Zpět na » Ostatní » Chelsea porazila druholigový Nottingham, Merseyside derby vyznělo pro Liverpool

Ostatní - Chelsea porazila druholigový Nottingham, Merseyside derby vyznělo pro Liverpool

Chelsea porazila druholigový Nottingham, Merseyside derby vyznělo pro Liverpool © goal.com - O vítězství Liverpoolu rozhodl Curtis Jones

3

05.01. - REVIEW O víkendu se nehrála anglická Premier League, nýbrž slavný anglický pohár, známý jako FA Cup. Chelsea si poradila s Nottinghamem Forrest, který porazila 2:0. Dále postoupil i Liverpool, který v městském derby udolal Everton po výsledku 1:0

Chelsea - Nottingham 2:0

Branky: 8. Hudson-Odoi, 34. Barkley

Chelsea FC: Caballero - James, Christensen, Tomori, Emerson - Jorginho (C), Kovačić (70. Mount) - Pedro (77. Lamptey), Barkley, Hudson-Odoi - Batshuayi

Nottingham Forest FC: Smith - Jenkinson, Dawson (C), Figueiredo (46. Benalouane), Ribeiro - Semedo (69. Fornah), Johnson (82. En Neyah) - Yates, Carvalho, Adomah - Mighten

Chelsea nenechala nic náhodě, do vedení se dostala už v osmé minutě. Jorginho našel na pravé straně volného Hudsona-Odoie, jenž si naběhl do vápně, udělal kličku na střed a umístěnou střelou k bližší tyči prostřelil Smithe.

Rozruch v domácím pokutovém území nastal ve 25. minutě. Po kontaktu Tomoriho s Yatesem nařídil rozhodčí pokutový kop pro Nottingham, penaltu však odvolal, neboť u videa odhalili milimetrový ofsajd faulovaného hráče před převzetím míče.

Hudson-Odoi měl podíl na obou gólech londýnské Chelsea (zdroj: skysports.com)

Místo vyrovnání přišel druhý gól v síti Smithe. Ve 34. minutě si gólman tentokráte s ránou Hudsona-Odoie poradil, jenže s dorážkou do prázdné brány přispěchal Ross Barkley.

Ve druhé půli si The Blues hlídali dvoubrankové vedení, přesto ale v 68. minutě inkasovali, hlavičkou se po standardní situaci prosadil Yates. Ani tato radost ale Nottinghamu nevydržela příliš dlouho, skórující hráč se totiž i v tomto případě nacházel v postavení mimo hru.

Svěřenci trenéra Lamparda si zbytek utkání pohlídali, porazili Nottingham 2:0 a zajistili si postup do osmifinále, pro Nottingham pouť FA Cupem skončila.

Liverpool - Everton 1:0

Branky: 72. Jones

Liverpool FC: Adrian - Williams, Gomez, Phillips, Milner (8. Larouci) - Lallana, Chirivella - Elliott (78. Brewster), Minamino (70. Oxlade-Chamberlain), Jones - Origi

Everton FC: Pickford - Coleman (63. Kean), Mina, Holgate, Digne - Sibidé, Sigurdsson (63. Delph), Schneiderlin, Walcott (78. Bernard) - Calvert-Lewin, Richarlison

Zatímco Liverpool dal šanci širšímu kádru, premiérový start si odbyla i nová posila Minamino, tak Everton do městského derby nastoupil ve velmi silném složení a v 6. minutě mohl jít do vedení, střelu Richarlisona ovšem zpacifikoval Adrian.

Další velkou šanci si The Toffees vypracovali ve 12. minutě, kdy po dobře rozehrané standardce zakončoval Holgate, i tentokrát však dokázal zasáhnout Adrian. Španělský gólman se v první půli rozhodně nenudil, třetí zákrok si připsal po zakončení Richarlisona z malého vápna.

Liverpool zvítězil v derby gólem Curtise Jonese (zdroj: skysports.com)

Kloppovo mužstvo si první příležitost vypracovalo v samotném závěru první půle, ránu Origiho na zadní tyč vytěsnil Pickford konečky prstů na roh.

Druhý poločas nebyl tolik bohatý na šance. Padl v něm ale rozhodující gól, který poslal do další fáze FA Cupu Liverpool. Parádní technickou střelou na zadní tyč se prosadil teprve devatenáctiletý Curtis Jones, Pickford se natahoval marně, balón zamířil do sítě od břevna.

Více se již nestalo, The Reds uhlídali těsné vedení a postoupili do osmifinále nejslavnějšího anglického poháru, naopak Everton i navzdory silné sestavě nedokázal skórovat ani jednou a s pohárem se rozloučil.