Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » FIFA si vydržovala Maradonu. Dělal ostudu a ještě se pořádně napakoval

Ostatní - FIFA si vydržovala Maradonu. Dělal ostudu a ještě se pořádně napakoval

FIFA si vydržovala Maradonu. Dělal ostudu a ještě se pořádně napakoval © FotbalPortal.cz - Diego Maradona

4

Líbilo se

01.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Končí Argentina. Končí Messi. A společně s nimi končí i show na tribunách v podání Diega Maradony. Ten se topí v slzách pro svoji zemi, ale možná i kvůli tomu, že mu FIFA už dál nebude vyplácet velice zajímavé kapesné. Autor Boží ruky z mundialu 1986 totiž za každý zápas vyinkasoval nezanedbatelnou sumičku.

Pokud se v souvislosti s letošním mistrovstvím světa o něčem hodně hovořilo, pak to nebyly jen výkony samotných hráčů na zelených trávnících ruských arén, ale bezesporu také show či pozdvižení, které pokaždé vyvolal nekorunovaný fotbalový král Argentinec Diego Maradona.

Ať už to byl v prvním zápase albicelestes proti Islandu bez rozpaků zapálený doutník, byť všude na stadionu bily do očí cedule s jasným symbolem, které tento nešvar na tribunách zakazovaly a celý šampionát nesl podtitul MS bez tabáku. Nebo rasistická gesta směrem k jihokorejským příznivcům, na které ukazoval „šikmé oči“ ve chvíli, kdy na něj pouze jménem zavolali.

Vrcholem pak bylo extempore během vítězného zápasu s Nigérií, kdy tančil v lóži zřejmě s fanynkou afrického týmu, aby po vítězném gólu ukazoval „nepřátelům“ vztyčené prostředníčky a nakonec musel být po kolapsu odveden do zázemí a ošetřen záchranáři.

Celý tento tyjátr navíc štědře dotovala FIFA, která podle informací Daily Mail platila Maradonovi 10.000 liber denně za náklady spojené s cestováním, ubytováním a dalšími výdaji. To byl nápad prezidenta FIFA Gianniho Infantina, jehož představou bylo, aby každý zúčastněný tým měl na stadionu alespoň jednu legendární postavu, která bude vykonávat roli jakéhosi ambasadora.

Jihoamerické zdroje ovšem včera přinesly zprávy o tom, že FIFA učinila v pátek nekompromisní rozhodnutí, podle nějž Maradonu zbavuje statusu ambasadora a odebrala mu i příjmy, které mu z této funkce plynuly.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
FCBzUSA - 01.07. Odpovědět

Nahodou borec a nevis proc ukazoval prostrednicek televize neukazala jestli nekdo z cernych to nedelala behem zapasu na maradonu nebo treba na messiho tak mu nervy ujeli no a co prece je to jen clovek..pro me borec ale moc keca.cau

FCBzUSA

Smajlík 3 Smajlík 3 Este ho tu obhajuj

Blue_Lion
dalko - 02.07. Odpovědět

Ty si pekny kokotko. Az sa hanbim ze fandis barce

dalko
FCBzUSA - 02.07. Odpovědět

Ty jsi sam kokot

FCBzUSA

Ač přes jeho fotbalové umění,nelze ho obdivovat. Svým způsobem je to duševní chudák bez kapky soudnosti. Jeho boží ruka byla ubohost za níž by se měl stydět.

george645418
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články