Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Jste fanouškem fotbalu a milujete letadla? Na Gibraltaru máte vše v jednom

Ostatní - Jste fanouškem fotbalu a milujete letadla? Na Gibraltaru máte vše v jednom

Jste fanouškem fotbalu a milujete letadla? Na Gibraltaru máte vše v jednom © thesportbible.com - Stadion na Gibraltaru

0

Líbilo se

24.03. - VIDEO Milujete fotbal a současně je vaší vášní také planespotting, tedy sledování letadel? Pak je pro vás naprosto ideální destinací Gibraltar. Zde klidně můžete koukat na kvalifikaci o EURO 2020 a pokud se budete nudit, sledovat při tom jak vzlétávají a přistávají letadla. Prostě jedinečný zážitek.

Na Gibraltaru je trochu těsno. Nacpat všechno potřebné na 6,5 kilometrů čtverečních není žádná legrace. Proto není divu, že v zemi s pátou největší hustotou obyvatel na světě (skoro 4000 lidí na km²) sousedí například fotbalový stadion s mezinárodním letištěm.

A tak se fotbalovým fanouškům na Victoria Stadium s kapacitou 2.000 diváků může naskytnou zcela unikátní obrázek. Sledovat fotbal a zároveň přistání a vzlety letadel. Tak jako včera při utkání mezi domácím týmem a Irskem, které v rámci kvalifikace o postup na EURO 2020 nakonec díky brance Hendricka ze 49. minuty vyhrálo favorizované hostující mužstvo 1:0.

Gibraltar je aktuálně v žebříčku FIFA (jejímž je členem od roku 2016) na 194. místě z 211 hodnocených států. Svůj první oficiální zápas sehrála tato země v roce 2013 po přijetí za člena UEFA a hned uhrála překvapivou remízu 0:0 se Slovenskem. Od té doby nastoupili hráči země sousedící se Španělskem k dalším 36 oficiálním zápasům, v nichž čtyřikrát zvítězili.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články