Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Soumrak příchodů velkých jmen? Čína zavádí platové stropy, ale i pátého cizince

Ostatní - Soumrak příchodů velkých jmen? Čína zavádí platové stropy, ale i pátého cizince

Soumrak příchodů velkých jmen? Čína zavádí platové stropy, ale i pátého cizince © skysports.com, fotbalportal.cz - Marouane Fellaini

0

Líbilo se

26.12. - Celá řada hráčů, kteří působili v těch nejlepších klubech světa, odešla na zkušenou do Číny. Ať už tvrdili při svém odchodu cokoliv, bylo jasné, že hlavním důvodem jsou královsky placená angažmá. To se ale nyní mění. V Číně zjistili, že jsou to opravdu hromady peněz, a proto se budou zavádět platové stropy. Může to znamenat konec příchodů z Evropy?

Fotbalisté se hrnuli do Číny především kvůli vidině nádherných platů. To již brzy může být minulostí. Fotbalové úřady v zemi totiž ohlásily, že se budou zavádět platové stropy.

Omezení platů je nezbytné. Vysoké výdaje na výplaty, zejména zahraničních hráčů, ruinují kluby čím dál víc. V nadcházejícím zimním přestupovém okně už budou platy hráčů omezeny na 2 milióny liber po zdanění.

Kromě toho bude zavedena i maximální výše platu pro čínské hráče, a to 10 miliónů juanů (1,1 miliónu liber).

Kluby rovněž nebudou moci během následující sezóny utratit více než 1,1 miliardy juanů (121 miliónů liber), přičemž platy nemohou přesáhnout 60 % dané částky.

„Naše kluby už utratily příliš mnoho peněz a náš profesionální fotbal není provozován udržitelným způsobem.“

„Pokud nepodnikneme patřičné a včasné kroky, obávám se, že se zhroutí,“ uvedl Chen Xuyuan, předseda čínské fotbalové asociace.

Nová pravidla už byla odsouhlasena na schůzi čínského fotbalového svazu. Nevztahují se na bonusy, které lze vyplatit, což by mohlo poskytnout klubům určitou flexibilitu při lákání hvězdných hráčů.

Kluby také mohou mít v kádru 5 zahraničních hráčů. Dosud byli povoleni pouze čtyři. Ovšem na hřišti budou muset být v jednu chvíli pouze 4 z nich.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 26.12. Odpovědět

Nechci rýpat, ale nehodilo by Se do nadpisu spíše soumrak?

balmain
Reklama
Reklama
Nejnovější články