Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Souhrn první třetiny portugalské ligy

Ostatní - Souhrn první třetiny portugalské ligy

Souhrn první třetiny portugalské ligy © fotbalportal.cz - Portuguese Liga

0

Líbilo se

Dnes 01:41 - Máme za sebou lehce přes třetinu portugalské BWin Ligy. V posledních letech FC Porto jasně dominovalo v domácí lize a zdá se, že ročník 2007/2008 nebude vyjímkou. Před největšími rivaly Benficou a Sportingem vedou o sedm, respektive o dvanáct bodů.

Kandidáti na titul

FC Porto


Vedoucí tým ligy se nachází v podobné situaci jako v loňské sezoně. Před zimní pauzou také Porto vedlo podobným rozdílem před svými největšími rivaly. Porto zůstává neporaženo a důležité je pro ně fakt, že vyhráli v těžkých zápasech s Benficou, Sportingem a Bragou. Je tu i další podobnost, navzdory příchodům
několika hráčů na začátku sezony, základní jedenáctka zůstala prakticky stejná jako v minulém ročníku. Klíčoví muži v sestavě Porta byli především Quaresma, který dává hře myšlenku v útočné fázi a Lisandro Lopez, s 10 brankami nejlepší střelec ligy. Z nových hráčů v kádru Porta se nejvíce prosazoval Milan Stepanov, ten se dostal do základní sestavy, ale pár chyb v posledních zápasech ho posadilo na lavičku a byl nahrazen Pedro Emanuelem. Široký kádr a silná lavička, to jsou klíčové faktory, díky kterým Porto vede ligu a díky kterým bude pravděpodobně na konci ročníku slavit titul.

Benfica Lisabon


Benfica měla velice rušný začátek sezony, trenér Fernando Santos byl velmi brzo propuštěn a nahradil jej fanoušky velmi oblíbený José Antonio Camacho, který se na místo činu vrací podruhé. Bylo nakoupeno mnoho nových hráčů, což ze začátku nevypadalo pro Benficu jako dobrý krok, nicméně po pár zápasech se tým sehrál a dostal se k Portu čtyři body na dostřel. Další dotahování ztráty ale narušila domácí porážka právě s FC Porto.
Hlavní letní posila byl paraguayský útočník Oscár Cardozo, ten ze začátku neměl důvěru trenéra, ale postupem času se začal prosazovat a pokud mu forma vydrží, měl by bý jednou z hlavních zbraní Benficy v dohánění Porta.

Sporting Lisabon

Druhý tým z Lisabonu, Sporting, je již třetí rok pod taktovkou Paula Benta. Tým se nachází na čtvrtém místě se ztrátou dvanácti bodů na vedoucí Porto. Židle pod trenérem se začala povážlivě kývat, když ve 12. kole pouze doma remizovali s posledním celkem UD Leiria, především díky hrubé chybě
brankáře Patricia. Tento výsledek nejvíce demonstroval rozpoložení v klubu a nespokojenost se současnými výsledky. Velká očekávání leží především na Liedsonovi, který v předešlých sezonách patřil k stálým střelcům, zatím má na kontě pouze čtyři branky a konečné umístění týmu bude zálažet hlavně na jeho střelecké potenci.

Cesta za poháry

Rozhodně největší překvapení celého ročníku je tým Vitória de Guimarães, který postoupil z druhé ligy a po skvělém startu se nachází na třetím místě před Sportingem. Ve zbytku ligy se ale nepočítá s tím, že by si Vitória udržela stálou výkonost a předpokládá se propad právě do středu tabulky.

Sporting Braga
měla slabý start, ale v posledních týdnech se od příchodu nového kouče Manuela Machada zvedla a vedení rozhodně očekává umístění do čtvrtého místa na konci ligy.

Maritimo zažilo perfektní vstup, především díky skvěle hrajícímu Makukulovi, který nastřílel šest branek, ale v posledních kolech se jejich bodový přísun zastavil a přišel pád tabulkou.

Boj o záchranu

UD Leiria se nečekaně krčí na chvostu tabulky s pouhými pěti body a se ztrátou tří na předposledního. Leiria je tým obvykle hrající ve středu tabulky a očekává se od ní zlepšení a cesta vzhůru do klidných míst.

Académica s osmi a Boavista s devíti body není příliš obvyklý jev, od obou se rozhodně čeká víc. V ohrožení je Pacos Ferreira taktéž s devíti body na kontě a v klidu rozhodně nemůže zůstat ani Leixoes.

Portugalská liga má často velmi vyrovnaný boj o záchranu, sestupují jen dva týmy a je velmi těžké předpovídat kdo nakonec sestoupí, je možné, že do bojů o záchranu se přidá ještě někdo jiný a tak zde zůstává vše otevřené.

Jindřich Verner / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zette - Dnes 10:07 Odpovědět

dobry clanek Smajlík 18

Zette
Reklama
Reklama
Nejnovější články