Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fanoušci Realu Madrid se už mohou začít těšit na nové Santiago Bernabéu

Ostatní - Fanoušci Realu Madrid se už mohou začít těšit na nové Santiago Bernabéu

Fanoušci Realu Madrid se už mohou začít těšit na nové Santiago Bernabéu © marca.com - Takhle jednou bude vypadat nový stadion Realu Madrid

3

Líbilo se

25.09. - VIDEO Modernizace stávajícího stadionu Realu Madrid nabírá konkrétní obrysy. Ačkoliv se o takovém kroku mluví už drahnou dobu, až nyní byla obří investice do rekonstrukce stánku se jménem historicky 11. prezidenta Bílého baletu Santiaga Bernabéua posvěcena hlavními akcionáři a vše nasvědčuje tomu, že příští rok začnou práce, jež by měly na konci roku 2022 přinést okázalý výsledek.

O víkendu na valné hromadě akcionářů Realu Madrid bylo prodiskutováno mnoho záležitostí, jako odchod Cristiana Ronalda do Juventusu či zamítavý postoj Blancos hrát ligové zápasy v USA, jak se o to snaží jejich úhlavní rival z Barcelony. Ovšem největší zájem poutalo téma nového stadionu. Přesněji rekonstrukce stávajícího stánku Santiaga Bernabéua, který byl otevřen už v roce 1947 a poslední velké změny se dočkal před MS v roce 1982.

Akcionáři na valné hromadě odsouhlasili 1017 hlasy (57 bylo proti, 23 se zdrželo) historický krok, a sice že se madridský klub pustí do rekontrukce, která už je v jednání zhruba pět let.

Zatímco sousední Atlético Madrid se před rokem stěhovalo do fungl nového stadionu Wanda Metropolitano, Real zůstane na stávajícím pozemku s tím, že stadion bude přebudován do moderního stylu.

Zatahovací střecha, stříbrná kovová fasáda, soukromé skyboxy nebo 360º obrazovka pro lepší zážitek fanoušků jsou jen některé z novinek, kterými se bude nové Bernabéu honosit. Real Madrid má v plánu také na přilehlém parkovišti postavit prostory, kde se bude kromě fanouškovských zón a dvou klubových fanshopů nacházet rovněž značné množství obchodů.Celá rekonstrukce, jež pravděpodobně odstartuje po skončení této sezóny a potrvá do konce roku 2022, by měla pokladnu madridského klubu přijít na 525 milionů eur, nicméně prezident Pérez počítá i s návratností projektu, který by měl ročně vygenerovat zisk kolem 150 milionů eur.

„Bude modernější, mnohem bezpečnější. Byly tu dva hlavní záměry - zvýšit pohodlí a komfort pro fanoušky a zároveň vydělat více peněz. Přibude rovněž 800 nových míst pro handicapované diváky, dva nové klubové obchody,“ uvedl Pérez.

Kapacita stadionu nicméně zůstane na současných 81.000 sedadlech.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
veots - 26.09. Odpovědět

tenisy - kurzové sázení, velmi spolehlivé informace
http://vitexe.blogspot.cz/

veots

Jojo, hlavně ti z berounu

BeckhamKakaZidane
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články