Zpět na » Ostatní » Real Madrid porazil Al Ain a potřetí v řadě vyhrál MS klubů

Ostatní - Real Madrid porazil Al Ain a potřetí v řadě vyhrál MS klubů

Real Madrid porazil Al Ain a potřetí v řadě vyhrál MS klubů © marca.com - Real Madrid potřetí v řadě vyhrál MS klubů

3

22.12. - REVIEW Real Madrid je opět nejlepším klubem světa. Už třetí rok po sobě. Letos znovu uspěl na MS klubů, tentokrát ve finále hraném v Abu Dhabí porazil domácí celek ze Spojených arabských emirátů Al Ain bez vážnějších problémů 4:1.

Real Madrid 4:1 Al Ain

Góly: 14. Modrič, 60. Llorente, 78. Ramos, 90+1. Nader vlastní - 86. Shiotani

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić, Llorente (82. Casemiro), Kroos (71. Ceballos) - Vázquez (84. Vinicius), Benzema, Bale

Al Ain: Eisa - Mohamed Ahmad (64. Al Ahbabi), Ahmed, Fayez, Shiotani - M. Abdulrahman (67. A. Abdulrahman), Doumbia, Aboudan Al Jaberi - El Shahat, Berg (75. Nader), Caio

Real Madrid, tak jako v Lize mistrů, završil zlatý hattrick i na MS klubů. V Abu Dhabí se proti němu tentokrát postavil celek pořadatelské zem Al Ain a nutno říct, že španělský klub titul vyhrál zcela zaslouženě. Ve 13. minutě měl sice obrovskou El Shahat z Al Ain, ale tak dlouho kličkoval, obešel Ramose i Courtoise, aby mu střelu, která měla mířit do volné branky, vytěsnil vracející se madridský kapitán na roh.

Hned v následující minutě Bílý balet navíc sám skóroval. Karim Benzema poslal míč pod sebe a nejlepší hráč světa Modrić parádní střelou levačkou přesně k tyči dostal Blancos do vedení.

Také v dalším průběhu zápasu šance na domácí straně přibývaly. Lucas Vázquez střílel těsně vedle v 18. minutě, ve 35. minutě Benzema v tutovce pálil nad, Bale o čtyři minuty hlavičkou donutil k zákroku Eisu, který hned vzápětí likvidoval další bombu Modriće.

Rozdíl ve skóre ale navýšil až po hodině hry Marcos Llorente. Po rohovém kopu se k němu vrátil míč a z dálky ho napálil do sítě - 2:0. Hosté se o korekci skóre pokusili v 74. minutě, dlouhý výkop brankáře vyslal do sóla Caia, ale Courtois mu šance výtečně zhatil.

A tak jako před prvním gólem i tentokrát brzy po šanci Al Ain vsítili branku Real Madrid. Po rohovém kopu se prosadil hlavou Sergio Ramos. Al Ain nakonec čestný gól přeci jen vstřelil. V 86. minutě centr Caia hlavičkoval do sítě Shiotani. Definitivní podobu skóre dal ale v nastaveném čase po nešťastné trefě do vlastní sítě Nader.

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.