Zpět na » Ostatní » Rangers stáhli Celtic na bod

Ostatní - Rangers stáhli Celtic na bod

Rangers stáhli Celtic na bod © bbc.co.uk - Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic) a Christophe Berra (Hearts).

0

02.12. - Po patnáctém kole Skotské Premier League se situace na čele tabulky notně zdramatizovala. Rangers využili zaváhání svého městského rivala Celticu, který s Hearts remizoval 1:1 a po výhře 2:0 nad Kilmarnockem už svému katolickému sokovi dýchají na záda s bodovým odstupem.

Rangers během týdne podlehli v Champions League Stuttgartu 3:2 a včerejší zápas Killie se měl odehrát v duchu nápravy reputace, což se také povedlo a prakticky od samotného začátku diváci na Ibrox Parku naladili na vítěznou vlnu. Už čtyři minuty po úvodním hvizdu rozhodčího zavelel k zisku tří bodů Jean Claude Darcheville, jenž se prezentoval pěknou a hlavně přesnou střelou.

Gers měli utkání pod kontrolou a Kilmarnock jej jen absolvoval, protože kdyby koncovka domácích byla přesnější, jistě by nezůstalo u výsledku 2:0. Hosté betonovali své pokutové území, aby zabránili většímu brankovému přídělu, avšak na krásnou ránu Stevena Whittakera z 55. minuty byl brankář Combe krátký. Rangers si vítězství pohlídali a stáhli Celtic na bod.

Bhoys se ještě minutu před koncem nacházeli na Tynecastle Stadium opravdu kousek od nejtěsnějšího možného vítězství, nakonec se však o body s Hearts of Midlothian museli dělit. V dresu hostů opět odehrál plnou porci devadesáti minut český záložník Jiří Jarošík a střelou z druhého poločasu mohl svůj tým poslat do vedení. Rána z 30 metrů ale neměla gólové parametry a Celtic se první branky dočkal až čtvrthodiny před koncem.

Paul Hartley zahrával přímý volný kop, gólman Basso trochu zalaškoval s míčem, nešikovně jej vyrazil před sebe a dobíhající Scott McDonald se v podobných situacích nemýlí. Dorážkou pod víko z bezprostřední blízkosti vsítil svou 12 trefu sezóny a na čele tabulky střelců náskok před nejbližšími pronásledovateli zdvojnásobil.

Když už se zdálo, že výhru hostujícího celku nemůže nic ohrozit, přišel šok. V 92. minutě Boruc vychytal Ksanaviciusovu střelu, odražený míč dopadl vedle levé tyče svatyně polského brankáře, kde se ho snažil vybojovat Tall. Toho ovšem naprosto zbytečně postrčil Caldwell a hlavní rozhodčí Kenny Clark pro jeho počin neměl pochopení a ukázal na značku pokutového kopu. S exekucí penalty si zkušeně poradil Andrius Velicka a zápas tak dospěl k remíze 1:1.

Velice zajímavé utkání bylo k vidění i v Motherwellu. Domovský stánek Well - Fir Park totiž v letošním ročníku slouží i jako azyl Gretny, která se z důvodu rekonstrukce svého kapacitou nestačícího stadionu Raydale Park musí pro letošek uchýlit právě sem. I proto měl zápas Motherwell - Gretna specifický náboj. V samotném průběhu střetnutí ale nemohlo být o vítězi pochyb. Dvěma góly k výhře 3:0 přispěl Clarkson a jednou se trefil i Porter, takže Weddingmakers se opět úspěchu nedočkali a nadále uzavírají s obrovským odstupem výsledkovou listinu Scottish Premier League.

Pouťovou střelnici si v St. Mirren o sobotním odpoledni otevřel Falkirk. Stavidla útočnému fotbalu ze strany hostů zvedl do velké výšky Moutinho, když již po pěti minutách posílal Falkirk do vedení. Do přestávky stačili Bairns přidat zásluhou Thomsona a druhé trefy Moutinha ještě dvě branky a ve vzduchu byl cítit debakl. Pohasínající světlo na konci tunelu pro St. Mirren poněkud vysvitlo v 50. minutě poté, co Mehmet snížil na 1:3. Úplně ale zaniklo po krásném voleji Barretta a hlavičce Finningana. St. Mirren versus Falkirk tedy 1:5.

Posledním nezmíněným utkání, o kterém dosud nepadlo ani slůvko, je souboj Dundee United - Inverness. Tento duel ovšem mnoho fotbalové krásy nepobral a tak není důvod se jím nějak extra zabývat. Nejpodstatnější informací je, že již v 19. minutě jej pro hosty rozhodl Black, jenž se ukázkově trefil z bezmála 25 metrů.

Pozn. redaktora: K úplnosti 15. kola Skotské Premier League chybí odehrát dnešní utkání mezi Aberdeenem a Hibernianem, které začíná v 15:00.

Neúplné 15. kolo Skotské Premier League

Glasgow Rangers - Kilmarnock 2:0 (4. Darcheville, 55. Whittaker)
Hearts of Midlothian - Celtic Glasgow 1:1 (92. z pen. Velicka - 73. McDonald)
Motherwell - Gretna 3:0 (44. a 74. Clarkson, 61. Porter)
St. Mirren - Falkirk 1:5 (50. Mehmet - 5. a 41. Moutinho, 14. Thomson, 82. Barrett, 85. Finnigan)
Dundee United - Inverness CT 0:1 (19. Black)