Zpět na » Ostatní » Angličané rozdrtili Panamu, hattrickem se o to mimo jiné postaral Kane

Ostatní - Angličané rozdrtili Panamu, hattrickem se o to mimo jiné postaral Kane

Angličané rozdrtili Panamu, hattrickem se o to mimo jiné postaral Kane © fifa.com - Harry Kane se raduje po proměněné penaltě.

1

24.06. - REVIEW Anglie rozdrtila Panamu 6:1 a s předstihem si zajistila postup ze skupiny. O vítězství favorit rozhodl už v první půli, kdy se trefil hned pětkrát. Dvakrát se prosadil z pokutových kopů Harry Kane, ve druhé půli jen krátce před střídáním dovršil hattrick.

Anglie 6:1 (5:0) Panama

Branky: 8. Stones (Trippier), 22. Kane (pen.), 36. Lingard (Sterling), 40. Stones, 45+1. Kane (pen.), 62. Kane (Loftus-Cheek) - 78. Baloy (Ávila)

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (63. Delph), Young - Kane (C) (63. Vardy), Sterling.

Panama: Penedo - Murillo, Torres (C), Escobar, Davis - Bárcenas (69. Abdiel Arroyo), Cooper, G. Gómez (69. Baloy), Godoy (62. Ávila), Rodríguez - Pérez.

První příležitost měla Panama, Godoy ale svou ránu poslal vysoko nad. Na druhé straně poprvé zaútočili Angličané díky rohovému kopu a hned z toho byla branka. Trippier našel hlavu Stonese a ten se dočkal první reprezentační branky.

Ve 20. minutě navíc Escobar poslal v pokutovém území k zemi Lingarda a byla z toho penalta. K ní se postavil Harry Kane a neomylně míč poslal do pravého horního růžku.

Harry Kane dnes zaznamenal hattrick. (zdroj: fifa.com)

Další branka přišla devět minut před první pauzou, Lingard si vyměnil míč se Sterlingem a poté nádherným obstřelem zvýšil už na rozdíl tří branek. Uběhly jen čtyři minuty a Penedo tahal míč ze sítě počtvrté.

Po úžasném signálu ze standardky sice Penedo vychytal Sterlinga, ale na dorážku Stonese již nestačil. Za dalších šest minut po rohovém kopu faulovali hráči Panamy hned dva anglické borce a byla z toho další penalta.

Harry Kane znovu namířil do stejného místa a zvýšil na poločasových 5:0. Angličané předvedli úžasnou první půli, poté už se soustředili především na klidné dohrání zápasu.

V 62. minutě ale přeci jen ještě jednou udeřili. Ránu Loftuse-Cheeka tečoval Kane a docílil tak hattricku. Ihned poté přepustil místo Vardymu, ten už tak aktivní ale nebyl. Zvýšit mohl Henderson, ovšem minul.

Na druhé straně ve stoprocentní šanci minul Torres, Panama se ale první branky na světovém šampionátu nakonec dočkala. V 78. minutě rozehrál přímý kop parádně Ávila a střídající Baloy ve skluzu upravil na konečných 6:1.