Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Když hvězdy padají aneb žebříček TOP 20 hráčů, jejichž hodnota šla za rok drasticky dolů

Ostatní - Když hvězdy padají aneb žebříček TOP 20 hráčů, jejichž hodnota šla za rok drasticky dolů

Když hvězdy padají aneb žebříček TOP 20 hráčů, jejichž hodnota šla za rok drasticky dolů © as.com - Philippe Coutinho

0

Líbilo se

18.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Život je jako horská dráha. Jednou jste nahoře, jednou dole. Tato odvěká pravda platí i pro fotbalisty a jejich kariéry. Ještě loni mnohé plácali fanoušci po zádech a dnes jsou terčem kritiky. Odrazilo se to pochopitelně i na jejich hodnotě. Tu pečlivě a pravidelně sleduje odborný server transfermarkt.com, který sestavil zajímavý žebříček podle toho, jakým hráčům nejvíce poklesla cena za uplynulý rok.

Experti serveru transfermarkt.com pravidelně sledují tržní hodnotu hráčů a pravidelně ji podle výkonnosti a další důležitých faktorů, jako jsou věk, nebo délka trvání smlouvy, i aktualizují.

Na základě těchto údajů proto sestavili žebříček, v němž srovnali cenu hráčů loni v létě a jejich aktuální hodnotu. Největší propad v ceně oproti červenci 2018 zaznamenal křídelník Barcelony Philippe Coutinho. Ten se velmi obtížně probíjel do sestavy, v níž už mají předplacené místo Messi se Suárezem, navíc pro něj velkou konkurenci představoval také mladý francouzský útočník Ousmane Dembélé.

Jeho přestup z Liverpoolu, který se uskutečnil v lednu 2018 zatím nepřinesl očekávaný výsledek a cena hráče, který se navíc rozkmotřil se svými fanoušky, šla proto rapidně dolů. Transfermarkt dokonce odhadl že o plných 50 milionů eur na současných 90 milionů.

Co se týče největšího procentuálního propadu, tak ten zaznamenal levý obránce Realu Madrid Marcelo. V průběhu sezóny totiž nepodával oslnivé výkony, často byl i zraněný a během působení kouče Solariho přišel i o místo v základní sestavě na úkor mladého Sergia Reguilóna. Pokles jeho tržní ceny v procentech činí 64,3%. Aktuálně jeho hodnota činí 25 milionů eur.Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 18.07. Odpovědět

A co Neymar ? Ten musel spadnout taky nejmíň o 1/3 !

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články