Zpět na » Ostatní » Rangers stále stíhají Celtic

Ostatní - Rangers stále stíhají Celtic

Rangers stále stíhají Celtic © -

0

16.12. - Jak už bývá ve Skotské Premier League zvykem i tento rok stejně jako každý jiný se o vedení perou městští rivalové z Glasgowa. V 17. ligovém pokračování zvítězili Rangers nad Hearts a na první Celtic, který dohrává dnes kolo dnes s Inverness, ztrácí pouhé dva body a to ještě mají dvě utkání k dobru.

Ibrox Park během tří dnů poznal dvě odlišné tváře Gers. Ve středu totiž protestantský celek nestačil v Lize mistrů na Lyon, prohrál 0:3 a o jarní části Champions League si může nechat jen zdát. Včera ale už bylo proti Hearts vše ve starých kolejích. Trochu šťastným hrdinou domácích se stal Lee McCulloch, letní posila z anglického Wiganu.

Obrana hostů už od prvních minut působila značně nejistým a hlavně lehce prostupným dojmem. V 18. minutě pustila po fatálním zaváhání do stoprocentní šance právě McCullocha, jenž sám před gólmanem Kurskisem zkrotil poskakující míč a obstřelil jej - 1:0. V dalších chvílích modří bušili do defenzívy edinburghských Srdcí, ale nepochodili. Brankou neskončila Adamova střela ani Naismithův průnik.

V druhém dějství měl již brankář domácího týmu McGregor více práce. Krátce před hodinou hry umlčel bezmála 50 000 diváků v Glasgow Andrius Velicka. Litevský reprezentant prodloužil přímý kop Drivera hlavou do sítě a rázem se začínalo znova. Jezdci dřeli. Velké brankové příležitosti neproměnil Boyd, jehož na posledních dvacet minut vystřídal uzdravený Darcheville.

Když to již vypadalo na dělbu bodů, přišla neuvěřitelná chyba hostujícího gólmana Kurskise. Adam s Huttonem si nakrátko rozehráli v pokutovém území Hearts balon a druhý jmenovaný centroval před bránu. Tam se míč odrazil vysoko do vzduchu od McCullocha a padal kolmo na Kurskise, jenž s ním neuvěřitelně zalaškoval a po velmi nešikovném zásahu se skutálel s balonem až za brankovou čáru a tímto činem prakticky přisoudil Rangers tři body.

Na třetím místě tabulky se v poslední době osamostatňuje Motherwell. Svěřenci kouče McGheeho navázali na vítěznou šňůru i v sobotu na Fir Parku s týmem Aberdeenu. Smrtící k.o. úder zasadili domácí už v prvním poločase a to hned třikrát. Už v 8. minutě potrestal proměněnou penaltou faul na spoluhráče Byrnea McCormack. O chvíli později se trefil McGarry a krátce před odchodem do kabin pečetil vítězství Motherwellu opět Ross McCormack. Tým Dons v průběhu celého utkání nepředvedl nic a po uplynutí 90. minut sklopil hlavu nad lahví rozlitého mléka, což se rovná prohře 3:0.

Hned o pozici za Motherwellem se drží i Dundee United, které včera venku rozdrtilo St. Mirren. Jestliže Well rozhodli o výsledku 3:0 nad Aberdeenem už v první půli, Dundee si nechali na střílení branek až druhý poločas. Po gólech Robertsona a Hunta vedli v 77. minutě 2:0. No, a poté, co Flood krátce před startem nastavení vsítil třetí branku, nebylo o vítězi tohoto klání žádných pochyb.

Šestigólovou přestřelku viděl v sobotu odpoledne i Rugby Park v Kilmarnocku, kde se domácí celek utkal s beznadějně poslední Gretnou. Outsider zaskočil mírného favorita už po pěti minutách. To pálil ostrými Skelton. Killie však ještě před půhodinou hry srovnali zásluhou Dannyho Invincibilea krok. V druhé půli šli po proměněné desítce Graingera do vedení znovu hosté, ale o chvíli nato vyrovnal Fernandez. Přetahovaná ovšem vítězné mužstvo nakonec nepoznala, protože Horwood s Gibsonem jen přidali další branky a navýšili konečný remízový výsledek na 3:3.

Velice pěkný zápas odehrálo i Hibernian s Falkirkem. Domácí vstřelili úvodní branku ve 21. minutě. Hostující Holden stáhl ve vápně hostí Gathuessiho a Donaldson se z následné penalty nemýlil. Kanonýr Falkirku Moutinho tentokrát neměl svůj den a tak ho deset minut před koncem nahradil Barrett, který ustálil ukazatele skóre na číslech 1 a 1. Na remízovém výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení Gathuessiho, který po druhé žluté kartě putoval v nastaveném čase o něco dřív pod sprchy. Hibernian - Falkirk tedy nakonec 1:1.

Pozn. redaktora: Poslední zápas 17. kola mezi Inverness CT a Celticem je na programu dnes od 15:00.

Výsledky po neúplném 17. Kole Scottish Premier League
Glasgow Rangers - Hearts of Midlothian 2:1 (18. a 87. McCulloch - 56. Velicka)
Motherwell - Aberdeen 3:0 (8. z pen. a 45. McCormack, 12 McGarry)
St. Mirren - Dundee United 0:3 (49. Robertson, 77. Hunt, 90. Flood)
Kilmarnock - Gretna 3:3 (27. Invincibile, 53. Fernandez, 73. Gibson - 5. Skelton, 51. z pen. Grainger, 57. Horwood)
Hibernian - Falkirk 1:1 (21. z pen. Donaldson - 80. Barrett)