Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zahraje si Itálie na MS? Teoretická šance tu je

Ostatní - Zahraje si Itálie na MS? Teoretická šance tu je

Zahraje si Itálie na MS? Teoretická šance tu je © zimbio.com - Zklamaní hráči Itálie po baráži se Švédskem.

1

Líbilo se

25.11. - Zahraje si Itálie přeci jen na světovém šampionátu v Rusku? Teoretická, avšak téměž mizivá šance tu skutečně je. Naději dává Azzurri peruánská vláda, která chce převzít kontrolu nad tamní federací. V tom případě by si Peru v Rusku možná nezahrálo.

Peruánská vláda chce převzít moc nad tamním fotbalovým svazem a pokud se tak skutečně stane, mohla by být reprezentace Peru vyloučena ze světového šampionátu, kam postoupila po baráži nad Novým Zélandem.

Pokud se tak skutečně stane, musí FIFA najít jinou reprezentaci, která bude v Rusku startovat. Podle logiky věci by to měl být právě Nový Zéland, žádný zákon to ale doslovně neříká.

Právě naopak, v článku 7 se píše, že: "pokud některý stát účast odmítne nebo bude ze soutěže vyloučen, organizační výbor FIFA rozhodne o této záležitosti podle vlastního uvážení a přijme veškerá opatření, která jsou považována za nezbytná."

Teoretická šance tu skutečně je. K žádnému takovému kroku v rámci MS ale dosud nedošlo. V roce 1992 byla kvůli občanské válce vyloučena Jugoslávie. Tu nahradilo Dánsko, které si nakonec senzačně došlo pro titul.

Právě občanská válka nebo jakýkoliv jiný konflikt, to jsou důvody pro vyloučení reprezentace z mistrovství světa. Vyloučení Peru se nyní nezdá být reálné, ovšem situace se může změnit.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

i kdyby se to v peru stalo tak vůbec nevěřím že by dali plus místo evropě , ale nechali by to Conmebolu takže Chile , a nebo by udělali kompromis a nechali by to Novému Zálandu který prohrál s Peru v baráži ale určitě by to evropa nedostala

Bazilisek22
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články