Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Tvrdá kritika De Ligta. Je mi z něj na zvracení, útočí bývalý fotbalista

Ostatní - Tvrdá kritika De Ligta. Je mi z něj na zvracení, útočí bývalý fotbalista

Tvrdá kritika De Ligta. Je mi z něj na zvracení, útočí bývalý fotbalista © tribuna.com - Matthijs de Ligt a Christophe Dugarry

0

Líbilo se

29.06. - Devatenáctiletý stoper Matthijs de Ligt se stal senzací uplynulé sezóny. Už je celkem jasné, že v Ajaxu, klubu, kde se mu tolik dařilo, příští sezónu určitě nevydrží. O jeho podpis se pralo hned několik předních týmů a podle všeho tento závod vyhraje Juventus. Nicméně ne všichni mladého fotbalistu pouze opěvují.

Oslava jeho fotbalových kvalit je určitě na místě. Matthijs de Ligt si získal fotbalové fanoušky výtečnými výkony. S ohledem na svůj věk určitě nevídanými. Nicméně pro mnohé se stal také terčem kritiky. Proto, že při výběru svého dalšího působiště nehleděl ani tak na sportovní stránku, jako spíše jaký kde dostane plat.

Za to byl peskován i od bývalého francouzského reprezentanta Christopha Dugarryho. Jaký je tvůj záměr? Co se ti vůbec honí hlavou? Je ti 19 roků. 12, 13, 14 nebo 15 milionů eur? Budeš mít o jedno auto navíc, o 50 metrů čtverečních větší apartmán, o deset metrů delší loď...Kdyby šlo o volbu fotbalového rázu, vybereš si Barcelonu. Jestli je to ale volba čistě finančního rázu, je mi z tebe na zvracení. De Ligt je excelentní, je moc dobrý. Ale s takovou povahou nevydrží, to není možné," ulevil si 47letý mistr světa z roku 1998.

Dugarry vyčítá De Ligtovi i to, že ještě nepodepsal kontrakt a už přemýšlí nad tím, jak bude z klubu odcházet. Jde o to, že například PSG bylo ochotno hráči splnit platové požadavky, ale narazilo na hráčův požadavek zanést do smlouvy výkupní klauzuli. Ty jsou ve Francii zakázané a podle Sky Italia se vedení pařížského klubu dokonce snažilo zasadit o zrušení tohoto opatření. Marně.

Naopak Juventus neměl s tímto požadavkem žádný problém.

Jsem unavný z těchto nových časů ve fotbale. Ještě si se pořádně nezačlenil do jednoho projektu a už myslíš na odchod," čílil se Dugarry.

O Matthijse de Ligta se zajímaly především Paris St. Germain a Barcelona, nicméně podle Sky Italia bitvu o talentovaného fotbalistu vyhraje Juventus, který mu zaplatí 12 milionů liber ročně a Ajaxu 75 milionů eur. Transakce ale stále čeká na své oficiální potvrzení.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Jackopz - 29.06. Odpovědět

Niekto furt nevie predýchať LM Smajlík 6

Jackopz
balmain - 29.06. Odpovědět

spíš koupený rozhodčí

balmain
CPuyol - 30.06. Odpovědět

Není divu, že bys raději šel do Juve za Cristianem. Že jsi buzík víme všichni. Smajlík 7

CPuyol
balmain - 29.06. Odpovědět

manažer Raiola mluví za vše

balmain
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články