Zpět na » Ostatní » Shrnutí 14. kola turecké SüperLig

Ostatní - Shrnutí 14. kola turecké SüperLig

Shrnutí 14. kola turecké SüperLig © fotbalportal.cz - Turecká SüperLig

0

05.12. - Turecká SüperLig se již blíží do své poloviny a o titul krále podzimní části si to rozdávají hlavně týmy Galatasaray, Sivasspor, Fenerbahce a Besiktas. Pojďme se podívat jak si vedli ve 14. kole.

Denizlispor - Fenerbahce 0:1 (35. Ali Bilgin)

Třetí tým ligy Fenerbahce zavítal na horkou půdu Denizlisporu, aktuálně pátého týmu v tabulce a domácí rozhodně body zadarmo nerozdávají. Režie se ovšem neujali domácí, ti jen od začátku přihlíželi jasné dominanci Fenerbahce, kteří míč z nohy příliš nepůjčovali a byli to oni, kdo měl zápas jasně pod kontrolou. Konečně zasloužený gól pro Fenerbahce přišel v 35. minutě, když centrovaný míč letěl do pokutového území domácích a Yasin už ve velké šanci ještě hlavou přihrál Bilginovi a ten rovněž hlavou dopravil míč do sítě. Denizlispor se na žádný větší nápor nezmohl a nebyl schopen se dostat do vyložené šance, v závěru pak již pracovaly nervy a rozhodčí v posledních pěti minutách udělil pět žlutých karet. To nic neměnilo na tom, že Fenerbahce si odváží cennou výhru 1:0.

Ankaraspor - Sivasspor 2:0 (26. Ates, 78. Tita)

Překvapení probíhajícího ročníku Sivasspor, držící se na druhém místě tabulky jel na hřiště Ankarasporu s tím, že pokud vyhraje, dostane se alespoň na pár hodin do čela ligy. Pro Ankaraspor je nyní každý zápas existečně důležitý, protože se potácí na předposledním místě a pokud nechce sestoupit, musí nutně začít vítězit. Nakonec se ukázala silnější touha vyhrabávat se z pásma sestupu než dostat se do čela ligy a podle toho také zápas vypadal. Sivasspor od začátku tahal za kratší konec a nestíhal. Ve 26. minutě poslal do vedení domácí Ates, řada dalších šancí se neujala a tak poločas skončil těsným vedením Ankarasporu i když rozdíl mohl být mnohem větší. V druhé půli se Sivasspor alespoň trochu probral z letargie a dostal se k pár šancím, jenže v 78. minutě jim zasadil definitivní ránu Tita a Ankaraspor tak mohl slavit svojí druhou výhru v letošním ročníku.

Galatasaray - Büyüksehir 2:2 (72. Balta, 90. Karan - 10. Vinicius, 40. Eser)

V Istanbulském derby domácí Galatasaray přivítal Büyüksehir. Galatasaray má co se vstřelených a obdržených branek týče nejlepší útok i obranu, takže domácí příznivci nemohli požadovat nic jiného než vítězství. Tyto plány ale vzaly za své velice brzy, po deseti minutách se totiž trefil hostující Vinicius. Domácí, velice překvapeni tímto stavem, se nemohli dostat do zápasu a jejich hra byla plná nepřesností. O to více je nahlodal další gól hostujícího celku, když se pět minut před koncem první půle trefil Eser. Do šaten se tak šlo za velice překvapivého stavu 2:0 pro Büyüksehir.
Po přestávce se přeci jen Galatasaray zvedl a konečně si začal vytvářet šance, žádná se ovšem dlouho neujala, až v 72. minutě Balta rozradostnil domácí fandy. V očekávaném závěrečném domácím náporu se ale našla trhlina v podobě hloupého vyloučení Hasana Sase. Již to vypadalo, že Galatasaray utrpí první porážku v sezoně, ale Karan v nastaveném čase zachránil pro domácí alespoň bod, díky kterému mají v tabulce náskok právě jednoho bodu před Sivassporem.

Besiktas - Rizespor 1:1 (72. Delgado - 51. Rodrigues)

Besiktas se chtěl přiblížit špičce tabulky, k tomu nepotřeboval samozřejmě nic jiného než vítězství, ale pro Rizespor se záchranářskými starostmi má každý bod cenu zlata a hodlal o něj bojovat i na horké půdě favorita. Hrálo se před bouřlivými fanoušky, kteří své miláčky povzbuzovali celý zápas. V 30. minutě velice aktivní Nobre z domácího týmu krásnou ranou orazítkoval břevno a o minutu později se již chtěl radovat z gólu, který ale nebyl uznán kvůli ofsajdu. Besiktas byl tým, který dirigoval hru a v první půli Rizespor spíše vyčkával na chybu domácích. Druhá půle začala podobně jako končila, tedy tlakem domácích, ale pak v 51. minutě přišla chyba v rozehrávce Besiktase na kterou hosté čekali a z rychlého protiútoku skóroval Rodrigues. Po obdržené brance Besiktas trochu upravil taktiku a místo technického a ne příliš efektivního fotbalu vsadil na účinnou přímočarost. Tato strategie přinesla zasloužené ovoce a v 72. minutě Delgado krásnou střelou pár metrů před vápnem vymetl levou šibenici. Stav se i přes velké úsilí domácích již nezměnil a tak spokojenější po závěrečném hvizdu byli rozhodně hosté.