Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » S Argentinou a Uruguayí se bude ucházet o MS 2030 ještě Paraguay

Ostatní - S Argentinou a Uruguayí se bude ucházet o MS 2030 ještě Paraguay

S Argentinou a Uruguayí se bude ucházet o MS 2030 ještě Paraguay © Sportskeeda.com - Pohár FIFA

0

Líbilo se

05.10. - K chystané společné kandidatuře Uruguaye a Argentiny na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030 se přidala ještě Paraguay. Prezidenti těchto tří jihoamerických států to dnes oznámili v Buenos Aires.

Hlavní část turnaje by měla hostit Argentina, která poskytne šest až osm stadionů. V obou dalších zemích by se mělo hrát ve dvou nebo třech městech. "Původní myšlenka se zrodila v Uruguayi a nám netrvalo ani minutu, než jsme s ní vyslovili souhlas. Stejně jako posléze s připojením Paraguaye, která dává naší kandidatuře ještě větší sílu," uvedl argentinský prezident Mauricio Macri.

Do Uruguaye by se tak MS vrátilo přesně po sto letech od premiérového šampionátu, který tehdy vyvrcholil finálovým vítězstvím domácího týmu nad Argentinou. "Určitě se najdou i jiné země, které by šampionát rády hostily, ale stoleté výročí prvního mistrovství světa právě v Uruguayi dodává této nabídce velkou atraktivitu," řekl prezident Paraguaye Horacio Cartes.

V Jižní Americe se následně konaly ještě čtyři závěrečné turnaje, naposledy v roce 2014 v Brazílii. Argentina uspořádala fotbalové MS v roce 1978.

Od roku 2026 bude na MS startovat 48 týmů místo dosavadních 32. O šampionát v roce 2030 má zájem také Čína, předseda UEFA Aleksander Čeferin zase prohlásil, že pořadatel by měl být z Evropy.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kadim - 06.10. Odpovědět

No tak nevim Coko. 0:0 s Peru neni dobrý, aby fakt nakonec ARG neskončila v kvalifikaci a bez baráže. Ale sestava opět chvályhodná. Nepochopim. Nemyslim si, že má Sampaoli prostor pro experimenty s domácíma hráčema.

Kadim
COKO - 06.10. Odpovědět

No, jsem z toho dost nešťastný. Ale poslední zápas hraje Peru - Kolumbie ti jsou bod před něma, takže musí Argoši vyhrát.

COKO
Kadim - 05.10. Odpovědět

Jo, ARG by to měla pořádat, protože se tam jinak nedostanou Smajlík 5

Kadim
COKO - 05.10. Odpovědět

Ale jdi ty, kvalda nic neznamená.

COKO
Kadim - 05.10. Odpovědět

Dyť já vim Smajlík 7 Ale ono se to úplně nabízelo.

Kadim
COKO - 05.10. Odpovědět

V kvalifikaci zkoušejí nové hráče atd...zvlášť v te Argentině nechápu, že mají stále zapotřebí povolávat domácí hráče, kteří jsou občas fakt strašní. Zajímavé je, že u nich v kvalifikaci může od 8 do 2 místa postoupit prakticky kdokoliv.

COKO
Kadim - 05.10. Odpovědět

Taky nechápu tu sestavu. Sampaoli má k dispozici to nejlepší, co mít může, ale nikdy to nepostaví. Třeba má nějaký nařízení, že musí stavět domácí hráče.

Kadim
COKO - 05.10. Odpovědět

Je to možné. Ale je to turnajový trenér, takže věřím že na MS vezme to nejlepší a doufám že se tam nezraní zas někdo, myslím že Di Maria to finále mohl okořenit a mohlo to dopadnout jinak...pořád mě to sere Smajlík 3

COKO
Kadim - 05.10. Odpovědět

Tenkrát vcelku klíčovej hráč no...

Kadim
Reklama
Reklama
Nejnovější články