Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Dele Alli není klíčovým kreativním hráčem, tím je Adam Lallana, řekl trenér anglické reprezentace

Ostatní - Dele Alli není klíčovým kreativním hráčem, tím je Adam Lallana, řekl trenér anglické reprezentace

Dele Alli není klíčovým kreativním hráčem, tím je Adam Lallana, řekl trenér anglické reprezentace © espnfc.com -

0

Líbilo se

08.10. - Ve čtvrtečním duelu se Slovinskem si Anglie s definitivní platností zajistila účast na nadcházejícím Mistrovství světa v Rusku. Anglie v tomto zápase postrádalo potrestaného Dele Alliho, trenér Gareth Southgate však tvrdí, že kreativitu jeho týmu daleko více postihuje absence Adama Lallany z Liverpoolu.

Dele Alli si ve čtvrtečním kvalifikačním utkání proti Slovinsku odpykával jednozápasový trest, který mu byl udělen za vulgární gesto ze zápasu se Slovenskem. Reprezentační trenér Gareth Southgate poupravuje hlasy, které říkají, že s Alliho absencí klesla kreativita anglického týmu. Podle sedmačtyřicetiletého manažera je klíčovým tvůrcem anglické hry Adam Lallana.

„Po dobu, co jsem u seniorské reprezentace, je Adam Lallana naším nejlepším hráčem. Bohužel jsme ho kvůli zranění postrádali v posledních třech kvalifikačních zápasech," řekl Southgate o devětadvacetiletém Lallanovi, který se zranil během letní přípravy.

„Dele je speciální hráč. Pokud se podíváte na jeho hru, zjistíte, že je to spíš zakončovatel. Jeho silnou stránkou jsou dobře načasované náběhy do pokutového území a střílení branek. Není stejným typem fotbalisty, jako je Adam,“ doplnil Southgte.

„Hráče musíte vnímat a dosazovat je na správné pozice podle jejich schopností. Takovým pohledem jednotlivé hráče nazírám já, je možné, že vy se na některé hráče koukáte jinak a podle toho hodnotíte jejich možný přínos.“

Dele Alli se v reprezentačním výběru pravidelně potkává s dalšími spoluhráči z Tottenhamu - především s Harry Kanem či Ericem Dierem. „Pokud můžete těžit toho, že se někteří hráči znají z klubu, je to vždy výhody. Čím více takových vztahů je, tím je to lepší,“ řekl Southgate.

Jednadvacetiletý Alli nebyl k dispozici pro čtvrteční zápas se Slovinskem. V utkání se Slovenskem jej totiž kamery zachytili, jak ukazuje neslušné gesto - vztyčený prostředníček. Za dětinské chování dostal od disciplinární komise FIFA jednozápasový trest.

„Je si vědom, jakou chybu udělal, ví, že nyní je pod větším mediálním tlakem, lidé si ho více všímají a více mluví o jeho chybách. Zpětně je jednoduché si spolu sednou a vysvětlit si, co bylo špatně. Při zápase ale planou emoce a hráči se někdy chovají jinak než obvykle. Všem nám bylo jednadvacet a všichni jsme v tomto věku dělali hloupé věci. Jakou kouč jej ale podporuji, věřím mu a vím, že čím bude starší, tím bude klidnější,“ uzavřel manažer anglické reprezentace.

Ondřej Pražák / telegraph.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Jiri9 - 09.10. Odpovědět

Google překladač? Tolik chyb a překlepů v jednom článku jsem ještě neviděl Smajlík 12 Smajlík 12 Smajlík 12

Jiri9
Wazz - 08.10. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články