Zpět na » Ostatní » Zápisníček Martina Zbončáka, 8.kolo

Ostatní - Zápisníček Martina Zbončáka, 8.kolo

Zápisníček Martina Zbončáka, 8.kolo © -

0

28.11. - Iraklis, s českým internacionálem Martinem Zbončákem v sestavě, hostil v předešlém kole Larisu, účastníka poháru UEFA, a odnesl si z tohoto utkání remízu 1:1.

Před reprezentační přestávkou jsme měli vytyčený cíl v osmém kole řecké ligy jasný - 3 body v domácím utkání s Larisou a potvrdit tak vítězství na hřišti AEK Atény z předešlého kola.

Larisa, jenž ještě v týdnu hrála soutěžní utkání poháru UEFA (prohrála 2:3 s ruským Zenitem Petrohrad) má kvalitní tým, ovšem začátek sezóny se jí moc nevydařil a tak byli v tabulce pod námi.

Od úvodních minut se neslo utkání v duchu nesmírné bojovnosti z obou stran. Larisa postupně ovládla střed hřiště, hostující hráči výborně kombinovali, napadali naši rozehrávku a tím nás dostali pod tlak. Celý první poločas ,ač jsme měli jiné pokyny, jsme především bránili, nevytvořili jsme si žádnou šanci. Tu si ale nevytvořil ani soupeř.

Naše hra se zlepšila po poločasové bouřce v kabině. Začali jsme hrát aktivněji. Výsledkem toho byla situace v 53.minutě. Soupeřův obránce ve snaze zastavit našeho útočníka ve slibné šanci fauloval a byla písknuta penalta. Pokutový kop proměnil Emerson, vedli jsme 1:0.

Poté jsme předváděli lepší fotbal než soupeř, jež zahrozil pouze jednou střelou z dálky, která skončila na břevně. Smutný a nepochopitelný moment nastal v 81. minutě. Náš záložník Rodrigo ve výskoku zahrál naprosto zbytečně rukou a umožnil tak Larise vyrovnat z penalty na konečný stav 1:1.