Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Messi je poprvé nejlépe placeným sportovcem světa

Ostatní - Messi je poprvé nejlépe placeným sportovcem světa

Messi je poprvé nejlépe placeným sportovcem světa © mundodeportivo.com - Leo Messi

0

Líbilo se

12.06. - Barcelonský fotbalista Lionel Messi se stal úplně poprvé nejlépe placeným sportovcem na světě. V tradičním žebříčku, vydávaným prestižním časopisem Forbes, vystřídal na první pozici boxera Floyda Mayweathera. Medailové pódium s ním poprvé v historii sdíleli další dva fotbalisté - Cristiano Ronaldo a Neymar.

Lionel Messi v období od 1. června 2018 do 1. června 2019 vydělal téměř 100 milionů liber, z nichž 72 získal na platech a bonusech a zbylých 28 pak na reklamních smlouvách. Na první příčce vystřídal boxera Floyda Mayweathera, který se tímto oceněním mohl pochlubit hned čtyřikrát za posledních sedm let.

Prestižnímu žebříčku vévodi úplně poprvé a přidal se tak k pouhým sedmi jménům, které se na jeho čele objevila od roku 1990, odkdy ho časopis Forbes sestavuje.

Druhý je v tabulce Cristiano Ronaldo z Juventusu, který byl nejlépe placeným fotbalistou a zároveň i sportovcem v letech 2016 a 2017. Ten si za uplynulý rok vydělal 86 milionů liber.

Třetí v pořadí je další fotbalista, Brazilec Neymar hrající za Paris St. Germain. Ten si přišel na 83 milionů liber. Poprvé v historii se tak stalo, aby tři nejlépe placení sportovci byli fotbalisté.

První zástupce jiného sportu je až na čtvrté pozici mexický boxer Canelo Alvarez, který si vydělal 74 milionů liber, zatímco na pátém míst je švýcarský tenista Roger Federer.

Dalším fotbalistou v žebříčku je až na 44. místě Paul Pogba z Manchesteru United (26 milionů liber), 46. je Andrés Iniesta (25,5), 53. Alexis Sánchez (24,2), 55. Kylian Mbappé (24 milionů liber).

Do první stovky se pak ještě vešli 57. Mesut Özil z Arsenalu (23,7), 66. Brazilec Oscar hrající v čínském klubu Šanghaj SIPG (22,8), 75. Antoine Griezmann z Atlética Madrid (21,8), 79. Gareth Bale z Realu (21,3) a 98. Mohamed Salah z Liverpoolu (19,8).


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články