Zpět na » Ostatní » Neymar poslal Brazílii do čtvrtfinále, Belgie dokonala senzační obrat proti Japoncům

Ostatní - Neymar poslal Brazílii do čtvrtfinále, Belgie dokonala senzační obrat proti Japoncům

Neymar poslal Brazílii do čtvrtfinále, Belgie dokonala senzační obrat proti Japoncům © dailymail.co.uk - Neymar s Paulinhem

1

02.07. - REVIEW Brazílie dál živí sen o šesté trofeji pro mistra světa. Vosmifinálovém zápase v Samaře totiž porazila Mexiko 2:0 zásluhou Neymara. Ten první gól dal a ke druhému pomohl Firminovi. Aztékové naopak posedmé v řadě končí hned v prvním vyřazovacím kole a ani napopáté nedali Kanárkům na MS gól. Do čtvrtfinále postupuje i Belgie. Ta s Japonci prohrávala 0:2 a obrat na 3:2 dokonala až ve čtvrté minutě nastaveného času.

Brazílie 2:0 Mexiko

Góly: 51. Neymar, 88. Firmino

Brazílie: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, Luís - Paulinho (80. Fernandinho), Casemiro - Willian (90+1. Marquinhos), Coutinho (86. Firmino), Neymar - Jesus.

Mexiko:
Ochoa - E. Álvarez (55. J. dos Santos), Ayala, Salcedo, Gallardo - H Herrera, R. Márquez (46. Layún), Guardado - Vela, J. Hernández (60. Jiménez), Lozano

Brazílie prvních dvacet minut osmifinálové bitvy tak trochu prospala. Mexičané byli během této doby lepším týmem a hlavně nebezpečnějším. Už ve druhé minutě zblokovala obrana favorita ránu Chicharita, v 15. byl jen kousek od střílené přihrávky od Lozana znovu nejlepší střelec mexické historie a ve 22. zblokoval na poslední chvíli Casemiro střelu Herrerovi.

Brazilci procitli až po průniku Neymara z 25. minuty, kdy ovšem Ochoa jeho střelu kryl. Nicméně hned nato pálil nad Coutinho a ve 33. se gólman Mexika vyznamenal proti Gabrielu Jesusovi.

Druhá půle už byla více méně v brazilské režii. Svěřenci Titeho zahrozili hned po pauze, kdy si navedl do ideální pozice ke střele Coutinho, ovšem Ochoa byl opět bezchybný.

Jenže čisté konto už dlouho neudržel. Neymar byl v 51. minutě na začátku akce, kdy patičkou nahrál Willianovi, který potáhl míč do vápna a střílený pas před svatyni Mexika dorazila do sítě na zadní tyči skluzující brazilská desítka.

Na druhý gól měl nabito v 59. minutě Paulinho, míč mu poslal pod sebe po průniku po pravé straně obránce Fagner, ale Ochoa se znovu zaskvěl. Mexiko bylo blízko vyrovnání v 61. minutě, kdy Vela mířil svoji střelu pod břevno, ale Alisson úspěšně rukavicí dostal míč nad branku. Pěknou střelou pak zahrozil i pár minut nato Willian.

Definitivní pojistku na postup ale přidal až v 88. minutě střídající Firmino. Po rychlém protiútoku vystřelil z levé strany pronikající Neymar, Ochoa stačil míč jen lehce vyrazit a dobíhající útočník Liverpoolu měl velice snadnou úlohu. Brazílie tak potvrdila roli favorita a ve čtvrtfinále se může těšit na lepšího z dvojice Belgie - Japonsko.

Belgie 3:2 Japonsko

Góly: 69. Vertonghen, 74. Fellaini, 90+4. Chadli - 48. Haraguči, 52. Inui

Belgie: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (65. Chadli) - D. Mertens (65. Fellaini), E. Hazard - R. Lukaku.

Japonsko:
Kawašima - Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo - Hasebe, Šibasaki (81. Jamaguči) - Haraguči (81. Honda), Kagawa, Inuj - Osako

Krásný obrat předvedli Belgičané v zápase s Japonci. Ačkoliv v průběhu druhého poločasu prohrávali již 0:2 a s jejich postupem do čtvrtfinále to vypadalo všelijak, nehodili flintu do žita a dokázali nejen vyrovnat, ale z poslední akce dokonce dokonat neskutečný obrat.

Byla to ale od začátku favorizovaná Belgie, která hrála lépe, nicméně během první půle neměla moc šancí otevřít skóre. Nejaktivnější Lukaku buď pálil vedle, nebo mu v nejslibnější situaci v 25. minutě v šestnáctce utekl míč a ke střele se ani nedostal. Pěkný náběh předvedl po centrovaném balónu na zadní tyči i Kompany, ale v tísni už stačil vrátit míč jen před branku, kde už ale jeho spoluhráči nedokázali dorážet.

Paradoxně to nakonec mohli být Japonci, kteří se před pauzou mohli dostat do vedení. Ze strany odcentroval Nagatomo na Osaka, jehož teč Courtois málem propustil do sítě. Gól by ale zřejmě neplatil, neboť japonský fotbalista stál v okamžiku přihrávky v ofsajdu.

Jenže tento moment byl jako symbolické varování, protože na začátku druhé půle Japonsko rychlou akcí, kterou kolmicí založil Inui, jehož pas smolně nezachytil Vertonghen, dostal do vedení Haraguči.

Hned vzápětí mohl vyrovnat Hazard, ale napálil jen tyč. Naopak se znovu radovali Japonci, když se po umístěné střele Inuiho ze střední vzdálenosti natahoval belgický gólman marně - 0:2.

Snížit mohl v 62. Lukaku, ale svoji hlavičku namířil vedle, nicméně na gólovou radost si museli Rudí ďáblové počkat až na 69. minutu, kdy Vertonghen z úhlu hlavou zaskočil Kavašimu. Pět minut nato se trenérovi Martínezovi vyplatil tah s nasazením Fellainiho, který po centru Hazarda hlavou vyrovnal.

Japonci zahrozili prostřednictvím Hondy, následně si Witsel těsně před 90. minutou dal málem vlastní gól. Mezitím Kavašima zlikvidoval bravurně dvě po sobě jdoucí hlavičky Chadliho a Lukaka. V 93. minutě Honda z přímého kopu pořádně natáhl Courtoise, který odvracel s námahou na roh. Po něm Belgie podnikla bleskový kontr, na jehož konci byl zakončující Chadli, který rozhodl o postupu svých barev.