Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Šéf PSG byl u výslechu ve Švýcarsku kvůli podezření z korupce

Ostatní - Šéf PSG byl u výslechu ve Švýcarsku kvůli podezření z korupce

Šéf PSG byl u výslechu ve Švýcarsku kvůli podezření z korupce © Allsoccerplanet - Násir Chelajfí

1

Líbilo se

26.10. - Předseda fotbalového klubu Paris St. Germain Násir Chelajfí byl dnes kvůli podezření z korupce u výslechu u švýcarského generálního prokurátora. Podle vyšetřovatelů Katařan podplatil někdejšího generálního sekretáře mezinárodní federace FIFA Jeromea Valckeho, aby získal výhodu při udělování vysílacích práv na mistrovství světa v letech 2026 a 2030 pro katarskou televizní společnost beIN Media, v níž působí jako výkonný ředitel.

Chelajfí vinu popírá, obviněn nebyl. "Fotbalový svět musí být trpělivý při čekání na výsledky tohoto prvního výslechu," řekl novinářům před sídlem prokuratury mluvčí Andre Marty. Předem oznámil, že výslech bude trvat několik hodin kvůli komplikacím s tlumočením a také proto, že šéfa PSG čeká mnoho otázek.

Podle policie Chelajfí umožňoval Valckemu ze zištných důvodů využívat vilu v hodnotě sedm milionů eur na Sardinii. Luxusní nemovitost před dvěma týdny prohledali italští policisté.

Valcke je podezřelý z toho, že přijímal výhody v souvislosti s udělením mediálních práv pro některé země na světové šampionáty v letech 2018, 2022, 2026 a 2030. Bývalý generální sekretář FIFA si od loňska odpykává desetiletý zákaz činnosti ve fotbale. Proti trestu se odvolal ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Za katr s mafiánem Smajlík 3

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články