Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kdy se rozjedou jednotlivé ligové soutěže? V Premier League panuje skepse, jinde optimismus

Ostatní - Kdy se rozjedou jednotlivé ligové soutěže? V Premier League panuje skepse, jinde optimismus

Kdy se rozjedou jednotlivé ligové soutěže? V Premier League panuje skepse, jinde optimismus © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

16.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Byť se fotbal v celé Evropě zastavil kvůli šíření nemoci COVID-19 teprve před měsícem, zdá se, jako by to už byla celá věčnost. Fanouškům jejich oblíbený sport schází. Nicméně po posledních krocích nejen naší vlády, kdy se začínají přísné podmínky karantény lehce uvolňovat, se možná blýská na lepší časy a mohli bychom se dohrání všech ligových soutěží přeci jen dočkat.

Situace se samozřejmě v jednotlivých zemích značně liší. Například ve Španělsku pořád platí krizový stav minimálně do konce dubna a situace se lepší jen mírně. Pořád zde každým dnem počítají nových 500 obětí, které zemřou s koronavirem. Nejinak je tomu v Itálii. Situace je špatná i ve Francii, kde včera zahynulo dokonce 1438 lidí, na britských ostrovech 761, v Německu přemohl virus za posledních 24 hodin přes tři sta lidí.

Bundesliga

Ovšem právě v Německu by se z pěti top fotbalových lig mělo začít hrát co nejdříve. Podle informace z minulého týdne je pravděpodobné, že se Bundesliga rozjede o víkendu 8. a 9. května. Pochopitelně před prázdnými tribunami a s tím, že by všichni hráči a lidé z realizačních týmů museli být pravidelně testovaní, aby se co nejvíce zajistila bezpečnost všech přítomných.

Serie A

Včera přinesl deník Daily Mail zajímavou informaci, podle níž by se celý zbytek italské ligy - schází odehrát 12 kol - uskutečnil na jihu země, který nebyl tolik zasažen zákeřným virem. Zápasy by se hrály každé tři dny, čímž by se soutěž stihla dohrát do 12. července. Do soutěže by ale podle uvedené informace nesměli zasáhnout hráči, jejichž smlouva končí 30. června.

Konkrétní termín, kdy by se v těžce zasažené zemi znovu začalo hrát, stanoven nebyl. Nicméně podle premiéra Conteho by se, pokud budou vědci souhlasit, mohla některá opatření uvolnit a hráči začít s tréninkem 4. května. Rozjet by se mohla soutěž buď 24., nebo 31. května, případně 7. června. Stihla by se tak dohrát do konce července. Nicméně podle všeho ji budou diváci sledovat pouze z televizních příjmačů a to až do ledna 2021.

La Liga

V pondělí už se například hráči Realu Sociedad chtěli vrátit do plného tréninku, nicméně Nejvyšší rada pro sport jim to zakázala. Situace na Pyrenejském poloostrově ještě není, podobně jako v Itálii, úplně pod kontrolou. Prezident soutěže Javier Tebas se nicméně odvážil vyřknout konkrétní data, kdy by se soutěž po nuceném spánku mohla znovu rozběhnout. Podle něj by to mohlo být 29. května, 6. června, nebo 28. června. A bez diváků.

Premier League

Zatímco v ostatních top ligách se upínají optimisticky ke konkrétním termínům, kdy soutěž rozjet, byť některé z nich se mohou zdát vzhledem k situaci mírně pošetilé, v Anglii se bude zítra jednat mezi kluby o možnosti celou sezónu odpískat, nebo ji výrazně zkrátit. Podle deníku Mirror chce minimálně devět klubů na společné schůzce navrhnout ukončení aktuální sezóny předčasně a případně se pustit do přípravy na tu nadcházející, než aby se ve zběsilém tempu dohrávala. Cílem je zabránit totálnímu chaosu. Ve hře je rovněž varianta najít zkrácený způsob dohrání soutěže formou turnajů. Kluby totiž mají obavy i z toho, že mnohým hráčům končí 30. června smlouvy a zatím nebylo vyřčeno oficiální stanovisko, jak s tímto problémem naložit. FIFA sice vydala pokyn, že stávající kontrakty mohou být prodlouženy, ovšem zástupci některých klubů anglické ligy se obávají, že takové rozhodnutí může být v rozporu s britskými zákony. Deník Guardian zmínil, že případnou změnu scénáře by muselo schválit minimálně čtrnáct klubů Premier League.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 16.04. Odpovědět

kotumovat celou sezónu a hotovo začít v srpnu od nuly...jeden rok se prostě titul neudělí no...svět se neposere...ohh wait Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Tak zase na druhou stranu si představ, jak by si reagoval, kdyby v týhle situaci byli United, 25 bodů náskok, parádní sezona a nasrat titul nebude

Tomguncz9
Wazz - 16.04. Odpovědět

mrzelo by mě přijít o 13. titul Premier League to je jasný ...ale asi né tak jak ty sráče z merseyside co to vlastně ještě nikdy nevyhráli... Smajlík 7

Wazz

Mě je jich právě že líto, titul slavili ani nevím kdy naposled a teď když měli asi nejlepší sezonu jakou může klub v PL mít, jim to sebere něco co s fotbalem nemá absolutně nic společnýho

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články