aby se nejspíš v nejbližší době mohl ujmout londýnského Fulhamu. Na týmu Hibs se však toto negativum nepodepsalo, ba možná právě naopak...

Hosté vstoupili do utkání bez bázně a respektu vůči věhlasnému soupeři a ve 20. minutě se nenechal dlouho pobízet po selhání domácí defenzívy David Murphy. Na hranici vápna převzal míč po pěkné přihrávce od Benjellouna a tvrdě vypálil. Míč se otřel o břevno a skončil za brankovou čárou, takže 0:1.

I když Čtyřlístky bušily do defenzívy hostujícího celku, gól se jim dlouho vstřelit nepodařilo a Hibernian spoléhal hlavně na rychlé brejky, kterými Bhoys značně zatápěli. Hostům však nebylo souzeno vyhrát. Krátce po hodině hry se Gordon Strachan rozhodl stáhnout ze hřiště nevýrazného Donatiho a na posledních třicet se na trávník dostal český záložník Jiří Jarošík.

Onen muž se ukázal jako skvělý „žolík“ a v 78. minutě zařídil vyrovnání, když využil zmatků ve vápně Hibs a placírkou poslal balon do sítě. Zelenobílí dřeli a vítězství byli skutečně blízko. V jedné z posledních šancí trestuhodně selhal Jan Vennegoor of Hesselink poté, co hlavičkoval pouze do tyče Ma-Kalambayovy brány a oba soupeři si tak body museli rozdělit za remízu 1:1.

Včera nečekaně doma neuspěl i třetí Motherwell, jenž nevyzrál na v poslední době dobře fungující mužstvo Falkirku. Něco přes pět tisícovek přihlížejících na Fir Parku se branek dočkalo až v druhém poločase a to pouze na straně hostí. Dvakrát se trefil Higdon a v 65. minutě upravil na konečných 0:3 pro Falkirk Cregg.

No a do třetice všeho překvapujícího. Ač je Gretna suverénně poslední, na Dundee United prostě umí. A to ať doma nebo venku. Včera se vítězně prezentovala v druhém zmíněném případě. Terrors si na Weddingmakers zkrátka nepřišli. Hostující Deuchar pálil přesně již po 12 minutách, Hunt pak ještě stačil vyrovnat, ale rozhodnutí padlo z kopačky Deverdicse jen pár okamžiků před odchodem do kabin. No, a když v druhém dějství další branka nepadla, Dundee podlehlo Gretně 1:2.

Drama jako z partesu i tak lze pojmenovat zápas Hearts of Midlothian s Inverness. Až do 90. minuty to vypadalo na takové normální utkání. Andrius Velicka za domácí krátce před závěrečným nastavením srovnával z penalty na 2:2 a nikdo z přítomných na Tynecastle Stadium neočekával nic jiného než remízu. To by ovšem Graham Bayne nesměl chvilku po vyrovnání krásně vypálit pravačkou z dobrých 20 metrů a zařídit tak Calley Jags tři body.

Jen vzdáleně fotbal připomínalo střetnutí mezi St. Mirren a Kilmarnockem. Oba týmy se v současnosti trápí, což se negativně odrazilo na jejich včerejším vzájemném duelu. Až na dvě nebezpečné hlavičky útočníka Killie Colina Nishe se nic zajímavého nepřihodilo a fanoušci si tak po bezbrankové plichtě pošetřili hlasivky na jiná utkání.

Pozn. redaktora: Poslední zápas 18. kola Scottish Premier League mezi Aberdeenem a Rangers je na programu dnes od 16:00.

Výsledky Scottish Premier League po neúplném 18. kole

Celtic Glasgow - Hibernian 1:1 (78. Jarošík - 20. Murphy)
Motherwell - Falkirk 0:3 (49. a 60. Higdon, 65. Cregg)
Dundee United - Gretna 1:2 (29. Hunt - 12. Deuchar, 42. Deverdics)
Hearts of Midlothian - Inverness CT 2:3 (62. Berra, 90. z pen. Velicka - 22. Duncan, 53. z pen. Rankin, 90. Bayne)
St. Mirren - Kilmarnock 0:0