Zpět na » Ostatní » Ronaldo neproměnil penaltu a Portugalci v závěru přišli o prvenství ve skupině

Ostatní - Ronaldo neproměnil penaltu a Portugalci v závěru přišli o prvenství ve skupině

Ronaldo neproměnil penaltu a Portugalci v závěru přišli o prvenství ve skupině © fifa.com - Cristiano Ronaldo po neproměněné penaltě.

3

25.06. - REVIEW Cristiano Ronaldo neproměnil v utkání proti Íránu pokutový kop a Portugalci se v závěru ještě museli strachovat o postup. Nakonec po remíze 1:1 postupují, ale z druhé pozice. V osmifinále je tak místo Ruska čeká silný tým Uruguaje.

Írán 1:1 (0:1) Portugalsko

Branky: 90+3. Ansárífárd (pen.) - 45. Quaresma (Adrien Silva)

Írán: Baíranvánd - Rezaeian, Hosejní, Púralígandží, Hadžsáfí (C) (56. Mohammadí) - Taremí, Džahánbachš (70. Ghoddos), Ezatolahí (76. Ansárífárd), Ebrahimí, Amirí - Azmún.

Portugalsko: Patrício - Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro - Quaresma (70. B. Silva), W. Carvalho, Adrien Silva, Mário (84. Moutinho) - André Silva (90+6. Guedes), Ronaldo (C).

Skupina B nám na závěr nabídla nevídané věci. Zdálo se, že je vcelku vše jasné. Portugalsko mělo porazit Írán, Španělsko Maroko a mělo jít jen o to, kdo postoupí z první pozice.

Jenže úvodní minuty nabídly něco jiného. Írán znovu velmi dobře bránil a Maroko dokonce v utkání se Španělskem vedlo. Věnujme se ale střetnutí mezi Íránem a Portugalskem. Poprvé favorit zahrozil ve 3. minutě, rána Ronalda ale bránu Íránu příliš neohrozila.

O pár minut později měl velkou příležitost Mário, přestřelil ale prázdnou bránu. Írán se pouze bránil, po těchto šancích se ale zdálo, že první půle skončí bez branek.

Ve 45. minutě si ale Quaresma vyměnil míč se Silvou a poté nádhernou šajtlí překonal bezmocného Baíranvánda.

Ricardo Quaresma poslal favorita do vedení. (zdroj: fifa.com)

Írán do druhé půle změnil taktiku, už po šesti minutách ale mohlo být po zápase. Rozhodčí Cáceres původně penaltu po faulu na Ronalda odmítl, po konzultaci s videem a následném vlastním přesvědčení u videa ovšem penaltu nařídil.

Cristiano Ronaldo ale selhal a svou pátou branku na šampionátu nevstřelil. Do útoku tak znovu šli Íránci, ale dlouho z toho vážnější situace nebyla.

Další kritický moment pro Portugalce přišel v 81. minutě, kdy Ronaldo do obličeje trefil Rezaeiana. Rozhodčí se znovu šel poradit s videem a ve hře byla červená karta pro portugalskou hvězdu. Ze záběrů ale bylo patrné, že o úmysl rozhodně nešlo a tak Ronaldo vyvázl jen se žlutým napomenutím.

Závěr ale nabídl něco zcela neočekávaného. V 92. minutě totiž v pokutovém území zahrál Soares a rozhodčí po další, tentokrát delší konzultaci s videem odpískal penaltu. Tu proměnil střídající Ansárífárd a na malý okamžik bylo zle se Španělskem.

To totiž senzačně prohrávalo s Marokem 1:2 a stačila jediná branka k tomu, aby na turnaji skončilo. Jenže o několik vteřin později Španělé srovnali a na mále tentokrát měli Portugalci. Scházel konkrétně jeden gól.

