Zpět na » Ostatní » Old Firm stále v čele

Ostatní - Old Firm stále v čele

Old Firm stále v čele © scotprem.premiumtv.co.uk - Skotská Premier League o víkendu pokračovala 14. kolem.

0

25.11. - I po čtrnáctém kole Skotské Premier League se na prvních dvou příčkách drží týmy z Glasgow. Vede Celtic, který si doma poradil s Aberdeenem 3:0, tři body za ním jsou rivalové Rangers, jež si zajeli pro vítězství 3:1 do Falkirku.

Velice snadné sousto znamenal včera pro družinu Gordona Strachana celek z Aberdeenu. V dresu domácích odehrál celý zápas český záložník Jiří Jarošík a už ve 14. minutě přihlížel, jak jde Celtic do vedení. Po velkých zmatcích ve svém vápně nedokázali hosté uklidit míč do bezpečí, propadli v hlavičkových soubojích a balon tak nakonec umísťoval do sítě muž s nejdelším jménem - Jan Vennegoor of Hesselink.

Do přestávky viděli diváci v Celtic Parku ještě jeden gól. Aiden McGeady se přibližně z dvaceti metrů trefil povedenou přízemní střelou přesně k levé tyči Langfieldovy svatyně a rázem to bylo 2:0. Domácí v sobotu doslova koncertovali, Dons mnoho šancí neměli a především hrubé chyby v obranné činnosti je stály jakýkoliv bodový zisk.

Gólovou tečku za utkáním udělal nejlepší střelec ligy Scott McDonald. Ten se 5 minut po návratu z kabin prosadil ve vápně hostů, pohrál si s jejich gólmanem, neukvapil se, no a poté, co defenzíva Aberdeenu zůstala v pokutovém území stát, jako kdyby byla k zemi přibyta hřebíky, australský reprezentant si mohl vybrat stranu odkryté branky, kde zasadí svůj jedenáctý gól sezóny. Čtyřlístky tedy vyhráli 3:0 a stále se drží v čele Scottish Premier League.

O něco těžší to v zápase na Falkirk Stadium měl druhý glasgowský celek Rangers. V první půli čelil výborné práci domácího brankáře Krula, který několika fantastickými zákroky držel svůj tým nad vodou. Ve 20. minutě však přece jen nestačil na hlavičku Cuellara. Převaha Gers začala být s úvodním gólem čím dál tím víc znatelnější. Zvlášť když 10 minut po poločasové pauze střílel přesně Darcheville. Po hodině hry sice stačil snížit Moutinho, ale konečné slovo měli znovu hosté. V samém závěru nastaveného času se zapsal do střelecké listiny i střídající Kris Boyd a vítězství Rangers 3:1 tak bylo zpečetěno.

V zápase Hibernian s Dundee United padaly branky až ve druhé půli. Terrors zásluhou dvou tref Davida Robertsona vedli ještě v 74. minutě dvougólovým rozdílem. Hibernian však potom zavelel k obratu a Benjelloun a Antoine-Curier z penalty skóre vyrovnali. Stav 2:2 platil i po skončení utkání, takže oba soupeři si body podělili.

Na závěr přidáváme krátké postřehy ze dvou střetnutí, které skončili výsledkem 1:0. Inverness si doma poradili se St. Mirren, když už šest minut po úvodním hvizdu rozhodčího přisoudil všechny body Caley Jags pěkným volejem Don Cowie po přihrávce spoluhráče McBaina. Ve druhém zápase zvítězili hosté. Kilmarnock zaváhal na Rugby Parku proti Motherwellu a na branku O’Donnella ze 46. minuty již nenašel odpověď a prohrál nejmenším možným rozdílem.

Pozn. red.: Zbývající utkání 14. kola Skotské Premier League mezi Gretnou a Hearts of Midlothian se dohrává dnes od 15:00.

Neúplné 14. kolo Scottish Premier League

Celtic Glasgow - Aberdeen 3:0 (20. Vennegoor of Hesselink, 27. McGeady, 49. McDonald)
Falkirk - Glasgow Rangers 1:3 (20. Cuellar, 55. Darcheville, 93. Boyd - 62. Moutinho)
Hibernian - Dundee United 2:2 (77. Benjelloun, 82. z pen. Antoine - Curier - 66. a 74. Robertson)
Inverness CT - St. Mirren 1:0 (6. Cowie)
Kilmarnock - Motherwell 0:1 (46. O’Donnell)