Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » TOP 10 hráčů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství světa: Messi, Cruyff, Eusébio a další

Ostatní - TOP 10 hráčů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství světa: Messi, Cruyff, Eusébio a další

TOP 10 hráčů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství světa: Messi, Cruyff, Eusébio a další © bdnews24.com, fotbalportal.cz - Messi, Ronaldo a další...

5

Líbilo se

01.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Letos to opět nevyšlo. Dost možná to byla poslední šance. Může se stát, že jej v argentinském dresu už nikdy neuvidíme. Lionel Messi nedokázal vystoupit z Maradonova stínu a ani v Rusku nepozvedne trofej pro mistra světa. Za čtyři roky už mu bude 35 let. Na svatý grál nedosáhne ani Cristiano Ronaldo. Ten je ještě o dva roky starší. Jací další velikáni nikdy mundial nevyhráli?

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo včera se svými zeměmi vypadli z mistrovství světa. Dál než mezi nejlepších šestnáct se Argentina, ani Portugalsko nedostaly. Mohli jsme se těšit na jejich vzájemný čtvrtfinálový souboj, jenomže k němu nedojde. Argentina padla s Francií, Portugalsko s Uruguayí.

Za čtyři roky bude Lionelu Messimu už 35 let. Navíc je pravděpodobné, že do té doby ukončí svou reprezentační kariéru, což už jednou na nějaký čas učinil. Nejblíže byl na minulém světovém šampionátu. S Argentinou došel až do finále, kde v prodloužení prohrála 0:1 s Německem.

Cristiano Ronaldo je o dva roky starší. V době příštího mistrovství světa už mu bude 37 let. Jeho šance mohla být letos také poslední. Pojďme se podívat na 10 fotbalových velikánů, kteří nikdy nevyhráli největší světový turnaj.

Lionel Messi

Mnozí jej považují za největšího hráče 21. století. Jenomže Lionel Messi ve vyřazovací fázi mistrovství světa odehrál 756 minut a ani jednou neskóroval. Včera zaznamenal alespoň první asistenci. Hořkou pilulku spolkl především před čtyřmi lety ve finále proti Německu. Hrál i na mundialech v letech 2006 a 2010 a na tom letošním. Čtyři pokusy na rozfoukání mraku jménem Maradona. Nepodařilo se. Bude tento neúspěch brán jako problém v budoucích debatách o tom, zda byl Lionel Messi největším hráčem historie?

dvs(zdroj: skysports.com)

Cristiano Ronaldo

Muž, který mnohokrát zachránil celé Portugalsko. V sobotu se o to proti Uruguayi také pokoušel. Nebylo mu souzeno. Také už si zahrál na čtyřech mistrovstvích světa. Maximem bylo čtvrté místo z roku 2006. Vyhrál ovšem EURO 2016. V době turnaje v Kataru mu bude 37 let. Bude to už pozdě?

fgf(zdroj: skysports.com)

Oliver Kahn

Jeden z největších německých gólmanů. Během jedenácti let, kdy působil u německé reprezentace jako jednička, odchytal 86 zápasů. Neodpustil si ovšem i nějakou tu chybu. Jednu z nich bohužel předvedl zřejmě ve svém nejdůležitějším utkání v životě. Ve finále mistrovství světa v roce 2002 proti Brazílii vyrazil lehkou střelu jen k dobíhajícímu Ronaldovi, ten pohodlně skóroval a Kanárci vyhráli 2:0.

asfsv(zdroj: skysports.com)

Paolo Maldini

Italská legenda vyhrála s AC Milán sedmkrát titul v Serii A a pětkrát Ligu mistrů. Ale jeho skříňka pro reprezentační trofeje je prázdná. V roce 2002 vypadla Itálie na MS už ve skupině. Paolo Maldini prožil také obrovské finálové zklamání v roce 1994 po penaltovém rozstřelu proti Brazílii.

asfcdyx(zdroj: skysports.com)

Johann Cruyff

Svými nápady ovlivnil celý fotbal jako hráč i jako trenér. Na titul pro mistra světa však nikdy nedosáhl. Na turnaji v roce 1974 byl vyhlášen nejlepším hráčem mistrovství světa. Jenomže jeho Nizozemsko ve finále podlehlo domácím - Západnímu Německu.

aesfev(zdroj: skysports.com)

Michel Platini

V roce 1984 dovedl jako kapitán Francii na domácí půdě k titulu mistra Evropy. Ale jeho záznamy z mistrovství světa už tak působivé nejsou. V roce 1978 se Francie nedostala ze skupiny. V letech 1982 a 1986 prohrála v semifinále se Západním Německem.

wafv(zdroj: skysports.com)

Eusébio

V roce 1966 získal Zlatý míč. Na světovém šampionátu v témže roce vstřelil 9 gólů. Vše by ale vyměnil za týmový úspěch. Portugalsko tehdy padlo v semifinále s Anglií - pozdějším vítězem. V letech 1962 a 1970 neprošlo Portugalsko přes kvalifikaci. Závěrečného turnaje se menší stát z Pyrenejského ostrova zúčastnil až v roce 1986. To už Černá perla z Mosambiku, jak se Eusébiovi přezdívá, dávno ukončila aktivní kariéru.

fsdvds(zdroj: skysports.com)

Ferenc Puskás

Nejslavnější maďarský fotbalista vedl svou zemi ve finále mistrovství světa v roce 1954, kdy se stal nejlepším hráčem turnaje. Ovšem Maďaři tehdy nestačili na Západní Němce. Pak si o osm let později zahrál na světovém šampionátu v dresu Španělska. Ale Španělé skončili už ve skupině, kde čelili Argentině, SRN a Švýcarsku.

sfegds(zdroj: skysports.com)

Wayne Rooney

Byl členem zlaté generace Anglie v roce 2006. Jenomže Albion tehdy skončil ve čtvrtfinále v legendárním penaltovém rozstřelu s Portugalskem. Wayne Rooney byl v tom zápase vyloučen. V roce 2010 vypadla Anglie už v osmifinále. A pád dokončil Wayne Rooney o čtyři roky později, kdy se s Anglií loučil se šampionátem už po 6 dnech - tedy po dvou porážkách v základní skupině.

sfsdf(zdroj: skysports.com)

Raúl

Představil se na mundialech v letech 1998, 2002 a 2006. Na těchto turnajích se Španělé ani jednou nedostali mezi nejlepší osmičku. Poté byl kontroverzně vynechán z nominace pro EURO v roce 2008. To La Roja začala vládnout fotbalovému světu...

sgvdf(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

U Raula je malá chybička,byl vynechám z nominace na EURO 2008.Velká škoda že mezinárodní tituly ho minuly,aspoň jeden by jsi zasloužil.Legenda a sympaťák.Myslím že i cules souhlasí Smajlík 7

Collector
COKO - 01.07. Odpovědět

Raúl a Maldini velká smůla, že pár let po jejich konci v repre to daná repre vyhrála. Argentina smůla, že 3x po sobě je vyřadí Němci a když Němci padnou, tak Argentina nejhorší forma ze čtyř pokusů.

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články