Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Pro koho v anketě FIFA hráč roku hlasoval Ronaldo, Messi nebo trenér Jarolím?

Ostatní - Pro koho v anketě FIFA hráč roku hlasoval Ronaldo, Messi nebo trenér Jarolím?

Pro koho v anketě FIFA hráč roku hlasoval Ronaldo, Messi nebo trenér Jarolím? © skysports.com -

3

Líbilo se

24.10. - Cristiano Ronaldo obhájil prvenství v anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu kalendářního roku 2017. Portugalský útočník v hlasování předběhl rivala Lionela Messiho. Jak hlasování dopadlo tedy víme, můžeme se však podívat i na to, jakému z nominovaných hráčů dal svůj hlas konkrétní reprezentační trenér či kapitán.

Do letošního hlasování o nejlepšího hráče se mohli zapojit fanoušci, novináři, ale i reprezentační trenéři a kapitáni, jejichž hlasování je transparentní.

Cristiano Ronaldo celou anketu opanoval se ziskem 43,16 %. Portugalský útočník se na prvním místě usadil s velkým odstupem před druhým Lionelem Messim, který přesvědčil 19,25 % hlasujících. Na bronzovém stupínku skončil Brazilec Neymar s 6,97% ziskem.

Ronaldo i Messi jsou kapitány svých reprezentačních týmů, a proto se oba mohli hlasování zúčastnit. Ani jeden z nich své jméno do hlasování nezařadil. Cristiano Ronaldo do svého výběru zařadil své klubové spoluhráče - na první místo vyzdvihl Luku Modriće, jeho druhou volbou se stal Sergio Ramos a třetí v Ronaldových očích skončil Marcelo.

Podobným stylem se rozhodoval i Lionel Messi. Na první místo umístil Luise Suáreze, jako druhého vybral Andrése Iniestu a třetí volbou byl Neymar, přestože v létě přestoupil z Barcelony do PSG.

Klubismus a patriotismus se projevil u těch trenérů a hráčů, kteří v nominaci našli spoluhráče z reprezentace či klubu. Přestože se v užší nominaci octl Angličan Harry Kane, manažer Southgate, ani kapitán Henderson, jej do své trojice nezahrnuli. Southgate nejvíce zaujal Ronaldo, Modrić a Toni Kroos, zatímco u Jordana Hendersona bylo pořadí následující: 1. Cristiano Ronaldo, 2. Lionel Messi, 3. Luis Suárez.

Velká míra patriotismu byla patrná na hlasování trenéra reprezentačního výběru Kostariky, který na první místo dosadil svého krajana - brankáře Realu Madrid Keylora Navase. Až po třicetiletém gólmanovi se v hlasování Bryana Ruiz Gonzaleze našlo místo pro Cristiana Ronalda a Sergio Ramose.

Do hlasování se pochopitelně zapojili i čeští zástupci - trenér Karel Jarolím a reprezentační kapitán Marek Suchý. Trenér Jarolím dal na první místo Cristiana Ronalda, na druhém místě hlasoval pro Toni Kroose a jeho třetí volbou byl Neymar. Devětadvacetiletý obránce nebyl výjimkou a na první místo vybral Cristiana Ronalda. Za ním v Suchého výběru následoval Lionel Messi a Leonardo Bonucci.

Další příklady trenérských a hráčských hlasů:

Eden Hazad - kapitán reprezentace Belgie

NGolo Kanté (1.), Cristiano Ronaldo (2.), Luka Modrić (3.)

Gianluigi Buffon - kapitán reprezentace Itálie

Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala, Luka Modrić

Luka Modrić - kapitán reprezentace Chorvatska

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Toni Kroos

Manuel Neuer - kapitán reprezentace Německa

Toni Kroos, Robert Lewandowski, Arturo Vidal

Hugo Lloris - kapitán reprezentace Francie

Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Harry Kane

Martin Škrtel - kapitán reprezentace Slovenska

Cristiano Ronaldo, Luis Suárez, Sergio Ramos

Ján Kozák - trenér reprezentace Slovenska

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Sergio Ramos

Ondřej Pražák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Pure - 25.10. Odpovědět

Zaujimave ako malo sa hlasoval za Messiho Smajlík 19

Pure
Pure - 25.10. Odpovědět

Este bude Ballon d'Or 2017...ak to vyhraje Ronaldo.. Smajlík 3

Pure
shermen - 24.10. Odpovědět

Je zajímavé sledovat hráče, kteří hlasovali a ještě aktivně hrají fotbal např. u Hazarda...Myslím si, že z jeho hlasování je jasné jak sympatizuje s Realem a věřím, že tam jednoho dne přestoupí. Lloris to samé. Smajlík 17

shermen
Reklama
Reklama
Nejnovější články