Zpět na » Ostatní » Předehrávka 14. kola nizozemské ligy

Ostatní - Předehrávka 14. kola nizozemské ligy

Předehrávka 14. kola nizozemské ligy © fotbalportal.cz - Nizozemská Eredivisie

0

08.12. - Na Philips Stadium přijela k úvodnímu zápasu 14.kola holandské ligy nebezpečná Roda Kerkrade. První mužstvo tabulky, domácí PSV si však nepřipouštělo sebemenší komplikace a chtělo si udržet i po tomto utkání první místo v tabulce.

PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 2:4
Branky: 81.Saeijs ( vl.), 84. Koevermans - 19. D.d. Fauw, 45. Meeuwis, 48. Oper, 64. Hadouir

Fanoušci fotbalového giganta PSV byli velmi natěšeni na tento zápas, po dvou vítězných utkáních se totiž jejich miláčci znovu představili v domácí Areně, proti nim však nestál soupeř z kategorie slabších. Roda Kerkrade je velmi útočně laděný a houževnatý tým, který se v letošním ročníku pohybuje těsně za absolutní špičkou ligy.

Nicméně domácí byli před zápasem považováni za velkého favorita a to také z toho důvodu, že letos doma v ligové soutěži ještě nepoznali hořkost porážky.

Všechny statistiky však začal převracet už v 19. minutě obránce Rody Fauw, a aby toho nebylo
málo, stihl se do přestávky trefit ještě Meuws. Tenhle stav mohli domácí považovat ještě za přijatelný, kdyby totiž nevytáhl dva fantastické zákroky proti Lamahovi Gomes, odcházeli by diváci domů snad už po první půli.

Ani sprcha v kabině mužstvo trenéra Wauterse z letargie nevyvedla. Hned ve 48. minutě přidal čtvrtý gól Oper a o čtvrt hodiny později se trefil ještě Hadouir. Jeden z největších debaklů na domácím stadionu v historii se domácím nakonec dvěma slepenými brankami na konci zápasu podařilo odvrátit a konečný výsledek 2:4 se nezařadí mezi největší selhání PSV.

Roda, se po tomto parádním výkonu, posunula před víkendovými zápasy na výborné čtvrté místo. Domácí se nejspíše v čele neudrží, nedá se předpokládat, že by zaváhal, jak Ajax, tak i v poslední době výborný Feyenoord, PSV Eindhoven se ale o první místo připravil sám, svým špatným výkonem.