Zpět na » Ostatní » Shrnutí 15. kola turecké SüperLig

Ostatní - Shrnutí 15. kola turecké SüperLig

Shrnutí 15. kola turecké SüperLig © fotbalportal.cz - Turecká SüperLig

0

10.12. - Po 15. kole má turecká liga nového lídra. Díky zaváhání Galatasaraye ve šlágru kola s Fenerbahce se do čela dostal Sivasspor. První čtyři týmy se vzdalují svým pronásledovatelům a rozdíl mezi 4. a 5. týmem vzrostl již na šest bodů.

Bursaspor - Besiktas 0:1 (82. Delgado)

Besiktas si potřeboval udržet kontakt s čelem tabulky a další zaváhání jako před týdnem, kdy doma remizoval s Rizesporem, by mohlo zkomplikovat boj o titul a evropské poháry. Bursaspor naopak povzbuzen venkovní výhrou s poslední Kasimpasou mohl hrát v klidu a uvolněně. Hrálo se od začátku velmi opatrně a fotbal za mnoho nestál, což na narvaném stadionu sem tam vyvolalo nespokojený pískot. První půle byla bez velkých šancí a k velké škodě se to dodržovalo i v druhé půli. Besiktas byl nervózní, že se mu nepodařilo vstřelit branku a ke konci se začal osmělovat k útokům na bránu soupeře. Nakonec to slavilo úspěch, čemuž mohli hráči Besiktase děkovat především nepozorné obraně domácích, když při jednom z útoku hostů nechali na levé straně velkého vápna zcela volného Delgada a ten velmi přesnou stelou z první k levé tyči nedal brankáři domácích žádnou šanci. V 82. minutě tak Delgado svým gólem stanovil konečný výsledek 1:0 pro Besiktas.

Fenerbahce - Galatasaray 2:0 (5. Semih, 56. Deivid)

Jasně nejatraktivnější duel celého 15. kola se odehrál v Istanbulu kdy v městském derby přivítalo domácí Fenerbahce Galatasaray. Galatasaray, pokud si chtěl udržet první místo a odstup od Fenerbahce, musel bezpodmínečně vyhrát. Hosté ale v posledním kole doma jen se štěstím remizovali, zatímco Fenerbahce vyhrálo v Denizlisporu, větším favoritem tak byli právě domácí. Tato slova potvrdil už v páté minutě Semih, když po výborné nahrávce dal brankáři Orkunovi jesličky a domácí fandové tak mohli slavit brzké vedení. Od vstřelené branky byl na hřišti pouze domácí tým a hráči Galatasaraye mohli děkovat svému brankáři nebo paní štěstěně, jinak by rozdíl ve skóre do konce poločasu mohl být větší než o jeden gól. V 56. minutě si stavěl míč k rozehrání přímého kopu Roberto Carlos a golmana Galatasaraye určitě již předem začali pálit rukavice. K velké smůlu hostů, ale míč napálený Carlosem pouze do zdi se odrazil přímo k Deividovi a ten už přesnou trefou k pravé tyči nedal rozhozenému brankáři šanci. Deivid si pak trošku pokazil pověst, protože v době od 66. do 78. minuty si nechal dát dvě žluté karty a musel jít předčasně do sprch. Nicméně i přes vyloučení si Fenerbahce výhru nad odvěkým rivalem pohlídalo a stáhlo jeho náskok na jeden bod. Pro Galatasaray to byla první porážka v probíhajícím ročníku.

Sivasspor - Denizlispor 2:0 (49. Aydin, 90. Ummak)

Prozatím druhý celek tabulky Sivasspor hrál svůj duel o den později než Galatasaray a věděl tak, že pokud vyhraje, dostane se do čela s dvoubodovým náskokem. Od začátku fanatickými fanoušky hnaný domácí tým byl jasně lepší a byla jen otázka času, kdy se jim povede zaskórovat. První půle jim tu radost nepřinesla, ale hned po čtyřech minutách té druhé už se jim to povedlo. Aydin se dokázal protlačit do nejlepší pozice při centrovaném míči před bránu a rozvlnil síť branky Denizlisporu. Jen střelecká nemohoucnost nedokázala přivést do řad Sivassporu potřebný klid a tak pořád hrozilo domácím, že by se Denizlispor mohl z ojedinělé příležitosti trefit. Rozhodující branku tak dal až v nastaveném čase po velmi dobré individuální akci a následném precizním zakončení Ummak. Sivasspor tak mohl slavit postup na první příčku turecké ligy.

Češi v akci:
Abrahám (Denizlispor) odehrál celý zápas
Dvorník, Zelenka (oba Manisaspor), Jun (Trabzonspor) nenastoupili

Výsledky 15. kola SüperLig

Ankaragücü - Kasimpasa 2:2 (47. Erdogan, 61. Carvalho - 17. Acil, 33. Ocal)
Rizespor - Kayserispor 0:0
Büyüksehir - Genclerbirligi 0:0
Konyaspor - Manisaspor 4:2
(5., 52., 85. Hacioglu, 54. Neca - 1. a 11. Hološko )
Oftasspor - Ankaraspor 0:0
Sivasspor - Denizlispor 2:0
(49. Aydin, 90. Ummak)
Trabzonspor - Gaziantepspor 3:2 (1. Bulut, 15. Karadeniz, 89. Karadeniz - 72. Dag, 88. Guajardo)