A ten mohl v samotném závěru vstřelit Taremí, jenž ale ve stoprocentní šanci selhal. Míč poslal do boční sítě a Portugalce do osmifinále. Cáceres v závěru nastavil šest minut, ale dlouhou poradu u videa příliš nezohlednil. Po minutě navíc odpískal konec a z postupu se tak mohou radovat Portugalci.

Zklamaní hráči Íránu. (zdroj: fifa.com)

Ti v osmifinále narazí nakonec na Uruguay, Španělé změří síly s domácí sbornou.

COKO - 26.06. Odpovědět

OT: co říkáte na Sona, který nejspíš bude muset přerušit karieru kvůli povinnému vojenskému výcviku?

COKO

má ještě naději ,když vyhraje s koreou Asian games které jsou součástí FIFA nebo něco v evropě a nebo se vůbec nevrátí do koreje do konce života a zažádá o britský nebo jiný občanství

MUFC_RedArmy

Je to stejná hloupost jako, že Čr má armádu...at ho nechjí hrát idioti...

RoyKeane

musí se stát národnám hrdinem nebo tak něco pak je sproštěn vojenské služby

to je pěkná blbost Royi..armáda je důležitá... až ti bude plavat barák tak budeš prosit aby vojáčci přijeli na pomoc... Smajlík 7

Armáda s koncepcí je důležitá...u nás je hello Army...to má hodně daleko k armádě...jinak žiji na kopci mně barák plavat určitě nebude.... Smajlík 1

RoyKeane

tak koncepce by nějaká jakáž takáž byla ale nechat min. obrany člověku jako je Stropnický nebo Šlechtová je samo o sobě dost vypovídající..má tam bejt minimálně chlap od fochu...Andrej vede stát jako firmu a podle toho to vypadá..bordel kam se podíváš a Milda tomu vesele tleská

Ronaldo-měla být jasná červená. Uruguay je pošle domů.

george645418
Zedman - 26.06. Odpovědět

Messi, Mascherano a Otamendi převzali vládu nad lavičkou Argentiny a budou určovat sestavu na zápas s Nigérii. Tak to jsem zvědavý jak to dopadne.

FotbalFan

sa dosmejes, teraz sa vschopi a premeni penaltu, Fifa tam predsa nechce Nigeriu Smajlík 2

pdreal

to bol trosku cierny humor, ale myslim ze to neni daleko od pravdy, ale svoj tip som zakladal skor na predpoklade ze predsalen Nigeria v zadu neni velmi spolahliva a bohuzial predpokladam ze to proti argentine bude citit ... snad sa mylim, fandim tymto "outsiderom" ktory ziju futbalom ako Senegal, Island, Peru, Mexiko

pdreal

Zedman: to je sarkasmus nebo jsi to někde četl?

COKO

pdreal: Super tip určite, tiež to tak vidím

LukaModric

Píšou to na sport.cz, údajně je to posvěcené vedením Argentiny.

Zedman

Nějak nevěřím že zrovna Aguero by to měl nejvíc schytat, ten doufám v základu bude. Ale můj tip: Caballero-Mercado-Otamendi-Fazio-Rojo-Mascherano-Banega-Lo Celso-Messi-Aguero-Di Maria

COKO

Mě se osobně tenhle tah nelíbí, měli sehnat jiného trenéra, ale aby se hráči trénovali sami??

Zedman

Zedman: je to podobné, jako když se fanoušci Ronalda tloukli do prsou, že část finále ME odkoučoval. Toto je trochu víc hardcore a pokud to je pravda, tak jsem zvědavý jak se s tím poperou.

COKO

Nějak nechápu spojitost s Ronaldem na EURO. Kouč tam byl a Ronaldo jen skákal kolem lajny.

Stejně jako Sampaoli bude na lavce Smajlík 7 je pár borců, kteří fandí Ronaldovi a mezi jeho velké uspěchy řadí např i to, že chvíli řídil tým ve finále, přitom tam jen skákal.

