Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Chelsea přejela konkurenci, na prodeji hráčů vydělala nejvíc. Kdo si ale s utrácením hlavu nelámal?

Ostatní - Chelsea přejela konkurenci, na prodeji hráčů vydělala nejvíc. Kdo si ale s utrácením hlavu nelámal?

Chelsea přejela konkurenci, na prodeji hráčů vydělala nejvíc. Kdo si ale s utrácením hlavu nelámal? © FotbalPortal.cz - Chelsea měla nejlepší bilanci, i kvůli prodeji Hazarda

3

Líbilo se

11.02. - Londýnská Chelsea se ukázala jako nejlepší hospodář mezi kluby. Tedy aspoň o tom vypovídají čísla z posledních dvou přestupových období. Za ně totiž Blues vykázali při prodeji a nákupech hráčů nejvyšší čistý zisk, přes 200 milionů eur. Na opačném pólu tabulky je madridský Real, který si s rozhazováním příliš hlavu nelámal.

Fotbalová observatoř CIES vydala další zajímavou tabulku, tentokrát zaměřenou na hospodaření jednotlivých klubů v posledních dvou přestupových oknech, v tom letním 2019 a nedávno skončeném zimním 2020.

Největší čistý zisk, tedy rozdíl mezi částkou utracenou za posily a vydělanou na prodejích hráčů, zaznamenala londýnská Chelsea, celkově 205 milionů eur. Velkou roli na takto pozitivní bilanci určitě měl zákaz přestupů, který měla Chelsea udělena za porušení regulí při angažování nezletilých fotbalistů udělený od vedení FIFA. Blues totiž utratili pouze 45 milionů eur za záložníka Kovačiće z Realu Madrid. Z prodejů ale vytěžili 250 milionů eur.

Právě Real Madrid se nachází na opačném pólu tabulky, s velmi negativní bilancí -181 milionů eur, který paradoxně zrovna od Chelsea koupil velkou hvězdu Edena Hazarda za 100 milionů eur, k nimž ještě přibydou další miliony ve formě bonusů. Celkově za posily Bílý balet vysázel za poslední dvě přestupová okna 330 milionů eur.

Těsně před Realem je nováček Premier League Aston Villa, který z prodeje získal jen tři miliony eur, ovšem utratil závratných 172 milionů. Třetí od konce je pak největší rival madridského klubu FC Barcelona. Ta má schodek jen o pár milionů menší. V hodně červených číslech jsou i kluby z Premier League Manchester United a Tottenham. V italské Serii A má nejhorší bilanci Inter Milán, těsně následovaný Juventusem a Fiorentinou, v bundeslize vykazuje nejvíc negativní čísla Hertha Berlín, která v lednovém termínu přivedla milánského útočníka Piateka.

Z pěti předních evropských lig pouze francouzská Ligue 1 vykázala pozitivní bilanci +106 milionů eur. Jak Premier League (-844 milionů eur), tak La Liga (-418), Serie A (-407) i Bundesliga (-263) byly v záporných číslech.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 12.02. Odpovědět

prej přejela..lol..vždyť taky měli zákaz nákupů a jen prodávali... Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články