Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Dele Alli zmešká kvůli vztyčnému prostředníčku jeden reprezentační zápas

Ostatní - Dele Alli zmešká kvůli vztyčnému prostředníčku jeden reprezentační zápas

Dele Alli zmešká kvůli vztyčnému prostředníčku jeden reprezentační zápas © dailymail.co.uk - Dele Alli

0

Líbilo se

29.09. - Mladou hvězdu Tottenhamu Dele Alliho čeká jednozápasový reprezentační trest. Jednadvacetiletý záložník v minulém mezinárodním zápase mimo svých fotbalových kvalit ukázal i vztyčený prostředníček. Na základě toho jej čeká jednozápasová stopka, kterou si Alli odpyká při zápase se Slovinskem.

Ke kontroverzi došlo při kvalifikačním zápase o Mistrovství světa, ve kterém Anglie hrála se Slovenskem. Alliho vztyčenému prostředníčku předcházel osobní souboj s obráncem Martinem Škrtelem, po kterém rozhodčí Clement Turpin nechal hru plynout. Sám Alli se po zápase odvolávat na to, že ono neslušné gesto s nadsázkou adresoval bývalému spoluhráči z Tottenhamu Kyle Walkerovi.

Disciplinární komisi FIFA však neobměkčil a vedle stopky na jeden mezinárodní zápas dostal také pokutu ve výši 5 000 švýcarských franků (zhruba 114 tisíc korun).

„Přestože je disciplinární komise přesvědčena, že hráčovo gesto nebylo směřováno hlavnímu rozhodčímu, ale spoluhráči, považuje takový druh projevu za útočný a nesportovní,“ stojí v prohlášení disciplinární komise FIFA.

V probíhající kvalifikaci na světový šampionát v Rusku Alli vstřelil jeden gól a na jeden další přihrál. Trenérovi reprezentačního výběru Anglie Garethu Southgatovi bude chybět příští čtvrtek v zápase se Slovinskem.

Ondřej Pražák / bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články