Zpět na » Ostatní » Na EURO 2020 postoupili Slováci, Skotové, Maďaři a také Severní Makedonie

Ostatní - Na EURO 2020 postoupili Slováci, Skotové, Maďaři a také Severní Makedonie

Na EURO 2020 postoupili Slováci, Skotové, Maďaři a také Severní Makedonie © indexjournal.com, fotbalportal.cz - Slovensko slaví postup na EURO 2020

1

13.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Během čtvrtečního večera se odehrály důležité zápasy baráže o postup na EURO 2020, které je odloženo na rok 2021. Hrálo se pouze na jeden duel, proto měli domácí týmy lehkou výhodu. Nakonec ji však využili jen Maďaři, kteří v samotném závěru otočili utkání s Islandem. Postup slaví i Slovensko, které po prodloužení zdolalo Severní Irsko 1:2. Českým soupeřem bude Skotsko.

Závěrečná baráž o postup na EURO 2020 odstartovala zápasem mezi Gruzií a Severní Makedonií. Samozřejmě bylo jasné, že postupující bude debutantem na velkém turnaji. Domácí Gruzii vedl do boje slovenský trenér Vladimír Weiss. Zápas nakonec rozhodl velezkušený sedmatřicetiletý Goran Pandev. Po jeho gólu z 56. minuty slaví Severní Makedonie velký postup po výhře 0:1.

Ve skupině C se Severní Makedonie utká s Nizozemskem, Rakouskem a Ukrajinou.

Slovensko stihlo odvolat hlavního trenéra Pavla Hapala, a proto do nejdůležitějšího duelu proti Severnímu Irsku vedl tým dočasný kouč Štefan Tarkovič. Po chybě Evanse skóroval Juraj Kucka. To se psala 17. minuta. Domácí ale srovnali 3 minuty před koncem, když si centr McNaira srazil do vlastní sítě Milan Škriniar. Jonny Evans byl nakonec smolařem večera, když se podepsal pod rozhodující gól Michala Ďuriše ze 110. minuty. U gólu neměl čisté svědomí ani brankář Peacock-Farrell. Slováci tak po výhře 1:2 po prodloužení slaví druhý postup v řadě.

Slovensko putuje do skupiny E, kde je Španělsko, Švédsko a Polsko.

Velký závěrečný obrat předvedlo Maďarsko. S Islandem doma prohrávalo dlouho 0:1 po brance Sigurdssona z 11. minuty. V 88. minutě ale srovnal Nego a nespoutanou radost rozpoutal v 92. minutě Szoboszlai. Maďaři si na závěrečném turnaji zahráli i v roce 2016.

Maďarsko bude hrát ve skupině F, která je pravou „skupinou smrti“. Utká se totiž s Německem, Portugalskem a Francií.

Zbývalo ještě vyřešit otázku, kdo bude úvodním soupeřem České republiky. O poslední místo se utkali Srbové a Skotové. Skotsko vedlo v Bělehradě 0:1 po gólu Christieho z 52. minuty. V poslední minutě ale vyrovnal Jovič. Šlo se do prodloužení, které ale rozuzlení nepřineslo. Následovala penaltová loterie. Střelci spolehlivě proměňovali, až přišla pátá série. Skot McLean proměnil, ale Mitrovič selhal, čímž pohřbil naděje Srbska.

Češi se tak na úvod skupiny D utkají v Hampden Parku s domácím Skotskem. Ve skupině jsou pak ještě Angličané a Chorvati.

asaf(zdroj: marca.es)