COKO

vacsinou mam v tipovani smolu, no vcera mi vysiel tiket fakt s bozou pomocu Smajlík 1
1. Salah da gol (Egypt 1 strela na branu)
2. Cavani da gol (v 90 minute z dorazky)
3. Spanielsko da gol v oboch polcasoch (gol 90 plus)
4. Kolumbia da gol v oboch polcasoch (to bolo Live stavka ta jedina vysla s prehladom Smajlík 3 )

pdreal

Gratulace, mě nevyšlo ještě nic už to seru Smajlík 5

Zedman
eldZii - 26.06. Odpovědět

Smajlík 3

eldZii

dik, no ja som na tom podobne, ja teda tipujem pre zabavu, v podstate len pocas takýchto velkych podujati kedy tipujem na zapasi ktore pozeram aby to malo este taky iny naboj keby bol futbal nahodou nudny Smajlík 2 cize davam casto krat uplne somariny jak napríklad ze korea dostane v prvom polcase zltu kartu proti mexiku Smajlík 3 si mal vidiet jak som si zanadaval na rozhodcu ked pri ruke v 16-ke neudelil zltu, kapitana napominal po dvoch tvrdých zákrokoch a behom 2/3 minut spravil dalsi a zas nic Smajlík 1

pdreal

Tak já vsazím desetikoruny taky jen pro zábavu, ale zatím se mi moc nedaří a celkově myslím že pro tipaře to musí být MS hrůzy. Smajlík 3

Zedman

ono ked davas karty sa musis pozriet aj kto piska, ja som mal napriklad v tom zapase prave ze v prvom polcase zlta nebude Smajlík 2 Smajlík 2

Xerang10

nj ale tak ked chce na to clovek zarobit a neboji sa jeden zapas si vzdy vyberies za 50€ a je to Smajlík 3 ja tiez davam za 0,5€ ale dal som rza za 100€ a to som rozmyslal dat za 1000 ale nemal som anto gule aj napriek tomu ze som bol skalopevne presvedceny predsalen je to sport ... bol to zapas na euro Slovensko-Nemecko Smajlík 3 bol tam podla môjho nazoru prehnane vysoky kurz na Nemcov 1,5 myslim

pdreal

sorry za preklepy Smajlík 6

pdreal

Já třeba dávám sólo sazku ,že bude penalta . Nemůžu si stěžovat Smajlík 2 Smajlík 2

AVSuvorov

Tak tohle MS určitě né Smajlík 5

Zedman

Ani jedno nebyla penalta. Cedric nezměnil dráhu balonu a ruka byla v přirozeným pohybu a Ronaldo byl sice faulovanej, ale před vápnem. Quaresma luxus!

Sry, ale obojí penalta byla, Ronaldo by jednoznačně v 16 a posuzuje se jestli ruka zvětšuje objem těla, pohyb ruky se pouzuje třeba když je rameno, tak jestli šlo o záměr. Penalta to byla i když hodně přísná, bez VAR by se to nepískalo.

Zedman

Přišlo mi, že CR do vápna dopadnul. A kontakt s rukou, jestli to byly chlupy..? Video je super, ale když teda konzultovat, tak všechno. 2 situace, kdy se mohlo kouknout na video, když Íránec zahrál rukou, tam byly a VAR nikdo neřešil. Quaresma dostal do držky, pak ho tam jeden zašlápnul a bez VAR. Potom (podle mě) docela bránění ve hře Ronaldovi a hned se jde k videu a karta. Tak na základě čeho se kouká na video? Írán mi byl hodně nesympatickej, už proti SPA a i teď proti POR.

Do vápna právě vletěl bránící hráč. Ta ruka byla fakt těsná, pískat se to dalo, ale je to hodně přísné. Pokud jde o fauly tak rozhodčí u videa to musí posoudit jako surové hraní a dá pokyn k hlavnímu. Včera to Královec vysvětloval v TV.

