Zpět na » Ostatní » Galatasaray zpátky v čele

Ostatní - Galatasaray zpátky v čele

Galatasaray zpátky v čele © fotbalportal.cz - Turecká SüperLig

0

18.12. - Po posledním kole a porážce s Fenerbahce další selhání Galatasary nepřipustil a v přímém souboji prvního s druhým porazil Sivasspor. Fenerbahce ani Besiktas nezaváhali a své pozice si udrželi.

Galatasaray - Sivasspor 2:0 (83. Nonda, 84. Öezbeck)

Porážka v derby s Fenerbahce bude bolet příznivce domácích hodně dlouho, šance o její zmírnění přišla hned v příštím kole, protože na stadion Galatasaraye dorazil vedoucí Sivasspor s náskokem dvou bodů právě na druhý Galatasaray. Doma Galatasaray spouští útočnou lavinu, vyvíjí velký tlak na soupeře a tento zápas rozhodně nebyl vyjímkou. Sivasspor tahal za kratší konec, k žádnému pořádnému ohrožení branky domácích se nedostal a bylo až s podivem, že se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Z šaten se vrátil o něco odvážnější Sivasspor a fotbal se konečně začal hrát na obou stranách. S přibývajícím časem získávali hosté stále více půdu pod nohama, domácí naopak začali kupit chyby v přihrávkách a chvílemi jakoby nevěděli jak se vůbec dostat do šance. Domácí však spasila akce Ugura, který po pravé lajně zasprintoval s míčem, nasadil jestličky svému obránci a perfektně odcentroval na nikým nehlídaného Nondu, ten se zavěsil do vzduchu a hlavou skóroval. To byla pro Sivasspor těžká rána, poslední hřebíček do rakve si pomohli zatlouct sami, protože po zmatku ve vlastním vápně neodkopli dokonale míč, ten se dostal k Öezbeckovi, jeho slabší střela měla být pro brankáře hostí Akina lehkou prácí, brankáři se ale nepovedlo míč chytit pevně do náruče a propustil ho za svá záda. V rozmezí dvou minut tak Galatasary rozhodl celý zápas a výsledkem 2:0 nad Sivassporem se dostává zpátky do čela ligy.

Genclerbirligi - Fenerbahce 1:2 (9. Eser - 66. a 85. Semih)

Mezi Fenerbahce, Galatasarayem a Sivassporem bude probíhat velký boj o to, kdo bude v polovině soutěže na prvním místě. Fenerbahce k tomu pomohla právě výhra ve zmiňovaném derby s Galatasarayem. Tým, který chce pomýšlet na titul, musí týmy jako je Genclerbirligi bezpodmínečně porážet. Už v 9. minutě ale Genclerbirligi poslal do vedení Eser, to bylo pro hosty velice nepříjemné, protože domácí, jak je obvyklé a obzvlášť pro týmy v dolních patrech typické, se zatáhli dozadu bránit těsné vedení. V druhé půli hráči Fenerbahce sice předváděli hezký fotbal plný narážeček, ale zdálo se, že to k ničemu nepovede. To by se však nesměl dostat balon k Semihovi a nesměli by mu obránci domácích dát tolik prostoru, aby zamířil a krásnou střelou z třiceti metrů vymetl levou šibenici - 1:1. Blížil se už konec utkání, ale dělba bodů nakonec nenastala, hrdina hostů Semih dal svůj druhý gól zápasu po centru z pravé strany hlavou k levé tyči. Fenerbahce si odváží tři body z venku a to znamená, že na vedoucí Galatasary ztrácí stejně jako Sivasspor jen jeden bod.

Besiktas - Ankaragücü 3:1 (36. Tello, 45. Ozkan, 66. Delgado - 52. Anilet)

Besiktas nesmí koukat na nikoho jiného než na sebe při dohánění vedoucí trojky ligy, potřebuje vítězit a doufat v něčí zaváhání. Proti Ankaragücü se to bez větších problémů povedlo. Krásný okamžik v 36. minutě pro Tella, který z přímého kopu nádherně míč uklidil do branky. Gól do šatny ještě stihl dát Ozkan, využil špatného vyběhnutí brankáře na centr a než se stačil vrátit do obvyklé pozice, už se mu třepotal míč v síti. Po změně stran korigoval výsledek hostující Anilet, Ankaragücü zahrával roh a Anilet byl ten kdo vyskočil nejvýše a hlavičkou poslal míč k pravé tyči do brány. Konečný výsledek obstaral Delgado střelou z 35 metrů, která rozhodně nepatřila k nejnebezpečnějším, ale zhruba dva metry před bránou hostů míč bouchl o zem s čímž brankář nepočítal - 3:1. Pro Delgada to byl třetí gól v posledních třech zápasech, ale až tentokrát nerozhodoval o bodech.

Češi v akci:

Abrahám (Denizlispor) odehrál celý zápas
Dvorník a Zelenka (Manisaspor), Jun (Trabzonspor) nenastoupili

Výsledky 16. kola turecké SüperLig

Ankaraspor - Rizespor 1:2 (57. Ates - 25. Ribeiro, 60. Rodrigues)
Gaziantepspor - Konyaspor 2:1 (44. Ceylan, 80. Dag - 55. Ozgur)
Trabzonspor - Büyüksehir 2:1 (75. a 79. Karadeniz - 55. Kilic pen.)
Denizlispor - Oftasspor 2:1 (33. a 62. Celep - 31. Atak)
Kasimpasa - Manisaspor 2:2 (44. a 45. Tehoue - 38. Borbiconi, 78. Mariano)
Kayserispor - Bursaspor 4:1 (21. Topuz, 45. Cangele, 39. a 90. Unal - 13. Yildrim)