Zpět na » Ostatní » 15. kolo belgické Jupiter League

Ostatní - 15. kolo belgické Jupiter League

15. kolo belgické Jupiter League © -

0

13.12. - Nečekaná prohra Anderlechtu a jeho narůstající ztráta na čelo ligy, brankové hody v zápasech Gent - Lokeren a Standard Lutych - Charleroi a jedno nedohrané utkání kvůli problémům s osvětlením. To vše přineslo 15. kolo nejvyšší belgické soutěže.

Standard Lutych - Charleroi 5:1 (23. Witsel, 27. De Camargo, 36. Camozzato, 48. Jovanovic, 56. De Camargo - 65. Mujangi Bia)

Druhý celek ligy a poslední neporažený Standard Lutych se v předehrávce 15. kola utkal na domácím hřišti s Charleroi. Utkání začalo ve volnějším tempu a větší šance přišla až v 16. minutě po nebezpečné střele De Camarga. Změna skóre a v tomto zápase rozhodně ne poslední přišla v 23. minutě, když hostující Oulmers fauloval ve vápně a byla nařízena penalta, k ní se postavil Witsel a bez problémů jí proměnil. To nahlodalo defenzivní plány Charleroi, který se tak musel pustit kromě obrany i do útoku. To pro ně přineslo ale velkou pohromu, protože ve 27. minutě De Camargo zvyšoval už na 2:0 a o devět minut později Camozzato využil děr v obraně Charleroi a rozdíl tak byl už o tři branky. Kdo by očekával polevení od Lutychu v druhé půli, dostal na své pochyby odpověď hned po třech minutách druhé části. Milan Jovanovic byl zcela neobsazený ve vápně když se k němu dostal centrovaný míč z pravé strany, pokoušel se o střelu z první, ale ta mu příliš nesedla a míč tak bouchnul o zem a ztratil na síle, to mu však nebránilo dostat se až do sítě. O osm minut později lovil nešťastný brankář Laquait balon z brány již po páté, když svůj druhý gól zápasu vstřelil De Camargo. Od této chvíle domácí hráči se začali šetřit, úroveň zápasu klesla a v 65. minutě se alespoň o čestný úspěch pro hosty zasloužil Mujangi Bia. Lutych se tak na chvíli dostal do čela ligy, když doma vypráskal Charleroi 5:1 a svůj průměr vstřelených branek na domácím stadionu přiblížil k vynikajícímu číslu tři branky na zápas.

Cercle Bruggy - Mouscron 3:0
(26. Gombami, 44. Iachtchouk, 85. De Sutter)

Mouscron se ujal ze začátku aktivity což by se čekalo především od čtvrtého celku ligy, ale počáteční tlak hostí přežil ve zdraví a ve 26. minutě je poslal do vedení Gombami, nyní se sedmi góly nejlepší střelec týmu. Nadšení a bojovnost Mouscronu po obdržené brance opadlo a Bruggy mohly hrát ve velkém klidu. Domácím se povedlo dát nepříjemný gól do šatny, když minutu před koncem Iachtchouk uklidnil domácí tým a stanovil skóre na konci prvního poločasu na 2:0. Druhá půle se hrála především ve středu hřiště, bez větších šancí, hosté nejevili sebemenší vůli po změně výsledku a tak možná po právu jim pět minut před koncem De Sutter dla třetí gól. Toto vítězství vrátilo domácí zpátky na třetí místo.

Roeselare - FC Bruggy 1:2 (5. Dissa - 73. Geraerts, 87. Clement)

Standard Lutych se díky předehrávanému zápasu dostal do čela tabulky a mohl v klidu sledovat jak na to odpoví FC Bruggy. Na straně hostujícího celku však bylo oprávněné sebevědomí, protože zůstává neporaženo již deset zápasů a hlavně venku vyhrálo třikrát za sebou. Úvod zápasu byl ovšem veselejší pro domácí, z rychlého protiútoku dostal míč do brejku Dissa, ten si poradil se špatně vyběhnuvším Stijnenem a už v páté minutě se Roulers radovali z vedení. Těsně před koncem prvního poločasu zase parádním zákrokem podržel domácí Biebauw, který skvěle vyrazil střelu Leka ze standartní situace. Druhá půle se nesla ve znamení tlaku FC Bruggy, domácí se hlavně soustředili na bránění těsného vedení a hrozili leda z rychlých protiútoků. V 73. minutě však dostal Geraerts po hříchu příliš času a volného prostoru, byl metr za hranicí pokutového kopu a pravačkou prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Bruggy zatlačily v závěru domácí na jejich polovinu a tři minuty před koncem se po rohu Leka hlavou trefil Clement, který tak zařídil pro FC Bruggy čtvrté vítězství venku za sebou, ale hlavně návrat do čela ligy.

Truiden - Anderlecht 4:3 (25. Rocky Peeters, 38. Peter Van Houdt, 85. Asanda Sishuba, 90. Adamo Coulibaly - 29. Ahmed Hassan, 32. Jelle Van Damme, 44. Ahmed Hassan pen.)

Anderlecht v domácí lize vůbec nezáří, na vítězství čeká dva zápasy, na výhru venku dokonce čtyři. Bez vykartovaného Jana Poláka, ale zato s Danielem Zítkou v bráně jeli na hřiště poslední Truidenu konečně vyhrát.
Truiden ale cítil velkou šanci proti trápícímu se soupeři a to, že nemá strach z velkého týmu dokázal předvést Rocky Peeters, který v souboji před bránou přetlačil Wasilewskiho a střelou k levé tyči nedal Zítkovi šanci - 1:0. Odpověď na sebe nenechala ale dlouho čekat, o čtyři minuty později srovnal Hassan, roh k němu hlavou prodloužil právě střelec prvního gólu Peeters a Hassan přesnou střelou z voleje vyrovnal. No a o tři minuty později už Anderlecht dokonce vedl, hlavou z rohu skóroval Van Damme. V prvním poločase, který se hrál ve velkém tempu, byl v 38. minutě vidět už čtvrtý gól zápasu, postaral se o něj domácí Van Houdt nádhernou střelou ze zhruba třiceti metrů. Rána ještě orazítkovala pravou tyč, Zítka se natahoval jak mohl, ale nebylo to nic platné, stav byl znovu vyrovnaný, tentokrát 2:2. A aby tomu v první půli nic nechybělo, došlo minutu před jejím koncem i na penaltu ve prospěch Anderlechtu po faulu na Hassana. Sám postižený jí přesnou ranou pod břevno proměnil a do šaten tak šli spokojenější hosté.
Prakticky celý druhý poločas si Anderlecht zkušeně hlídal svoje vedení a domácí k ničemu nepouštěl. Touha po vítězství Truidenu však byla velká a díky nedorozumění stoperů Anderlechtu se ocitl Sishuba pět minut před koncem sám proti Zítkovi a střelou k levé tyči vyrovnal na 3:3. Pohromu však pro hosty dokonal v nastaveném čase Coulibaly, který nikým nehlídán hlavou po centru Sishuby dal rozhodující gól. Truiden tak zvítězil 4:3 a odpoutal se od posledního místa v tabulce. Ztráta Anderlechtu na vedoucí FC Bruggy vzrostla již na deset bodů.