Zedman

Včera myslím že VAR bylo ok. Ale je mi líto Srbů, 2 jasně penalty, z VAR se dokonce ozvali a rozhodčí to ignoroval, což nepochopím. Jedine že to byl umysl.

FotbalFan

Aha, já jsem poločasový povídání viděl jen asi 2 minuty, když se srovnávali Messi s CRkem. Pak už ne.

Pak by tam měl být trest pro rozhodčího, mělo by být pravidlo že pokud dostane s VAR pokyn ať se jde podívat tak by to nesměl ignorovat.

Zedman

To souhlas. Ale pořád záleží na rozhodčím:-/

FotbalFan

ja by som zase povedal ze ak sa musi ist on sam pozret, potom by ty ludia u videa mali byt dobrovolnici a pracovat zadarmo Smajlík 7 naco tam sedia 4 "odborníci" ked su vlastne k nicomu, pol druha minuty pozeraju video, a nakoniec este zavolaju aj rozhodcu aby sa isiel pozret, sak to je ubohost, ja som rozhodne za video ale nie v takomto formate, to musi byt bleskove rozhodnutie do sluchatka, nie 2 minutova fraska

pdreal

Na rozhodčím bude záležet vždy, ale už se blbě argumentuje proč něco posoudil špatně když mu pustí video. Pokud by někdo něco udělal záměrně, byl by trest. 3x špatně a končíš.

Zedman

A zrovna na MS a stane se to. Rozhodčí pořád je pánem na hřišti, ten musí určit konečný verdikt a je to asi tak spravne. Kuprikladu třeba on zaslechne hráče jak říká spoluhráči, že zkusí získat penaltu a pak ejhle, nějaký zákrok na hraně a let. Od videa se to může nějak jevit, ale ten rozhodčí to vyhodnotí komplexne. Ale je nutné, aby, když mu z VAR dají signál, sel něco prozkoumat na videu, tak aby to zkouknul a neignoroval to. Alespoň pro mne je tady velká pachuť v tom, co se stalo Srbům.

FotbalFan
Eidur - 26.06. Odpovědět

No Pyrenejím moc šancí letos nedávám, když se trápí s takovými celky. Nicméně jsem rád, že jsem zase mohl vidět pro mě nejlepší šajtli na světě opět v akci Smajlík 9

Eidur

Rosa, Modrič a Quaresma. Ty to maj od pána Boha.

Iran i Maroko překvapili, na druhou stranu, naopak Španělsko i Portugalsko zklamalo. Samozřejmě, že se fotbal hodně vyrovnává, ale kvalita obou evropských týmu je o dvě třídy výš. Myslím že pro oba bude osmifinále stopkou, ale v play off se může stát cokoliv

FotbalFan
F4BRE - 26.06. Odpovědět

Zase až španělsko narazí na týmy který budou chtít taky útočit a víc to otevřou tak jim to bude vyhovovat víc než bušit do zaparkovanýho autobusu

F4BRE

Zklamali určitě, ale pořád mám minimálně ze Španělska pocit že hrají na půl plynu a Maroko i Írán nebrali příliš vážně. Rusko by pro ně neměl být soupeř a pak se uvidí.

Zedman

Přesně tak, ale takticky silnější tým si je namaže na chleba. Španělé jediný co, tak držej balon. Nějakej rychlejší přechod, moment překvapení, to mi tam chybí. Zase na druhou stranu, kdo by je mohl porazit? Buď všichni potencionální soupeři nebo nikdo. Favoriti letos hrajou hovno, všichni, do jednoho.

Brazílie se jeste rozehraje...uvidíš. Ikdyz Neymarovi to teda nepreju

FotbalFan

Strašně chybí ta Itálie.

I Nizozemci

COKO

Jen je smutné, že jsem si už během pár zápasů MS řekl, že mi tam ani naši nechybí, že co by tam v tuhle chvíli dělali