Zpět na » Ostatní » Celtic doma pouze remizoval

Ostatní - Celtic doma pouze remizoval

Celtic doma pouze remizoval © -

0

09.12. - Největší překvapení 16. kola Scottish Premier League se událo na Celtic Parku, kde „Čtyřlístky“ hostily St. Mirren. Brankové hody, tak jak je v podání Celticu zvykem, však k vidění nebyly a obhájce titulu se zmátořil jen na remízu 1:1.

Bhoys si v týdnu trochu se štěstím zajistili i přes porážku 1:0 na San Siru s AC Milán postup do další fáze Champions League. St. Mirren v domovině Celticu vybojovalo 3 body naposledy před sedmnácti lety, ale od té doby vítězství nebyla nikdy tak blízko vítězství jako včera. Zelenobílí se sice do soupeře pustili s patřičnou vervou, ovšem český záložník Jiří Jarošík, který se opět objevil v základní sestavě, rozezněl po své hlavičce jen brankovou konstrukci Smithovy svatyně.

Domácí chtěli vyhrát, ale o sobotním odpoledni něco nefungovalo. Osud jim zkrátka nepřál. Po mnoha neproměněných šancích jako blesk z čistého nebe udeřili Buddies. V bráně Celticu se nepředstavil tradičně Boruc, nýbrž jeho kolega Brown, protože polský gólman musel podstoupit operaci kolena a možná právě to se podepsalo pod úvodní brankou zápasu. Mehmet se v pokutovém území „Čtyřlístků“ prosadil ke střele, Brown míč dost nešikovně vyrazil přímo pod nohy nabíhajícího McGinna, jenž se nemýlil.

V tu chvíli chyběla do konce utkání asi čtvrthodina. McGeady se následně pokoušel vyrovnat, jeho projektil ovšem fantasticky zneškodnil Smith a tak se Celtic nakonec prosadil až 5 minut před začátkem nastavení. Sno nacentroval krásný míč za obranu na Riordana, který si pohrál s hostující obranou a vystřelil přesně k tyči - 1:1. Bohužel na dokonalý obrat už měli „katolíci“ až příliš málo času a s výsledkem už nepohnuli. Jejich náskok v tabulce před rivaly Rangers je díky tomu pouze dvoubodový a to mají Gers k dobru dnešní střetnutí s poslední Gretnou.

Zápas dvou rozdílných poločasů - takový byl souboj Hearts s Motherwellem. Zatímco prvnímu dějství dominovali jednoznačně domácí potom, co je do vedení poslal už ve 12. minutě Velicka, v tom druhém to již byla symfonie týmu Well. Porterova hlavička a vlastní gól Zaliukase byl logickým vyústěním tlaku hostí, kteří se po další výhře šplhají tabulkou výše a momentálně jsou už třetí za Old Firm.

Ještě před měsícem a půl byla forma Inverness a Hibernian naprosto odlišná. Hibernian se chvíli ocital na nejvyšších místech tabulky a Inverness okupovalo její dno. Včera se oba střetli na Caledonian Stadium a po právu zvítězil domácí celek. Výhru Caley Jags režíroval dvěma brankami Rumun Marius Nicolae.

Falkirk v poslední době střílí góly jak na běžícím páse. Před týdnem pěti přesnými zásahy rozstřílel venku St. Mirren jak řešeto a i v sobotu doma si nebral žádné servítky s Dundee United. Bairns se dvakrát trefili už v první půli. Vítězství pak zpečetil v 66. minutě Higdon. Falkirk tedy porazil mužstvo Terrors 3:0.

V posledním utkání, o němž doposud nebyla řeč, Aberdeen otočil nepříznivý vývoj duelu s Kilmarnockem, když na branku Fernandeze z 27. minuty odpověděl v závěrečném dějství proměněnou penaltou Nicholsona a gólovou hlavičkou Lee Millera díky, níž nakonec slavil vítězství 2:1.