Zpět na » Ostatní » Rusové znovu dotáhli zápas do penaltového rozstřelu, domácí pohádka ale tentokrát končí

Ostatní - Rusové znovu dotáhli zápas do penaltového rozstřelu, domácí pohádka ale tentokrát končí

Rusové znovu dotáhli zápas do penaltového rozstřelu, domácí pohádka ale tentokrát končí © zimbio.com - Domagoj Vida slaví branku.

1

07.07. - REVIEW Anglii se v semifinále světového šampionátu postaví Chorvatsko, které po penaltách udolalo Rusko 3:2. Sborná se brzy dostala do vedení zásluhou fantastické rány Čeryševa, za osm minut ovšem přišlo srovnání. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém jako první udeřil favorit. Rusům se sice podařilo srovnat, v penaltách ale domácí celek naprosto selhal.

Rusko 2:3 po penaltách (1:1, 2:2) Chorvatsko

Branky: 31. Čeryšev (Dzjuba), 115. Mário Fernandes (Dzagojev) - 39. Kramarić (Mandžukić), 101. D. Vida (Modrić)

Rusko: Akinfejev - Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov - Zobnin, Kuzjajev - Samedov (54. Jerochin), Golovin (102. Dzagojev), Čeryšev (67. Smolov) - Dzjuba (79. Gazinskij).

Chorvatsko: Subašić - Vrsaljko (97. Ćorluka), Lovren, D. Vida, Strinić (74. Pivarić) - Rakitić, Modrić - Rebić, Kramarić (88. Kovačić), Perišić (63. Brozović) - Mandžukić.

Rusové tentokrát do zápasu vstoupili útočněji a už v 5. minutě nebezpečně pálil Dzyuba. Jeho ránu srazil na roh Lovren. Na druhé straně zahrozil Rebič, roh to byl pro změnu po zásahu Akinfejeva.

Poté se začalo hrát opatrněji a další vážnější situace se odehrála až po půlhodině hry. Dzyuba poslal míč na Čeryševa a ten další fantastickou ranou poslal Rusko překvapivě do vedení.

Vedení ale nemělo dlouhého trvání. Už ve 39. minutě hrozivě zachybovala ruská defenziva, Mandžukič poslal míč na Kramariče a Akinfejev byl bez šance.

Andrej Kramarič srovnává na 1:1. (zdroj: fifa.com)

Ve druhé půli byli jasně aktivnější Chorvaté. Kramarič nůžkami Akinfejeva neohrozil, rána Perišiča už ale měla gólové parametry. Po jeho ráně se míč odrazil od tyče a nakonec zamířil mimo tři tyče.

Na druhé straně měl dobrou šanci střídající Jerochin, hlavou ovšem minul. V samotném závěru poté z ostrého úhlu pálil Smolov, Subašič ale tento pokus vyrazil. Zápas tak dospěl do prodloužení.

A v něm poprvé udeřili Chorvaté. Ve 101. minutě odcentroval od rohového praporku Modrič a Domagoj Vida skrytou hlavičkou poslal favorita do vedení.

Do útoku se tak museli pustit Rusové, dlouho to ale vypadalo, že se domácí celek s úspěchem nesetká. Ve 115. minutě ale nádherně odcentroval z přímého kopu střídající Dzagojev a obránce Mário Fernandes hlavičkou poslal zápas do penaltového rozstřelu.

Hned v úvodu naprosto selhal Smolov. Ten poslal pomalý oblouček do pravé části branky a Subašič neměl problém míč vyrazit. Na druhé straně ve druhé sérii neuspěl Kovačič, jehož vychytal Akinfejev. Jenže hned vzápětí minul hrdina z před pár minut Fernandes a bylo rozhodnuto.

Chorvaté už neminuli, jako poslední se trefil Ivan Rakitič a odstartoval chorvatské oslavy. Právě Chorvatsko v semifinále vyzve Anglii, pro domácí reprezentaci úspěšný turnaj končí.

Rusové na turnaji končí. (zdroj: fifa.com)