Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Rozhodnuto: EURO je odloženo. Uskuteční se až v roce 2021

Ostatní - Rozhodnuto: EURO je odloženo. Uskuteční se až v roce 2021

Rozhodnuto: EURO je odloženo. Uskuteční se až v roce 2021 © uefa.com - UEFA EURO 2020 bylo odloženo na příští rok

0

Líbilo se

17.03. - Během dneška se na virtuální telekonferenci, jíž se zúčastnili zástupci všech 55 členských států UEFA, učinilo zásadní rozhodnutí. Prezident evropské fotbalové asociace Andrej Čeferin oznámil, že EURO plánované na letošní rok se z důvodu šíření koronaviru neuskuteční v řádném termínu. Jeho konání se odloží na léto roku 2021.

Jednání zástupců všech 55 členských států evropské fotbalové federace UEFA, které se uskutečnilo provizorní formou videokonference, objasnilo dosavadní nejistoty. Tu hlavní, konání mistrovství Evropy, které se mělo letos uskutečnit od 12. června do 12. července ve dvanácti evropských městech. Mělo. Ale nakonec se neuskuteční.

Celý šampionát byl totiž podle očekávání přesunut na nový termín. Turnaj se tak uskuteční od 11. června do 11. července 2021. Informace o tom, že by se turnaj mohl uskutečnit v netradičním zimním termínu, tak zůstaly liché. S informací ještě před oficiálním potvrzením ze strany UEFA přišel norský fotbalový svaz.

Odložení EURA o jeden rok souvisí se snahou UEFy poskytnout národním svazům prostor pro případné dohrání fotbalových soutěží, které byly z důvodu šíření nákazy COVID-19 přerušeny.

Problém ale může nastat v termínové kolizi s jiným turnajem, který byl naplánován na příští léto - mistrovstvím světa klubů. To se mělo odehrát premiérově v úplně novém formátu za účasti 24 klubů. Nicméně podle důvěryhodných informací UEFA a FIFA, která pořádá MS, klubů najdou řešení, které bude všem vyhovovat.

Současně UEFA přesunula finále Ligy mistrů, které se uskuteční v Istanbulu, na 27. června. Finále Evropské ligy by se mělo v polském Gdańsku odehrát o tři dny dříve, ve středu 24. června.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Přesně jak jsem psal.Dobré rozhodnutí Smajlík 1
Bylo by smutný a nefér nedohrát soutěže.Jak v boji o LM a poháry,tak i o sestup

Rudejdablik

Bohužel je to nezbytné...ale byl jsem spíš pro tu variantu, že by se EURO odehrálo v prosinci...škoda no, takhle to všichni budeme muset vydržet ještě rok

Tomguncz9

Spíš si říkám, že je zvláštní, že hrát MS v Kataru v listopadu a prosinci problém neni, ale u EURO to v úvahu nepřipadá... Pak ještě když se dočteš, že UEFA bude v případě ukončení soutěží chtít po klubech odškodný 8 miliard. No, chorea fanoušků po celym světě určitě nezůstanou už jenom u profláknutýho "MAFIA UEFA". Smajlík 12

NoIscoNoDisco

Těch 8 miliard mě taky zarazilo no, chtějí vymlátit z klubů prachy za věc, kterou by stejně i tak museli sami udělat...

Tomguncz9
Wazz - 17.03. Odpovědět

ten Katar je strašný svinstvo..to bude největší propadák všech MS...vsaďte se...totální fraška

Wazz
peeko83 - 18.03. Odpovědět

Taky v to doufám. Aby se na základě negativní zkušenosti podobné svinstvo už nikdy neopakovalo. Další o něco menší nesmysl je nový formát EURA. Taktéž doufám jednou a dost.

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články