Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Jak bude vypadat víkend na světových trávnících? Většina soutěží je přerušena, jinde se bude hrát bez diváků

Ostatní - Jak bude vypadat víkend na světových trávnících? Většina soutěží je přerušena, jinde se bude hrát bez diváků

Jak bude vypadat víkend na světových trávnících? Většina soutěží je přerušena, jinde se bude hrát bez diváků © eNCA - Ilustrační foto

3

Líbilo se

13.03. - Poslední dny se nesly v duchu rázných opatření za účelem potlačení neustále se šířící koronavirové nákazy. Vlády snad všech států nejen na starém kontinentě uzavírají větší akce či dokonce celá sportoviště. Vedení fotbalových soutěží pochopitelně musela na takováto přikázání pohotově a adekvátně reagovat. V jakém duchu tedy (ne)proběhne nadcházející víkend ve světě kopané?

Anglie

V Premier League a o patro nižší The Championship se na verdikt čekalo jednoznačně nejdéle ze všech lig evropské TOP 5. Situaci nakonec rozsoudil až sám britský parlament, který ve čtvrtek povolil běžný průběh hracího kola. Poté, co se však onemocnění COVID-19 prokázalo u trenéra Arsenalu Mikela Artety a záložníka Chelsea Calluma Hudsona-Odoie, svolala soutěž na páteční ráno mimořádnou poradu. V karanténě kromě výše zmíněných zůstává také tým Leicesteru. Budoucnost tedy zůstává nejistá, minimálně zápasy londýnských Kanonýrů a Blues se ovšem s téměř stoprocentní jistotou odloží.

Mikel Arteta

Itálie

Na Apeninském poloostrově, který nese nejvážnější následky z celého kontinentu, se reálně spekuluje o předčasném konci letošního ročníku. Mezi nakažené patří také již dva hráči, obránce Rugani z Juventusu a forvard Gabbiadini, který hájí barvy Sampdorie. Izolaci ve vlastních domovech se nevyhnuli ani fotbalisté Interu Milán a konec stopky všech sportovních událostí zůstává v nedohlednu.

Španělsko

Kvůli obavám ze šíření koronaviru k pozastavení zápasového kolotoče sáhla také La Liga. Oficiální prohlášení mluví minimálně o dvoutýdenní přestávce, po níž se rozhodně o dalším postupu. Co se sportovců týče, ve Španělsku zatím testy prokázaly nákazu „pouze” u fotbalistek Realu Sociedad a jednoho basketbalisty Realu Madrid. V zájmu bezpečnosti vlastního kádru nařídil domácí pobyt svým hráčům také fotbalový Bílý balet.

Stadion Santiago Bernabéu v Madridu

Francie a Německo

Ligue 1 s Bundesligou zatím nesáhly k až tak důrazným opatřením. Víkendové kolo se odehraje pochopitelně bez diváků, ale jinak by mělo vše proběhnout dle plánu. Fotbaloví fanoušci si tak o víkendu v televizi budou moci naladit alespoň tato utkání. Například derby mezi Dortmundem a Schalke však i přesto bez diváků výrazně ztratí na atraktivitě.

Česko

Chod tamních soutěží v kopané byl stejně jako v případě naprosté většiny dalších sportů dočasně pozastaven. Opatření trvají do 30. března, kdy se přehodnotí vývoj událostí. Otázkou je, zda se vůbec všechna utkání stihnou do léta dohrát. Například v první lize totiž krom zápasů základní části zbývá dohrát také celá nadstavbová část.

EURO 2020

Zbytek světa

Hrát se minimálně v nadcházejících týdnech nebude ani v Portugalsku, Nizozemsku, Slovensku, Belgii či USA. Před prázdnými tribunami se odkope kompletní kolo polské Ekstraklasy. Divácké podpory si užíjí pouze fotbalisté v ruské a turecké lize.

Příští úterý pořádá klíčové zasedání UEFA a právě po něm by se měla široká veřejnost dovědět o budoucnosti letošního mistrovství Evropy a pohárových soutěží. Zatím to vypadá, že Liga mistrů s Evropskou ligou se dočasně přeruší a EURO dokonce odsune na příští rok. České reprezentaci každopádně odpadla obě jarní přípravná utkání na evropský šampionát.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články