Zpět na » Ostatní » Pohádkový americký debut Zlatana Ibrahimoviče ve stylu Veni, vidi, vici

Ostatní - Pohádkový americký debut Zlatana Ibrahimoviče ve stylu Veni, vidi, vici

Pohádkový americký debut Zlatana Ibrahimoviče ve stylu Veni, vidi, vici © zimbio.com, fotbalportal.cz - Král je zpět!

4

01.04. - VIDEO Znovu to dokázal. Když Zlatan Ibrahimovič přicházel do Los Angeles, řekl o sobě, že si Anglii zvládl podmanit za půl sezóny. Je hladovým tygrem, který touží po dalším úspěchu. USA si stihl podmanit za 20 minut. Při své premiéře v derby proti Los Angeles FC nastoupil v 71. minutě za nepříznivého stavu 1:3. Vstřelil dva góly, z čehož druhý v nastavení, a Los Angeles Galaxy zvítězilo 4:3.

Zlatan Ibrahimovič po svém odchodu ze Švédska zářil v Nizozemsku v dresu Ajaxu Amsterdam, poté v Itálii v barvách Juventusu a Interu Milán. Oblékal dres Barcelony, se kterou slavil také úspěchy. Vrátil se do Itálie, kde nastupoval za AC Milán.

Pak si zvolil Francii a bohaté PSG. V necelých 35 letech se rozhodl, že si poprvé v kariéře vyzkouší i anglickou Premier League. Zlákal jej José Mourinho do Manchesteru United. I tuto soutěž si podmanil.

Během letošního března se rychle upekl překvapivý přestup. Zlatan Ibrahimovič se vydal na americké dobrodružství. Přestoupil do Los Angeles Galaxy.

A včera si odbyl svou snovou premiéru. Na domácí půdě hostilo Galaxy svého městského rivala Los Angeles FC.

Zlatan Ibrahimovič začal na lavičce. Musel sledovat, jak jeho tým v prvním poločase dvakrát inkasuje po gólech Carlose Vely. Na začátku druhé půle si vstřelil vlastní gól Steres a Galaxy prohrával už 0:3. Poté snížil v 61. minutě Lletget.

Právě jeho o 10 minut později vystřídal Zlatan Ibrahimovič a dočkal se bouřlivých ovací. To ještě diváci netušili, co si pro ně přichystal. V 73. minutě se podařilo Pontiusovi vsítit kontaktní gól.

V 77. minutě Zlatan Ibrahimovič poprvé udeřil, když krásným dalekonosným lobem srovnal na 3:3. A pohádku dopsal v nastavení. V 91. minutě hlavou dokonal úžasný obrat domácích. Los Angeles Galaxy zvítězilo 4:3 a švédský bombarďák je zase králem...

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz